Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Opel Omega 2.0 16V Diament

  1. #1
    Emptyhuman
    Gość

    Domyślnie Opel Omega 2.0 16V Diament

    Nie licze ze przebieg jest autentyczny ale możę Wy coś więcej zobaczycie

    http://moto.allegro.pl/opel-omega-2-...531580841.html

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Wersję silnikową z doświadczenia polecam.

    Ale co to za grill? Jakiś "tuning" czy wersja wyspiarska?

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ciężko coś powiedzieć po tych zdjęciach, maska jakoś dziwnie leży. Proponuje do omegi zaczynać szukanie od silnika 2,5.
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  4. #4
    Sherlock
    Gość

    Domyślnie

    Auto ...dobrze pasuje do otoczenia ( tam gdzie rozkopana jezdnia itp)....pasowanie elementów koszmarne.
    To auto nie jest bezwypadkowe,,,po za tym to anglik
    Grill ładnie przerobiony z vauxhalla (logo zastąpiono znaczkiem opla,) zamek w drzwiach pasażera przednich (europejczyk nie ma tam zamka)

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    To foto w garażu to mnie zastanawia czy po to byśmy wiedzieli że garażowane czy po to by oświetlenie sprawdzić i pokazać że działa
    Poza tym prawa lampa powinna świecić wyżej a wydaje się być jednakowo lub prawa niżej (być może tylko przesłonki są wstawione i niekoniecznie równo).
    To co pisali koledzy angol na bank, kwestia jak dziubnięty był...

  6. #6
    Emptyhuman
    Gość

    Domyślnie

    Heh napisałem emaila z zapytaniem o tego anglika :d tutaj odpowiedź

    "Ani przypadkiem ani celowo nie było to autko robione z anglika - taka operacja w omedze wymaga ingerencji blacharskiej z tego co wiem więc raczej nieopłacalna zabawa przy takiej wartości auta. Tak Omega była sprowadzona z niemiec co jest najlepszym dowodem na to, że kierownica była zawsze po właściwej stronie."

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ok - nie wiem po czym koledzy uznali za anglika tą Omegę, za to wiem czemu grill jest z Vaxhualla... Bo przodu to pewnie nie było - widać to po MASAKRYCZNYM spasowaniu maski z błotnikami - toż to normalne sportowe wloty powietrza... Za duże szpary jak dla mnie - walnięty po prostu był przodem i założyli co było tańsze, tyle. A lampy pokazał jak świecą, że to niby nie z angola właśnie.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ale one tak dziwacznie świecą (prawa powinna widocznie wyżej świecić)...można poprosić jeszcze o włączenie przeciwmgielnego, popatrzyć na wklejki w drzwiach,na wnętrze itd, będzie jasne. Opcji za wiele nie ma angol lub dzwoniony, chyba że dla tjunu grill zmieniony i poszerzone szpary między elementami by lepiej chłodzić przy sportowej jeździe...

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A ciekawe czemu fotek wnętrza nie porobił

  10. #10
    pawel1984s
    Gość

    Domyślnie

    auto być może i nie jest anglikiem (chociaż ma wkladkę w zamku pasażera). przód napewno był bity bo ma maskę z nowszej wersji (po 96r.)wywiniętą do góry przy szybie. pewnie była stuknięta i wymieniono po kosztach na częściach z angola.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    I teraz odwieczne pytanie-brać czy nie brać? Wiadomo że kilkunastoletnie auto ma swoją przeszłość i ciężko znaleźć bezwypadkowy egzemplarz, tym bardziej w cenie przyzwoitej (nie czytać okazyjnej). Chyba przy takim aucie i kwotach to trzeba przyłożyć się do stanu technicznego i najlepiej jak można ustalić "jak mocno dostało" po nie każdy strzał dyskwalifikuje auto, a jak naprawiał jakiś melepeta to nawet po delikatnym boom potrafi spieprzyć że nie da się zamknąć klapy, albo coś obciera,albo szpary nie równe itd....
    Co Wy na ten temat sądzicie?

  12. #12
    Emptyhuman
    Gość

    Domyślnie

    Hmm dostał dopisek do aukcji : d
    o zdjęcia wnętrza poprosiłem i o nr VIN ale chyba o nim "zapomina"

  13. #13
    Emptyhuman
    Gość

    Domyślnie

    "W związku z powtarzającymi się pytaniami wyjaśniam wszystkim zainteresowanym - to NIE był anglik - wersja z kierownicą oryginalnie po lewej stronie. Reflektory to fabryczny zestaw Opla (znaczki GM), producentem jest firma Hella. Wszystkie cztery szyby sterowane elektrycznie mają funkcję domykania z pilota, który steruje też centralnym zamkiem oraz alarmem i dodatkowym immobilizerem.
    Z tego co mi się przypomniało - podgrzewane dysze spryskiwaczy oraz wymieniona rok temu chłodnica klimy (skraplacz) na nową - oryginał Opel.
    Zaznaczam ponadto, że wszystkie oferty nie potwierdzone osobiście zostaną odwołane.
    Kilka zdjęć z wnętrza:"

    Ciekawy dopisek do aukcji + zdjęcia z wnętrza ; d
    wygląda nawet nawet ;d

  14. #14
    rob7in
    Gość

    Domyślnie

    Pomijając uszkodzenia niektórzy celowo zamieniają oryginalny znaczek na anglika.Kwestia gustu.Osobiście użytkowałem omegę i mogę dodać tylko tyle,że samochód jest komfortowy lecz niestety ruda bardzo go lubi co oczywiście jest do ogarnięcia pod warunkiem przytrzymania dłużej auta.Trzeba zwrócić również uwagę na przekładnie kierowniczą ,która to jest bolączką tego modelu.(lubi cieknąć)

  15. #15
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    Miałęm kilka lat temu Omegę Kombi 2.0 16V - wspomnienia: duuużżee spalanie 14l miasto i rdza się zaczynała

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •