Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Peugeot 406 Coupe 2.2HDi

  1. #1
    Crash
    Gość

    Domyślnie Peugeot 406 Coupe 2.2HDi

    Witam wszystkich.

    Od jakiegoś czasu poszukuję samochodu, który będzie spełniał moje oczekiwania. Po wielu godzinach szukania i kilku obejrzanych wrakach trafiłem na następujące autko. http://allegro.pl/peugeot-406-coupe-...517097903.html

    Peugeot 406 Coupe
    Silnik : 2.2 HDi
    Rok produkcji : 2001
    Przebieg : 168000

    Opis sprzedającego :

    Witam sprzedam 406 coupe, posiadam go trzy lata , zakupiony z przebiegiem 119 tys , sprawny , doskonałe prowadzenie auta idzie w parze z niskim zużyciem paliwa , garażowany , przyciemnione szyby, część elementów wnętrza czarny połysk tak jak listwy, grill i lustra, kompleksowo wyciszony matami app i filcem, w samochodzie jest dużo ciszej , tym samym warunki do odtwarzania muzyki są dużo lepsze, jazda na dłuższych trasach bardzo komfortowa, podniosło to klasę auta. Nagłośnienie zmodyfikowane i zestrojone do odsłuchu na przednich fotelach, brzmienie jest na wysokim poziomie . Ramka liczników czarna w połysku tak jak ramki klamek i włączników szyb/ nie matowy tytan fabryczny/ Włączając światła mijania -ksenon o temperaturze 4300C, przekaźniki wyłączają światła pozycyjne. Sprzedaję na 16 tkach , koła 17 cali BBS dedykowane do tego samochodu na lato widoczne na zdjęciach można dokupić za 2000zł. Auto ma zaawansowany autoalarm, utradzwięki + czujka przechyłu / reaguje na przemieszczenie auta/. Fotele podgrzewane, ze skóry naturalnej nie ekologicznej co się zdarza w niektórych wersjach, niewytarte w bardo dobrym stanie oczywiście grzeją, 4 poduszki powietrzne + pirotechniczne, klimatronic niezagrzybiony ,auto bardzo zadbane od strony technicznej i ogólnego stanu, w samochodzie nigdy nie palono papierosów, niema żadnych dziwnych zapachów pachnie jedynie skórą... posiadam większość faktur z eksplatacji oraz paragony z zakupu paliwa przez cały okres mego użytkowania.

    Zdjęcia :





    Chciałbym prosić was o opinię na temat konkretnego egzemplarza oraz o ewentualne wskazówki na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego auta. Z góry dziękuję za pomoc w ocenie auta.

    Z poważaniem Crash
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 30-03-11 o 11:01

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zapomnij, że po takich "ślitaśnych" fotkach ktoś Ci go oceni.. Auto NIE JEST bezwypadkowe, ja bym DOKŁADNIE oglądał przód - patrząc na ostatnią fotkę.

    Poza tym, to są auta DOŚĆ awaryjne, a silnik 2.2 HDI potrafi generować BARDZO duże koszty. Druga sprawa, że przebieg nie wydaje się realny. Auto najprawdopodobniej jest sprowadzone, a nikt nie kupuje tak dużego silnika, żeby kulać się 17tys.km rocznie, bo wtedy raczej byłaby tam mocniejsza benzyna.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Crash
    Gość

    Domyślnie

    Problem w tym, że mocniejsza benzyna to 3.0l V6 , a 2.0 jest nieco słabsze. Ja osobiście planuje ok. 15 tyś. km rocznie i chce diesla . Koszty związane z utrzymaniem autka (naprawy) owszem mogą być wysokie, ale jakie auto potencjalnie nie generuje wysokich kosztów Należy pamiętać, że ten silnik występuje w przynajmniej czterech innych modelach (np. C5, 607 itd.), więc przynajmniej dostęp do części nie powinien być utrudniony. Co do przodu, trzeba będzie to zweryfikować. Generalnie zdaje sobie sprawę, że dziesięcioletnie mogło mieć przygody, dopóki nie przejechał po nim tir i nie miało bliskiego spotkania trzeciego stopnia ze ścianą auto nadal jest godne uwagi. Jutro będę dzwonił do sprzedającego, zobaczymy co powie. Jeżeli będzie kręcił i wciskał kit „super, full opcja, niebity, super ultra mega wypas” to od razu sobie daruję. Kurcze, o ile łatwiejsze było by kupno auta gdyby ludzie dokumentowali swoje przygody (np. zdjęcia zderzaka po uderzeniu w słupek).

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja nie mówiłem o benzynie pod twoim kątem, tylko pierwszego właściciela, który kupił go w salonie. Raczej tylko w PL kupuje się duże diesele, żeby się kulać wkoło komina - w cywilizowanych krajach właścicielowi musi się zwrócić inwestycja w diesela, bo jak ktoś szuka wrażeń nie patrząc na koszty to bierze właśnie tą 3.0 V6!
    Podejrzewam, że benzyna była tańsza w zakupie i eksploatacji. Ten silnik jest dość problematyczny i znajdziesz dużo innych dieseli, które nie przyprawią Ci problemów - jednak wybór należy do Ciebie. Kiedyś czytałem testy tego modelu, to został bardzo nisko oceniony pod względem awaryjności.

    W każdym razie, obawiam się, że rewelacji nie będzie. Sprzedający w ogłoszeniu zachwala wygłuszenie drzwi i zapach skóry, a o stanie technicznym pisze "sprawny"... nie zastanawia cię to?

    BTW: W ogłoszeniu jest napisane nawet, że został zakupiony z przebiegiem 119tys, ale nigdy nie masz ani słówka, że przebieg jest prawdziwy, udokumentowany itp.

    EDIT: Dzięki liiotomowi już wiesz, że sprzedający przygotował promocję wiosenną i w ciągu miesiąca zszedł z ceny o 3500zł, a zakładam się, że aktualna cena dalej jest do negocjacji
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Crash
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie masz rację, coś w tym może być. Z drugiej strony diesel może się zwrócić dużo wcześniej niż 119 tyś. Co ciekawe, znalazłem aukcję podczas której kosztował 27 000 :P. Co do znalezienia innych diesli, niestety obawiam się, że w moim przypadku wybór jest bardzo ograniczony. Wynika to z faktu, że autko musi mi się po prostu podobać  Nie potrzebuję auta do codziennego dojeżdżania do pracy, czy wożenia młodych dupek po mieście. Chce auto które będzie cieszyć moje oko i będzie sprawiać uśmiech na mojej twarzy. Zdaję sobie sprawę, że z takim podejściem najprawdopodobniej będę zmuszony kupić auto, które będzie drogie w utrzymaniu, ale co zrobić za marzenia trzeba płacić. Dziękuje wam, że trochę ostudziliście mój zapał  macie jakieś pomysły na inne auto ?

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Wrzuć zapytanie do "Jakie auto kupić ?", to forumowicze coś Ci doradzą.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Crash
    Gość

    Domyślnie

    ok, zobaczymy co zaproponują

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •