Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Ciąg dalszy: Wycena / Eurotax / Faktura na auto sprowadzone

  1. #1
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Cool Ciąg dalszy: Wycena / Eurotax / Faktura na auto sprowadzone

    Poprosiłem o wycene tego konretnego seata w eurotax, i żadna to okazja, cena jest normalna. Wycena tego samochodu z tym przebiegiem w EUROTAX to 27700zł. na dzień dzisiejszy. Także żaden to bez cen. Po prostu większość tych aut ma niezmienione ceny od zeszłęgo roku. A sprzedawcy u nas nieuznają takiego czegoś jak utrata wartości.
    Pozdrawiam.


    EDIT:
    Dalszy ciąg dyskusji z tematu: http://bez-wypadkowe.net/showthread....%C5%9B-Rzeczna
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 26-03-11 o 14:14

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu ... cos wydaje mi sie ze macisz tutaj ludzie pisza ze sprowadzenie autka zza granicy to wydatek i ten wydatek musi sie zwrocic handlarzowi, pisza aby patrzec na rece bo aby mogl tak konkurencyjnie sprzedac prawdopodobnie musial podpicowac / przekrecic / wyklepac (niepotrzebne skreslic) EUROTAX nie wiem czy bada ceny ofertowe czy zakupowe ale to jednak ceny a te ceny sa takze na allegro i tam wiekszosc to igielki w promocyjnej cenie ...

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ja nie bronie Handlarzy nigdy w życiu. Eurotax podaje cene rzeczywstą, i zawsze tym się opieram przy zakupie auta, A nie cenami wywalonymi przez naciągaczy. Którzy np. kupili passata z 2002roku, w 2008 roku za 27000zł i w 2011roku chcą za niego 26900zł. Bo musieli wymienić rozrząd, dwu mase, tarcze, klocki, i opony.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    EUROTAX nie jest żadnym wyznacznikiem, chyba, że dla odkupu auta lub dla ubezpieczyciela, żeby zaniżyć wartość auta... prawda jest taka, że nikt nie odda dobrego auta w/g tych cen, bo różnica do ceny rynkowej potrafi sięgać 10000zł. Nigdy bym nie sprzedał auta w/g takiej wyceny, bo musiałbym upaść na głowę... chyba, że masz możliwość zrobienia wyceny wersji, szczegółowego wyposażenia dodatkowego i stanu technicznego.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    trzeba być naiwnym, żeby do wyceny pojazdu używać cennika z Eurotaxu, który bazuje na cenach z polskich ogłoszeń (szrotów)

    Jak chcesz wiedzieć prawdziwą cene pojazdu, wejdź na wycenę samochodów w Niemczech (bo z tego kraju jest import), dodaj akcyzę 3,1%, transport (ok. 1200zł), 500zł recykling, 250zł inne opłaty i wychodzi średnia cena samochodu w kraju. (W DE ceny od 6tys € w górę przy wycenie), ale nikt za tyle tych aut i tak nie sprzeda. Eurotax swoje, a prawa rynku podaży/popytu swoje. Jak nie odpowiada dane zachowanie rynku na wybrany model/markę to trzeba ją zmienić na bardziej dostępną.
    Głupi przykład: Honda Accord VII gen. w dieslu, która trzyma cenę jak głupia, bo auto jest warte swoich pieniędzy i mało osób chce je sprzedawać.

    Co do specjalnych stron, układów itp., że niby atrakcyjne ceny to śmiech na sali. Ceny są trochę tańsze, niż przy zakupie aut od prywatnej osoby, ale nie na tyle, żeby konkurować z uzdatniaczami z Polski i można było z tego żyć
    Większość nabywców to niemieckie ASO, dla których w 3/4 przypadkach na pierwszym miejscu idzie jakość, później cena. Układy i szczęście można mieć, żeby kupić dobre auto, a nie tanio, bo co tanie to...

    Jeszcze jest drugi typ "uzdatniaczy" fakturowych - kupowanie w cenie netto, a w Polsce na umowę ks na Niemca lub na fakturę VAT-marża po przejściu przez kilka firm/różnych obywateli

    Jeśli chodzi o samego Leona to warto wykonać telefon i zapytać się więcej na temat auta.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    O takiej mówie, napisałem że poprosiłęm o wycene tego konkretnego samochodu, uznałem że jest w idealnym stanie technicznym i nie wymaga żadnych napraw. Niewiem czy zaniża wycene, w urzędzie celnym raczej nikt nie zaniża wartości samochodu, przy opłacie akcyzy, a eurotaxu urzywają, choć tego książkowego. A ubezpieczyciel no tu to masz racje. Ale gdyby miał się sugerować tylko cenami otomoto, i allegro, to mój samochód miałby tą samą wartość przez trzy lata.

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    EUROTAX nie jest żadnym wyznacznikiem, chyba, że dla odkupu auta lub dla ubezpieczyciela, żeby zaniżyć wartość auta... prawda jest taka, że nikt nie odda dobrego auta w/g tych cen, bo różnica do ceny rynkowej potrafi sięgać 10000zł. Nigdy bym nie sprzedał auta w/g takiej wyceny, bo musiałbym upaść na głowę... chyba, że masz możliwość zrobienia wyceny wersji, szczegółowego wyposażenia dodatkowego i stanu technicznego.

    Mi Towarzystwo Ubezp. z tabelki eurotax'u powiedziało , że mój samochód jest 10.000zł tańszy niż cena , którą zapłaciłem (realna cena rynkowa, za bezwypadkowy egzemplarz).
    Kupiłbym nawet 10szt z tego EUROTAX'u ale nikt mi nie jest w stanie powiedzieć gdzie mogę spotkać tego Pana Euro...

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Widzę, że kolega Grzechu jest typowym poszukiwaczem "okazji". Jeśli nasze argumenty nie trafiają, to kup sobie najtańszy i szerokiej drogi...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    i tu mamy kolejny temat rzeka, bo widze że dural też jest żadny wiedzy, jeżeli idzxiesz do pani ubezpieczycielki, która szuka w swoim kajeciku twojego auta, i znaleść niemoże, to podroś ją tak aby brała poprawne informacje, a nie zrobiła swoją robote na odp.... mój ubezpieczyciel z kolei zawsze mi zawyża cene mojego auta tak abym zapłacił jak najwięcej. I tu mamy kolejny mit obalony iż eurotax zaniża wycene aut., a jeśli masz wątpliwości iż dałeś za samochód 10 000zł wiecej jak ci mówi pani z ubezpieczalni to jest prosta na to metoda, rzeczoznawca który weżmie od ciebie z 400zł i masz auto wyceniona tak, jak powinno, a wtedy się wyda czy przepłaciłeś 10 000żł.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cena z wyceny nie jest żadnym wyznacznikiem, a jedynie może nakreślić jakieś ramy cenowe. Każdy egzemplarz trzeba badać indywidualnie i liczyć się z tym, że nie każdy pojazd sprzedawany będzie mieścił się w tych ramach (w górę lub w dół).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @Grzechu fajnie , że Twój ubezpieczyciel zawyża Ci wartość samochodu.
    Robi to bo ma prowizje od sprzedanej polisy, czyli Ciebie.
    Pewnie zawyżanie podchodzi pod paragraf lub działanie na szkodę firmy..

    Mój samochód figuruje w bazie bez problemu, mi nawet było na rękę te obcięcie (i tak w koszty mogłem wrzucić tylko 20tyś E , z kwoty zakupu/ubezpieczenia) bo powyżej 90 tyś zł musiała by mieć zgodę centrali

    Wycena Pani z okienka średnio mnie interesuje, jak również rzeczoznawcy.
    Mnie interesował stan samochodu, pewny przebieg (powiedz mi jak przebieg sprawdzi rzeczoznawca??), historia samochodu , kto był poprzednim właścicielem.
    Tego mi chyba RZECZOZNAWCA nie powie? Podłączy pod VAS'a VAG'a? Powie czy turbina świszczy, czy wtryski leją, jak DPF?
    A to ma wpływ na cenę REALNY wpływ.

    Obcięli mi 10k na ubezpieczeniu to też rybka, bo jak by fura zginęła (nie daj Bożę) to się zaczyna -5% bo sprowadzany, -10% bo 2 właściciel itd..

  12. #12
    nitrocars
    Gość

    Domyślnie

    "Jeszcze jest drugi typ "uzdatniaczy" fakturowych - kupowanie w cenie netto, a w Polsce na umowę ks na Niemca lub na fakturę VAT-marża po przejściu przez kilka firm/różnych obywateli "


    Moim zdaniem właśnie to jest obecnie coraz "popularniejszy" numer który wykonują "importerzy" chociaż z różnych stron chodzą słuchy że niby mają to skutecznie uniemożliwić... Ale jak tego już nikt nie wie...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No właśnie w moich okolicach coraz więcej (przynajmniej takie mam wrażenie) się tego pojawia. Auta przechodzą też chyba przez Litwę i tam jest wałek robiony.
    Mógłby ktoś zorientowany rozpisać to łopatologicznie krok po kroku - jak taki proces wygląda i gdzie jest "pies pogrzebany"?
    W sprawie wycen polecam link z dołu strony głównej - http://www.dat.de/fzgwerte/index.php...87DF8449828E35
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #14
    nitrocars
    Gość

    Domyślnie

    Osoba lub firma X (ob. Polski) kupuje we Francji (bo 80% takich aut pochodzi z FR) samochód na tzw. Słupa ----> Otrzymuje fakturę VAT na której widnieje kwota netto ----> Samochód trafia do Polski ----> Firma X wypisuje sobie fikcyjną umowę na tzw. Francuza i sprzedaję samochód na fakturę Vat -marża ( opłacony w przypadku firmy lub na francuza w przypadku auta "do opłat"

    NP. Jasio właściciel Firmy : "auta u Jasia" założył działalność znajomemu Pijoczkowi z pod spożywczego w zamian za pare groszy na spożycie co miesiąc , nastepnie Jasio na podstawie dokumentów w/w firmy Pijoczka rejestruje się na stronie np. BCA we FR ----> tam wylicytował VW Passata za 9000 E brutto ----> Jako że firma Pijoczka ma europejski nip na fakturze zakupu będzie widniała kwota netto czyli 7525,08 E ----> Jasio zadowolony z zakupów zleca transport VW do PL ----> Tutaj faktura VAT wystawiona przez BCA - Pijoczkowi zostaje potargana ----> Jasio wypisuje sobie umowę kupna w/w VW miedzy sobą ( auta u Jasia) a panem Mohametem AL Fujarka----> Jako "Importer" Jasio opłaca samochód i wystawia na otomoto.pl dopisując " FAKTURA VAT MARŻA"

    Jeżeli chodzi o Litwe to wygląda to podobnie tylko Litwini którzy "trudnią" się udzielaniem takich rabatów coraz częściej chcą kasy od 500E w górę więc wiekszość Naszych "Importerów" wpadła na genialny plan otworzenia firmy -córki której Prezesem będzie lokalny Pijoczyna z meliny.

    Wniosek :
    Gdy widzisz w dowodzie rejestracyjnym z FR lub Belgi że poprzedni właściciel to Firma a Polski "Importer" chce sprzedaćCi samochód na Fakture Vat Marże zastanów się trzy razy zanim kupisz.

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak mówi dural. Wyceny potrafią obniżyć za import, ilość właścicieli itp. Wyobraź sobie, że podjeżdżam na wycenę jedynym autem, dzisiaj na blacie 200tys.km. Jutro skręcam szafę o 100tys.km i auto OD RAZU jest warte w/g eurotaxu 15-20tys.zł więcej! Przecież to śmieszne, a wycenią Ci po przebiegu z licznika nawet największego trupa...

    Ktoś zagadnie co robi "wyceniający" auto, jeżeli nie ma w Eruotaxie wersji wyposażenia waszego auta?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •