Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: słaby rozruch fiat ducato 2,5 diesel

  1. #1
    altu
    Gość

    Domyślnie słaby rozruch fiat ducato 2,5 diesel

    Witam

    Kuzyn ma problem ze swoim starym ducato 2,5 diesel (nie wiem czy to motor z turbo), mianowicie autko śmiga aż miło, pomimo wieku i przebiegu, ale ma problem z rozruchem na zimno. Świece żarowe wymienione, ale jakiś "znawca" powiedział, że on ma jeszcze jakąś dodatkową świecę, niestety nie powiedział gdzie się ona znajduje, o ile to prawda. Jak mawiał znany towarzysz: POMOŻECIE?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A może rozrząd ma źle ustawiony?Lub kąt wtrysku nie odpowiedni?Bo właśnie przy dieslu to mi przychodzi do głowy.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wizyta u mechanika lub na forum ducato wyjaśni an pewno twoje wszelkie wątpliwości i da 100% odpowiedź. Po takim opisie to bardzo trudno coś powiedzieć.
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  4. #4
    money
    Gość

    Domyślnie

    Jak by miał źle ustawiony rozrząd to by w ogóle nie zapalał,a autor tematu napisał,że nie zapala jedynie na zimnym.
    99,9% pompa paliwa,albo gdzieś cofa się paliwo na przelewach.

  5. #5
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Może leją końcówki wtrysków i im trzeba by się było przyjrzeć.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @money-zapaliłby, tylko długie kręcenie i potem silnik nie wkręcałby się na obroty jak należy itd...
    Wtryski jakby lały zostawiałby czarną chmurę za sobą na każdym kroku. Ale mnie zastanawia coś innego. Czy auto jak odpali z rana, to potem dobrze już odpala?Na zasadzie.Odpalił, za 30 sek zgasił, za 5 min odpalił poprawnie?
    Jeśli tak to najprawdopodobniej z pompy paliwa może się cofać paliwo, miałem kiedyś taki przypadek-objawy dłuuuuuugie kręcenie, pod maską auto miało gruszkę na przewodzie paliwowym po podpompowaniu zapalał od strzału, rozwiązanie zaradcze (bo profesjonalne to regeneracja uczczelniaczy w pompie-drogo) a efekt ten sam, to zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym-montaż banalny, rozcinasz przewód i wstawiasz w niego zaworek kierunkowy.

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Money dwa posty wyżej napisał o pompie i o cofaniu paliwa. Ja jestem na 100% pewny,że cofa się paliwo. Nie koniecznie świadczy to o uszkodzeniu pompy paliwowej,ale jeżeli nie pomoze patent z zaworkiem zwrotnym to trzeba szukac winy w pompie.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ups, racja nie zakodowałem skupiłem się na rozrządzie, a potem pociągnąłem temat cofki paliwa, bo miałem właśnie takowy przypadek.
    Z tym, że zaworek powinien wyeliminować usterkę jeśli to cofanie paliwa, jeśli nie-szukać dalej czyli kat wtrysku itd.Zaworek jest opcją skuteczną i tanią, koszt 15zł więc kolega sam może potestować...

  9. #9
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Carl23 ustawienie kata wtrysku nie ma nic do zapalania,a tym bardziej na zimnym silniku. W starym dieslu źle ustawiony kąt wtrysku będzie objawiał się cięzkim zapalaniem nie zaleznie czy silnik jest ciepły czy zimny,a przede wszystkim auto bedzie nie równo i bardzo głosno pracować.

    Bez urazy,ale w dziale problemy techniczne wypowiadajmy się w tematach w których mamy odrobinę pojęcia,bo zrobi się mętlik,a autor postu zamiast uzyskać pomoc będzie miał zrobiona wodę z mózgu

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    I tu się nie zgodzę Kris, jeśli jest kompletnie ******zielony to auto będzie wariowało nawet po odpaleniu, będzie mułowate, będzie drżeć itd, ale jeśli jest delikatnie opóźniony to objaw może mieć tylko przy uruchomieniu-dokładnie tak miał kolega w borze tdi, poranny rozruch kilkanaście sekund, później palił od strzała, wymienił przekaźnik świec, świece i dalej to samo, założony zaworek na przewód-dalej to samo, dopiero ponowne ustawienie kąta wtrysku załatwiło temat.
    Dlatego sugerowałem zacząć od zaworka zwrotnego, najtańsza i najprostsza sprawa a eliminuje 1 z elementów "podejrzanych"

  11. #11
    altu
    Gość

    Domyślnie

    Przekazałem info kuzynowi, jak sie zastosuje to napisze co mu dolegało. Dzięki za pomoc.

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Carl zgadzam się,ale Ty mówisz o silniku TDI w którym kat wtrysku kazdy mechanik powinien regulowac po wymianie rozrzadu. TDI VW,a stary silnik 2,5 D to dwie rożne bajki. Nie porównuj tych jednostek. Doczytaj sobie o 2,5 w Ducato i później będziemy prowadzić dyskusję w której przyznasz rację

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •