Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Ford Focus 1.8 TDCi

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2010
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    46
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Ford Focus 1.8 TDCi

    Witam!

    Znalazłem takiego oto forda:
    http://moto.allegro.pl/ford-focus-20...527899426.html

    Chciałbym, żebyście ocenili to auto, powiedzieli o awaryjności tej jednostki i ogólnie na temat fordów, cen napraw, itp.
    Znajomi odradzali to auto (dokładnie jedna osoba, bo drugiej nie podobał się ze względu na te pasy i dlatego nie brałby tego auta), po pierwsze, że to ford, a po drugie sam fakt, że diesel, argumentując tym, że będzie trzeba zaraz robić remont silnika, liczne wymiany/naprawy i dlatego lepiej w ogóle nie brać diesla (tylko benzynę).
    Powiedzcie mi jak to w końcu jest, czy jest sens pakować się w tą markę, czy jest sens brać diesla itp.

    Dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cena dość atrakcyjna, więc wzmóc czujność...jest to demo więc dokąłdnie pomierzyć,zbadać, no i najlepiej podjechać nawet nie do samego ASO tylko do zakładu specjalizującego się w dieslu,próbę przelewową wtrysków, podepną pod komputer, sprawdzą turbinę itd.
    Jeśli podjedziesz z kimś kto się zna (pomiar powłoki, ogólna ocena auta-typowy zakres inspekcji) i wyjdzie że większych zastrzeżeń nie będzie, to do dieslowców podjechać i będzie wszystko jasne.
    Jak dopilnujesz tego przy zakupie to będziesz zadowolony z marki i pojazdu. Silniki ciche, żwawe o umiarkowanym zapotrzebowaniu na paliwo. Ogólnie-fajne autko. Jeśli zakupisz-zachowaj 10 przykazań właściciela diesla + nie lej paliwa na stacjach "no name" i będziesz zadowolony.

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Silnik - 1.8tdci jeśli coś padnie to najprawdopodobniej końcówki wtryskiwaczy, typowa wada tych jednostek.
    Demonstracyjny - w życiu bym nie kupił auta którego na początku każdy próbował i nie oszczędzał, mającego w swoim życiu z tysiąc kierowców ale to moja subiektywna ocena.
    Pasy - rzecz gustu, mi się nie podobają ale chyba są klejone, co daje możliwość zdjęcia.
    Odwieczny dylemat - diesel/benzyna, marka taka/śmaka - na to pytanie nie ma uniwersalnej i jednoznacznej odpowiedzi. Zależy od użytkowania, zasobności portfela i preferencji właściciela.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Bez przesady... auto ma przejechane zaledwie 138tys.km, jest serwisowane w ASO, więc czego się tu obawiać? Pasy sobie odkleisz, jak nie będą Ci se podobać. Jedyne co dobrze sprawdzić to bezwypadkowość. Jak auto Ci pasuje i będzie OK, to kupuj i w drogę... zamiast zamartwiać się na zapas o usterki. Z takim podejściem niczego nie kupisz, a poza tym, zawsze możesz go rozbić pierwszego dnia, więc właściwie lepiej kupić rower

    Sprzedający mógłby pokusić się o "lepsze" zdjęcia, bo te mógłby sobie do albumu rodzinnego wkleić... może jakieś kompleksy?
    przejechane w czasie dalekich podróży urlopowych: Francja, Włochy, Chorwacja- patrz zdjęcia
    Tak samo opis wyposażenia bardzo nieczytelny...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Odklejając pasy pozostaną ślady (mocniejszy odcień lakieru), więc będzie trzeba obowiązkowo polerować.
    Jeśli chodzi o zdjęcia to tak jak zostało to ujęte wyżej - do albumu, a nie do ogłoszenia
    Co do silnika to wiadomo, że lepszy jest od PSA, ale tutaj nadrabia cena, więc nie jest źle.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zwróćcie uwagę, że ta cena to licytacja a nie kup teraz, w dodatku nie osiągnięto minimalnej...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    A ty zwroc uwage na to co jest napisane na dole aukcji
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym sprawdził, czy toto ma układ wtryskowy Delphi. Jeśli tak - to przy ewentualnym padzie wtryskiwaczy trzeba znaleźć bardzo dobrze znający temat serwis, bo wymiana tych wtrysków to jest katorga (cena regeneracji także niezbyt przyjemna dla kieszeni, ostatnio płaciłem c.a. 700 PLN za wtrysk).

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że wtryski nie padają same z siebie, zdarza się to rzadko, natomiast najczęściej wina leży po stronie usera bo:
    -przy zakupie nie sprawdził kondycji wtrysków (koszt w warsztacie ok 100zł a zaoszczędza kupę kasy)
    -kupił auto co ma 2,3 razy więcej przejechane niż pokazuje licznik,bo "okazja" była
    -leje kiepskie paliwo, tzn na stacjach "no name" w trasie, lub na stacjach co "chrzczą" (osobiście lałem na Neste, Orlen i było super,BP mnie nie przekonało jakością swoich paliw, naciąłem się na chrzczone we Wrocławiu jak byłem przejazdem)
    Jak nie będą ludzie lecieć tylko na cenę i zdiagnozują sobie dobrze zakup to nie będą mieli problemu z wtryskami, wg mnie jest to kolejny mit powtarzany w sieci, ludzie naczytają się jak te wtryski lecą i mają awersję do aut.

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Mity to również opowiadanie,że na Orlenie jest paliwo dobre,a na Statoilu złe. Należałem kiedys do stacji benzynowej i wiem jedno BP STATOIL ORLEN biorą paliwa z tej samej rafinerii. Chrzczone paliwo jeżeli trafiło się na stacji markowej bo była wina tylko i wyłącznie własciciela danej stacji a nie całej sieci BP.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    E ee, powolutku nie napisałem że Orlen cacy a Statoil beee. Różnica jest między Orlen-Orlen, więc to zależy głównie od właściciela stacji, nie od tego skąd biorą ropuchę, bo biorą bodajże z 2 miejsc w PL, a potem ewentualnie pchają swoje dodatki, bądź...bądź chrzczą. Napisałem swoje spostrzeżenia od siebie z miasta, staram się tankować w tych samych miejscach, teraz od prawie roku jest to Neste i problemów nie miałem, a po aucie dawało się wyczuć, szczególnie po focusie, jak było gorsze jakościowo paliwo, bo obecny tedeik aby kamyków nie miał za wielkich w ONie to spali wszystko

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Prawda jest taka, że wtryski nie padają same z siebie, zdarza się to rzadko, natomiast najczęściej wina leży po stronie usera bo:
    -przy zakupie nie sprawdził kondycji wtrysków (koszt w warsztacie ok 100zł a zaoszczędza kupę kasy)
    -kupił auto co ma 2,3 razy więcej przejechane niż pokazuje licznik,bo "okazja" była
    -leje kiepskie paliwo, tzn na stacjach "no name" w trasie, lub na stacjach co "chrzczą" (osobiście lałem na Neste, Orlen i było super,BP mnie nie przekonało jakością swoich paliw, naciąłem się na chrzczone we Wrocławiu jak byłem przejazdem)
    Jak nie będą ludzie lecieć tylko na cenę i zdiagnozują sobie dobrze zakup to nie będą mieli problemu z wtryskami, wg mnie jest to kolejny mit powtarzany w sieci, ludzie naczytają się jak te wtryski lecą i mają awersję do aut.
    Wtryski to jest typowa bolączka fordowskich tdci (nie mylić z tymi od PSA, które też się nazywają w fordzie tdci). Padają w większości egzemplarzy przy 150-200tys km. To co piszesz odnośnie winy użytkowników ma sens, niemniej akurat nie bardzo w tym przypadku Wiem co piszę, sam mam Forda
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wiele osób warsztaty robią w balona twierdząc, że padły wtryski (objawy takie same) i zalecają wymianę bądź regenerację, tym czasem często wypada kod wtrysku, wystarczy zakodować wtrysk i wszystko bangla znowu, robota dla fachowca na 5-10 min przy komputerze.Nie jest to wada która dotyka każdego TDCI a właśnie ludzie jak poczytają fora to boją się potem forda kupić nawet nie mając pojęcia i powtarzają jak mantrę -bo padają w nich wtryski, bo padają w nich wtryski...
    Proszę odpowiedz, co znaczy padają?Ilu userów choćby próbę przelewową przy zakupie zrobi?Która chociaż w części sprawdza czy równo pompują...sądzę, że może z 10%, a reszta leci na błyszczący lakier i wymyty silnik myśląc, że "prawie nówka" i niestety potem przeklinają markę i silnik...

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Pomijam fakt, że czasem warsztat zrobi w balona albo jeleń kupi świecący się jak psu jaja lakier i to jeszcze "dobrej cenie". Wiem z doświadczenia jak ten temat wygląda, choćby dlatego że mam w rodzinie Mondeo 2.0tdci nie kupiony za złotówkę, ani od turka, ani nie wylosowany z pod nakrętki od napoju. Podmianka kodu nie zawsze pomaga, choć jest to czasami sposób rozwiązania, ale to zazwyczaj pomoże przy trybie awaryjnym, wtedy najczęściej zobaczysz np. w Mondeo mk3 świecącą na stałe spirale od świec żarowych. Jeśli padną (oznacza zbyt wcześnie kończą swoją żywotność, leją powodując kopcenie itp.) nowym kodem nic nie zdziałasz. Przerabiałem ten temat, wiem jak to działa i wygląda w tych silnikach, jak nie chcesz wierzyć to nie musisz Oczywiście zgadzam się, że jak się to sprawdzi przed zakupem co czyni jak sam powiedziałeś 10% kupujących, wtedy temat wcale nie musi być taki straszny, niemniej generalnie jest to problem tych silników.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Problem jest głównie ludzi nie silników tzn tak...wszystko kręci się wokół tego, że ludzie nie sprawdzają przy zakupie, one mają swoją żywotność i zanim "padną" dają znaczne objawy, ludziom mąci się w głowie przy zakupie że to tylko egr albo inne pierdy że to tak ma, a potem wychodzą kwiatki Agatki...
    Jako ogólny stan można tak podać, że jako całości wtryski w tdci nie są najmocniejszą stroną,ale np w 2.0 D w bmw (136KM) pompa lubi się skończyć, w oplach dieslach osprzęt pompy itd i na kogoś niestety wypadnie zrobienie tego, ale to nie znaczy, że jesteśmy skazani na to przy zakupie (lub zaraz po), dobry zakup i dla przeciętnego polaka co robi 15-20tkm rocznie może oznaczać, że szybciej sprzeda auto niż będzie robił te rzeczy (zakładając że zmienia co 3-4 lata).
    A tak na koniec, to chyba najmniej takich dziwnych usterek mają starsze modele TDI i silnik Fiata JTD.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •