Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Opel Signum 1.9 CDTI 150 km 2004 rok

  1. #1
    dave_19
    Gość

    Domyślnie Opel Signum 1.9 CDTI 150 km 2004 rok

    Witam serdecznie

    Chciałbym opisać swoje autko, którym jeżdżę już 1,5 roku. Samochód zakupiłem w grudniu 2009 r przy dużej pomocy P. Tomasza (unfallera) w Niemczech.
    Autko z 2004 roku przebieg w chwili obecnej 183 tys km.

    1. Silnik

    Signuma napędza znany diesel o oznaczeniu Z19DTH i mocy 150km.
    Z silnika jestem zadowolony - spalanie kształtuje się w okolicy 6,5-6,8 litra. Jest wystarczająco dynamiczny choć nie wolny od wad:
    - słynny kolektor ssący z klapami wirowymi - Opel dał ciała, patent ten z nadmiaru sadzy wyrabia się przeważnie w okolicy 80-120 tys km czego efektem jest spadnięta listwa i lekki muł do 2 tys obr. Na szczęście da się to zregenerować na całkowicie metalową konstrukcję dzięki Pawłowi (jabolkg) z forum vectry
    - EGR - to kolejne proekologiczne ustrojstwo - gdy się zablokuje od nadmiaru sadzy to rozpędzanie trwa wieczność - do 2 tys obr dół totalny a potem naraz łeb urywa. Można to czyścić co wykonałem jednakże skończyło się wymiana na nowy
    -DPF - niestety mam to kolejne ustrojstwo jednakże z racji tego, że chyba jeżdżę dynamicznie narazie wypala się i nie ma z tym kłopotów. Zawsze można chwasta wyrwać
    - dwumasa - jeśli trafimy na egzemplarz mocno jeżdzony a słyszymy charakterystyczny stukot to trzeba się nastawić na wydatek 2,5-3,5 tys. U mnie narazie cisza.
    - alternator - kolejna słaba rzecz w CDTI. U mnie niestety odmówił posłuszeństwa 100 km od domu, więc wracałem na samym akumulatorze

    Tak jak pisał już kolega warto zakupić sobie interfejs OP-COM

    Nieco rozczarowuje też praca skrzyni biegów - lubi sobie przyhaczyć z 1 na 2.

    2. Nadwozie

    Tu doceniam konstrukcję Signuma. Miejsca jest sporo z przodu a z tyłu wrecz luksusowo - osobno regulowane fotele i roletki w drzwiach. Mimo, że posiadam średnią wersję wyposażenia Elegance na pokładzie jest:
    - 6 x airbag, xenon, pełna elektryka, szyba przednia solar, lusterko wsteczne z funkcją ściemniania, grzane fotele przód, pełny komputer pokładowy + telefon, esp, tc, tempomat i wiele wiele innych dodatków.
    Jeździ się naprawdę komfortowo. Wykonanie i wygłuszenie jest dobre. Po 180 tys nic nie trzeszczy a całość wygłąda swieżo. Nieco rozczarował mnie bagażnik który jest nieco płaski.

    3. Podwozie

    Generalnie sztywno zestrojone i w miare tanie w naprawie. Jak narazie tylko gumy stabilizatora i 2 górne "banany" z tyłu.

    Podsumowując autko jest przyjemne w użytkowaniu, silnik dynamiczny a typowe usterki CDTI w tej chwili łatwo można naprawić posiadając op-coma i często śledząc forum Vectry.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ładne autko, zawsze podobała mi się linia signuma.

    mam pytanie odnośnie czyszczenia EGR. Czyściłeś też cewkę ? czy sam zawór ?

  3. #3
    dave_19
    Gość

    Domyślnie

    czyściłem zarówno cześć mechaniczna jak i cewkę 2-krotnie, jednak na trzpieniu było już trochę głębokich wrzerów i czasami zawór lubiał się przyblokować. kupiłem nowy i spokój

  4. #4
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    A smarowałeś cewkę np. smarem miedziowym czy kazałeś jej pracować "na sucho" ?

  5. #5
    dave_19
    Gość

    Domyślnie

    1 razem pracowalo na sucho (tak radzili na vectrze) ale przycinalo sie i stad nie było 100 % szczelnie od strony mechanicznej.
    2 raz smar miedziowy w spraju (jak czytalem na ang. forum vectry) - troche lepiej ale z biegiem km sytuacja sie powtarzala.
    czesc mechaniczna zawsze myłem sprayem "akra" - polecam.
    w koncu udalo mi sie kupic nowy w dobrej cenie i problem zniknał. pod egr dalem tez podkadke redukującą przepływ spalin.

  6. #6
    costam000
    Gość

    Domyślnie

    problem zniknął na jakiś czas, za niedługo znowu da o sobie znać niestety
    jedyne rozwiązanie to zupełne zaślepienie EGR i wywalenie go softowo
    problem z głowy

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zawór EGR dobrze jest myć w myjce ultradźwiękowej, a nie psikać sprayem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    dave_19
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    ...regulamin...
    oczywiscie ze tak tylko taka myjka tania nie jest. akra spelnia swoje zadanie doskonale - rozpuszcza wszelkie osady sadzy, potem plukanka benzyna ekstrakcyjna i czysciutko
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 16-02-13 o 18:58

  9. #9
    arioo
    Gość

    Domyślnie

    Witam, zakupiłem Opla SIGNUM 1,9-CDTI z 2004, podczas jazdy na wyższych obrotach szarpi nim i go dławi. Ktoś może wie co to jest??

  10. #10
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    120 czy 150?

    automat czy manual?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    i czy świeci się jakiś check na desce? No i w sumie nie ten temat, załóż może nowy
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •