Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 61

Temat: Opel Astra

  1. #16
    pawel.wkk
    Gość

    Domyślnie

    Plus taki, że te części nie są drogie. Ale jednocześnie przejeździłem 6 czy 7 lat Astrami G i nie miałem nawet połowy takich usterek w obydwu razem wziętych... (z czego pierwsza była gnieźnieńskim, skręconym o przynajmniej 100tys. km powypadkiem ze słonecznej Italii, o bliżej nie określonym przebiegu)

  2. #17
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Stary typ zaślepek źle leży i ponoć w tym jest kłopot. Po 2007r ma być OK. Informacja od kierownika ASO. Swego czasu wymieniali to w ramach gestu samochodom serwisowanym w ASO. Dodatkowo jest odgórny nakaz sprawdzania tego elementu w czasie przeglądu. Generalnie zwracam na to zawsze uwagę i skala problemu jest podobna do skrzyń M32. Jedni jeżdżą 10 lat i jest OK, a inni mają problemy.
    tez myślałem ze nowy ty zatyczek rozwiązuję sprawę a tu ostatnio astra 2010 nowe zaślepki szczelne i co woda pod nimi i gnój
    Także to tez chyba nie jest rozwiązanie.
    Co do m32 możliwe ze zmiana oleju ja ratuje

  3. #18
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No widzisz, czyli problem leży gdzieś głębiej . Co do M32, zmiany olejów mają na celu tylko opóźnienie wystąpienia tej usterki. Skrzynia jest spaprana na etapie projektowania i łożyska będą w niej siadać. Dziwi mnie tylko, że nie została zastąpiona czymś innym, tym bardziej że problem jest znany od wielu lat. Ale widocznie się to opłaca. Znam przypadki, gdzie samochody z M32 mają ponad 300 000km i skrzynia nie była ruszana, a nie jeżdżą tylko w trasach. Mimo że naprawa nie jest kosmicznie droga, to wydawanie 3000 zł na skrzynie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych. Ale jak ktoś się przesiada z 2.0 TDI PD, to mu taka skrzynia nie przeszkadza
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  4. #19
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Sebo i Paweł - bardzo dziękuję za każdą sugestię, to są niestety właśnie auta używane - pewne rzeczy wychodzą po czasie.
    Ale ponieważ jestem tylko człowiekiem i cały czas się uczę to pewnie i tak jeszcze nie raz będzie sytuacja gdzie nie ja będę nauczał, a inni to właśnie będą robić.

  5. #20
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    Co do M32, zmiany olejów mają na celu tylko opóźnienie wystąpienia tej usterki. Skrzynia jest spaprana na etapie projektowania i łożyska będą w niej siadać. Dziwi mnie tylko, że nie została zastąpiona czymś innym, tym bardziej że problem jest znany od wielu lat. Ale widocznie się to opłaca. Znam przypadki, gdzie samochody z M32 mają ponad 300 000km i skrzynia nie była ruszana, a nie jeżdżą tylko w trasach. Mimo że naprawa nie jest kosmicznie droga, to wydawanie 3000 zł na skrzynie nigdy nie należy do najprzyjemniejszych. Ale jak ktoś się przesiada z 2.0 TDI PD, to mu taka skrzynia nie przeszkadza
    No nic zobaczymy ile u mnie pociągnie ponad 200tys już jest, przy 195 zalana została Fuschem, bo tez żadnej reguly niektre padaja po 100 inne jak mowisz 300 i nic... Tak jak jedne 1.6 i 1.8 wciągną 100-200ml oleju na 15 tys a inne 1.5L/1000 Opel kurde

  6. #21
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    M32 to jest 6 biegowa? Z 5 biegowymi chyba nie ma problemów?

  7. #22
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    tak 6 biegów , tylko nie popadajmy w paranoje skrzynie cały czas są montowane.
    http://www.skrzynie.com.pl/skrzynie-...el/opel-astra/ tu są wszystkie skrzynie

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jakim olejem zalać przy wymianie 5 biegową w 1.7 CDTI 100 KM (Z17DTH) -co polecacie?

  9. #24
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Fabrycznym.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  10. #25
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2015
    Skąd
    Radom/Lublin
    Postów
    660
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    8
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    VectorOPC a te wadliwe skrzynie to nie F23?
    PROFESJONALNE INSPEKCJE AUT PRZED ZAKUPEM
    WOJ.MAZOWIECKIE - RADOM WARSZAWA / WOJ.LUBELSKIE - LUBLIN
    www.auto-inspekcje.pl
    [email protected]

  11. #26
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    f23 też tam ma swoje bolączki ale to stara skrzynia do benzyny też taką użytkuje po zmianie oleju na nowy typ zupełnie inna skrzynia.

  12. #27
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z drugiej strony, jak ktoś przeżywa wydatek na poziomie 300-500zł w aucie kilku letnim to nie powinien kupować auta
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #28
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    67
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Oj tutaj się nie zgodzę z tradelux-em, moim celem nie było narzekanie że dołożyłem 500 zł do używanego samochodu, tylko pokazanie że taki problem występuje w tym modelu. Poniewż widzę że coraz więcej osób kupuje te auta czy to sprowadzone czy krajowe, a pewnie większość z nich nie zajrzy tam.
    Kupując używany samochód zdawałem sobie sprawę z tego, że wcześniej czy później będę musiał do niego dołożyć, ale jeżeli coś się zepsuje, wyeksplatuje, to trudno, a tutaj opel poprostu spaprał robotę, woda tam się dostaje, a następnie nie ma jak odparować i element dość ważny dla bezpieczeństwa koroduje.

  14. #29
    pawel.wkk
    Gość

    Domyślnie

    Ja z kolei chciałem pokazać, że poprzednia generacja była mniej usterkowa (co w sumie potwierdzają rankingi). Dodatkowo - musiałem regenerować skrzynię biegów M32, myślę, że spokojnie włożyłem w ten wóz już połowę jego wartości. A śmiecia nie kupiłem, co Kris może potwierdzić

    Wóz ma też sporo zalet, ale widzę wiele kroków w tył w stosunku do G, od materiałów, przez drobne i większe usterki, po "przyjazność" obsługi serwisowej. To nie jest zły samochód, po prostu przeciętny. W sumie wciąż wiele rzeczy można zrobić samodzielnie, a że lubię dłubać, to mam w czym

  15. #30
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Jaki rozrząd polecacie do 1.7 CDTI 100 KM Z17DTH ?
    Pierwsza wymiana była w 2009 przy 121 kkm, teraz jest 203 kkm. Z tego co słyszałem to skrócono ze 120 na 90 wymianę, a że samochód robi często krótkie odcinki, myślę, że już pora.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •