Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Astra 3 1,7 cdti 110 km

  1. #1
    obcy26lbn
    Gość

    Domyślnie Astra 3 1,7 cdti 110 km

    Hej. Od kilku dni jestem właścicielem astry 3 cdti. A że zawsze jeździłem benzyna ma kilka pytań do użytkowników tych motorów.
    1. Przy jakich obrotach załącza się turbo w tych silnikach. Jak chłodzić turbo.
    2. Przy jakich obrotach zmieniać biegi aby jeździć w miarę ekonomicznie ale też jakie obroty lubi auto tak aby nie zamula i nie katować?
    3. Czy chłodzenie turbo tylko podczas postoju po trasie. Czy również wystarczy Jazda na niskich obrotach poniżej 2k wystarczy.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ad. 1 - 1500-1750 obrotów się załącza turbo. (na zimnym może gwizdać, to nic niepokojącego)
    Ad. 2 - 1750-2000 obrotów i wachlujesz no chyba, że masz z górki albo wszędzie blisko to wtedy możesz szybciej. (w praktyce pierwsza cyfra na prędkościomierzu określa bieg, na którym możesz się poruszać. 20km/h - dwójka, 30 km/h - trójka itd)
    Ad. 3 - chłodzenie turbo nie ma związku z długością pokonywanego dystansu, przed wyłączeniem zapłonu (zgaszeniem silnika) daj mu minutę-dwie na wolnych obrotach, typu, parkowanie, uliczka osiedlowa, podjazd pod dom.

    ----
    moja żona tak jeździ dieslem, że ten trzyma 90 stopni ja nie potrafię... O ile ona spala po 7 w mieście ja się nie mieszczę w 8 - latem Czyli kulać się chyba trzeba.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •