Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 121

Temat: Sygnalizacja świec żarowych. Mondeo MK3 2.0 TDCI

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Sygnalizacja świec żarowych. Mondeo MK3 2.0 TDCI

    Stało się.
    Wczoraj zakupiłem od TradeLux'a Mondeo.
    Pojawił się drobny,mam nadzieję,problem.
    Podczas jazdy (nie umiem jeszcze jeździć dieslem) nagle zaczęła pulsować kontrolka świec żarowych.
    Zgasiłem auto,odpaliłem i wszystko ok.
    Podczas dojazdu do bramek na A4,chciałem jeszcze trochę pogonić,kontrolka zaświeciła się znowu i auto zgasło
    Odpaliłem jeszcze w trakcie jazdy,potem jadąc delikatniej problem nie wrócił.
    Próbowałem coś googlować ale odpowiedzi od groma,aż za głowę się złapałem.
    Łukasz już wie,próbujemy wspólnie rozwiązać problem,niemniej może Wy ,macie jakieś sugestie?

    Ukłony.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli dzieje się tak jak mocniej depniesz, a po ponownym odpaleniu jest ok do momentu kiedy znowu trochę depniesz to może być potrzeba kodowania wtrysków Oczywiście tego nie życzę, ale akurat z carl23 dyskutowaliśmy sobie o silnikach tdci oraz omawianej usterce (obym się mylił i okazało że to jakaś pierdółka!) w linku poniżej, głównie ostatnich kilka wypowiedzi:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....Focus-1.8-TDCi
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Właśnie może kod wtrysku wypada, musiałbyś kodować od nowa w jakimś warsztacie specjalizującym się w dieslu. Proponuję pojeździć trochę i poobserwować, czasami komp zgłosi jakiś błąd, a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu się zresetuje.
    Nie wiem dokładnie czy w fordach ale czasami na reset kompa pomaga odpięcie klemy na kilka minut, doczytaj czy w TDCI coś da.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ja mysle ze nalezy wpierw podlaczyc pod komputer a potem szukac po forach, jesli masz troche wolnego to odkrec kolektor dolotowy i zobacz czy ktos go kiedykolwiek czyscil jak nie to bym zaczal od tego bo to ctam sie zbiera zweza kanaly 3 razy

    manual:
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88344

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pogonie go dzisiaj i zobacze.
    Jedyny objaw to miganie sygnalizacji świec żarowych.
    Napiszę wieczór.

    Pozdrawiam

  6. #6

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Miganie świec żarowych to w fordach oznaka dla Ciebie że jest jakiś błąd w kompie...U mnie kupiłem tdci w niemcowni 2 l temu, przyjechałem na kołach 1200km, pod Wrockiem się zatankowałem i zjechałem pod Wa-wę, następnego dnia chciałem podjechać do hurtowni po giltry i olej do nowego nabytku, ujechałem 3km i zaczeła migać właśnie i auto straciło na mocy, dojechałem, zgasiłem-chcę wracać, auto odpaliło normalnie, moc normalna ale kontrolka świec migała...Więc na kompa, w mojej mieścinie nie mają dobrych kompów jakimś KTSem mi zbadał ale fachmen nie potrafił nic powiedzieć-wyskoczył mu tylko nr błędu,ale bez opisu więc rozłożył ręce, więc zrobiłem fonem pstryk (wyświetlacza kompa) i do domu wujka G prosić o poradę, kod wskazywał na wadliwy wtryskiwacz, zdziwiony byłem bo nie było żadnych objawów kopcenia itede. Na drugi dzień auto nie chciało odpalić, kilkadziesiąt prób i udało się, nierówny klekot, kłęby białego dymu-załamka.Ale dobrze że odpalił to dojechałem do wawy do serwisu diesla, panowie podpięli do kompa, okazało się że kod wtrysku wypadł, zakodował gość w 5 min, zrobili próbę przelewową która wyszła bdb, zapłaciłem 150 lub200zł nie pamiętam i cieszyłem się swoim autkiem,a frajdę dawał niezłą, super prowadzenie (focus) i dynamika oraz cichutki silniczek...Pan powiedział że jak wypadnie w niedługim czasie znowu to trzeba do serwisu-będzie drożej ale zakodują na kompie fordowskim, podobno dużo lepiej, jednak 25 tyś zrobiłem i usterka już się nie pojawiła.
    Więc życzę by to była taka pierdółka (albo i mniejsza)

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mail do Maćka został wysłany z pomocnymi radami.
    Z przyczyn to może być najprostsza głupota zaczynając np. od złej jakości zatankowanego paliwa, jak również czujnik położenia wałka rozrządu czy rozkodowania wtrysku.
    Dwa dni szybciej przy mocniejszym naciskaniu na ***** gazu przy jeździe próbnej wszystko było ok, ale przed sprzedażą tankowałem auto i z tym paliwem mogło być coś nie tak :/
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Tak jak Łukasz napisał.
    Najprawdopodobniej kiepskie paliwo lub ''za ciężka noga''.
    Dzisiaj po zatankowaniu za stówę i dolaniu STP do diesli nic niepokojącego nie nastąpiło.
    Jestem z TradeLuxem w ciągłym kontakcie.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No i git, w takim razie...."szerokości i przyczepności życzę"

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pamiętaj żeby zawsze lać paliwo tylko na sprawdzonych stacjach i raczej nie oszczędzaj tylko lej dobrą ropę to mondek ci się odwdzięczy. Moja propozycja to wymień sobie na dzień dobry również filtr paliwa. Niby powinno się wymieniać co 60 tyś ale w Polsce przy rożnej jakości i czystości paliwa proponuje co 30 tyś. Nie kupuj żadnych zamienników tylko oryginalny Ford Bosch chyba coś około 120 zł lub może i taniej ale warto. Jeśli go cisłeś to na wyższych obrotach przy zapchanym filtrze mogą być takie problemy. Zresztą kopalnią wiedzy jest ciekawe forum tematyczne jak podawali koledzy powyżej. Powodzenia w bezawaryjnej eksploatacji Mondka.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dziękuje za celne uwagi.
    Z ciekawostek:jakiś freewearowy VIN checker,podaje VIN mojego Mondeo jako trzydrzwiowego sedana
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bo ja CI powiem jak było, tradelux sprowadził powypadkowego focusa i dał do blacharza, ten najpierw klepał z każdej strony i wychodziła budka telefoniczna, ale po kilku dniach rzeźby szpachlą wyszedł mondek, więc trzeba było nie focusa tylko mondka w ogłoszenie puścić

    (oczywiście to żart więc mam nadzieję, że Łukasz i Maciek znają się choć troszkę-nie brać do siebie )

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Żona jest po wizycie u diagnosty.
    Komputer podał dwa problemy-problem z jednym z wtryskiwaczy i zbyt niskie napięcie na listwie paliwowej(??).
    Facet na razie nie wziął ani grosza,skasował błędy,stwierdził,że to za niski przebieg jak na problemy z pompą(~~210k)
    Za tydzień podłączy raz jeszcze i sprawdzi,czy błędy wróciły. Mimo skasowania,przy 130km/h kontrolka zaczęła migać.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •