Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Inne Chevrolet / Opel / Audi rocznik 2009 za 30000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    zazik
    Gość

    Domyślnie Inne Chevrolet / Opel / Audi rocznik 2009 za 30000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Chevrolet / Opel / Audi
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2009
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    12000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 + 1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam!

    W najbliższym czasie planuję zakup pojazdu. Interesuje mnie pojazd 5cio drzwiowy. Bardzo zainteresowała mnie oferta Chevroleta a dokładnie Cruze. W testach i opiniach jest bardzo podobny do Opla Asty IV z tym, że kosztuje sporo mniej. Zależy mi najbardziej na bezawaryjności. Potrzebuję pojazdu który jest w miarę wygodny, pakowny i po prostu jeździ. Jednak mam parę pytań:

    1. Dlaczego Cruze jest tak mało popularny? Dlaczego ludzie go nie kupują? Chociażby na tym forum jest znikoma ilość tematów odnoście sprawdzania tego typu pojazdów czy rozkodowywania VIN. Z czego to wynika?
    2. Czy realne jest to że w cenie 30K na OTOMOTO mogę dostać Chevroleta Cruze 2009 - 2011 rok z 2.0 dieslem 150KM? Nie są to jakieś cudowne 'okazje'? Ponieważ w tej cenie o takim wyposażeniu/silniku w Astrze IV czy Audi A3 mogę zapomnieć.
    3. Może lepiej wziąć za 30k poczciwe, sprawdzone 7-8 letnie A3? Chociaż nie ukrywam, że nie zależy mi na marce a na bezawaryjności i wieku pojazdu gdzie Cruze jak już wspominałem na OTOMOTO jest do wyrwania w wieku 5 lat. Sprawdzałem na mobile.de i sprawa ma się podobnie.
    4. Brać diesla jak będę jeździł głownie po mieście i średnio 2 razy w miesiącu w trasę +- 400km?
    5. Czy należy bać się tych diesli? Te koła dwu-masowe, turbosprężarki, wtryski, filtry cząstek stałych czy to po prostu prze-demonizowane jest?

    Proszę o jakąś poradę bo już od 2-3 tygodni błądzę pomiędzy Cruze a Astrą III (bo IV boję się w tej kwocie kupić) a A3 7-8 letnią.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak chcesz Audi to kupuj małysza 1,8T!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak nie zależy ci na marce, to bierze Cruise'a. Technicznie bazuje na Astrze, to takie zakamuflowane Daewoo... a w związku z tym, że w PL liczy się głównie marka i cena, to mniej popularne auta są w lepszych cenach. Na twoim miejscu rozważyłbym coś z palety Renault, będzie lepszy wybór od Opla.

    Nie musisz się bać dizla, jeżeli nie kupisz czegoś obarczonego wadami fabrycznymi. Z młodych roczników, jest mało silników niewartych uwagi... w Audi jesteś skazany na 2.0 TDI, a ten silnik akurat ma wady pompy olejowej i wtrysków, więc tutaj już trzeba patrzeć w historię auta, bo często wtryski są wymieniane w ramach akcji serwisowych.

    EDIT: Na twoim miejscu rozejrzałbym się za Laguną III 2.0 dCi, będzie pan zadowolony
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 12-06-15 o 12:30
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    tomghar
    Gość

    Domyślnie

    Mam chevy cruza 2013 rok 1.4 T benzyna w wersji SW z uwagi na małe przebiegi (ok 10 tys. na rok) też bałem się diesla trochę bo nie lubię być niewolnikiem auta (kontrolka DPF ). U mnie w mieście w serwisie opla gość twierdził że z DPF-e rożnie bywa nawet w bliźniaczych autach jedne są mniej problemowe inne bardziej. Proponowali mi wtedy w przypadku dwukrotnego przerwania procedury wypalania zrobić to u nich przez podłączenie do kompa za 100 PLN. Wg nich to z raz na rok byłoby potrzebne może.
    Dlaczego cruz... czysta pragmatyka, brak trochę czasu na szukanie używanego auta i wyjazdy, małe przebiegi no i w sumie po jazdach próbnych mi podpasywał i się spodobał, fajnie miał zestrojone wyposażenie w tej wersji dodatkowo co najważniejsze był dostępny w ciągu 2 tygodni . Ponadto lubię zmieniać marki aut i nie znoszę stereotypów (niemieckie już przerabiałem łącznie z oplem). W pracy korzystam z różnych marek. Obecnie mamy skody octavie, hyundai i30 oraz i40, forda galaxy, toyoty auris i renault kangoo i wg mnie auto jest takie jak dany egzemplarz akurat się udał .
    Co do cruza to wycofanie modelu przez GM z europejskiego rynku bo kanibalizował opla ( miał wg mnie szanse ten samochód odnieść sukces) wpływa dodatkowo na niska cenę na rynku wtórnym co dla kupujących nie jest wadą ale dla sprzedających będzie. Ja na szczęście jak zwykle przekaże swojego ojcu za jakiś czas i pewnie dla odmiany kupie citroena albo mazde a może jeepa.
    Cruz na gwarancji miał wymieniona do tej pory tylko pompę wody ale to bolączka i astry IV zeznają w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez tomghar ; 12-06-15 o 15:51

  5. #5
    zazik
    Gość

    Domyślnie

    No dobrze, załóżmy, że chcę tego chevroleta cruze ale czy taka oferta: http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-c...tml#8b1abfa707 nie wygląda zbyt pięknie? Albo http://otomoto.pl/oferta/chevrolet-c...tml#8b1abfa707 ? Czy to nie są te słynne ''okazje'' od Januszów biznesu?

    Ocena aut w innym dziale / jeden temat na jedno auto!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 13-06-15 o 11:36

  6. #6
    matys1979
    Gość

    Domyślnie

    Mam chevroleta cruza z 2013r. Uważaj na diesela z 163 KM . W serwisie koleś mi mówił , że są problemy z tymi jednostkami . Ponadto są to samochody przed liftem gdzie niekiedy były problemy z zawieszeniem amortyzatory . U mnie już po liftowej wersji i tak był problem z zaciskami hamulców ponieważ brak było mat wygłuszających . Jeżeli chodzi o benzynę na trasie bywa głośny ze względu na 5 biegową skrzynię i brak pokrywy pod silnikiem . Plastiki wyposażenie jak za tę cenę naprawdę dobre , gdyby nie znaczek to praktycznie opel astra IV fajnie się prowadzi jazda nie jest męcząca na długich trasach.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dlatego mówię kupuj A4 1,8t małyszówkę - to jest lepsze niż lokata w Polsce
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    mój kuzyn ma takiego od nowości w benzynie, zrobiło już sporo km. i jakoś awariach nie słyszałem, samym autem jeździ się przyjemnie
    Pozdrawiam

  9. #9
    zazik
    Gość

    Domyślnie

    @tradelux
    Nie no, nie lecę na markę a jeżeli faktycznie w tej cenie mogę mieć 4-5 letniego Cruza z fajnym dieslem pod maską i wyposażeniem to czego chcieć więcej? Za jakiś czas zacznę atakować inne działy na forum odnośnie opinii o aukcjach. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy przed zakupem szukać jakieś osoby 'prywatnej', która za drobną opłatą skoczy obejrzeć pojazd? Nie chciałbym gnać setek kilometrów tylko po to żeby zobaczyć centymetr szpachli na dachu. A może warto wziąć jakąś 'firmę', która to robi oględziny powiedzmy 'fachowo'? A po nich dostaję pełny raport ze zdjęciami itp. To w ogóle działa czy ściema jakaś z tym jest?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    wybieraj kogo chcesz, nie daj się skusić kolorowymi opisami z długą listą co robią, pięknie opracowanymi fotami i co gorsza każącymi sobie np. dopłacić za możliwość kontaktu z Inspektorem, bo i takie oferty są. Dobrze jest jak chcesz i możesz uczestniczyć przy oględzinach bo nic lepszego nie może być. Wytypuj parę aut , wrzuć tutaj do oceny i jak będą O,K jedź w trasę i sprawdzaj do pierwszego dobrego. Koszty są i ich nie unikniesz ale jesteś przy oględzinach, widzisz wszystko i pytasz jak masz jakieś wątpliwości, a gdy dobre kupujesz i wracasz szczęśliwy do domu...
    Inna sprawa że w naszym pomorskim jakoś trudno o dobre auta, to moja subiektywna ocena ale jakoś najczęściej aut jest więcej do oględzin w kierunku południowym i ostatnio lubelskim...
    Tutaj na forum jest trochę ludzi wkraju którzy Ci mogą pomóc i to ogarną bez zbędnych photoshopów.
    Z 3miasta jest też parę osób, więc w tej kwestii dasz radę
    Pozdrawiam

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •