Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy 12345678915 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 61 do 75 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #61
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Czynny ¿al w tym wypadku mo¿e z³o¿yæ sprzedaj±cy taki samochód. Po za tym pieni±dze to nie najwa¿niejszy aspekt tej sprawy. Auto mimo wszystko mo¿e zostaæ zatrzymane poniewa¿ jest to dowód pope³nienia przestêpstwa. Dzia³a tu zasada "nie ma kary bez winy" wiêc za nim nie dojd± po nitce do k³êbka - nie odpuszcz±.

    Kolejna rzecz: Tymi sprawami zajmuje siê Urz±d Kontroli skarbowej i Wywiad skarbowy.

  2. #62
    Vol_vo
    Go¶æ

    Cool pro¶ba o poradê

    Witam,
    planujê kupiæ volvo v50 2007 rok sporwadzane z Belgii- cena 33000z³. Auto w dobrym stanie. Sprzadaj±cy jakim jest komis wystawia mi fakturê vat mar¿a.
    Poprzednim w³a¶cicielem by³a firma Antwerp Motor Extension Company NV.
    By³bym wdziêczy za napisanie mi, czy powinno budziæ moje podejrzenie fakt, ¿e osoba sprzedaj±ca-komis nie chce przedstawiæ mi faktury zakupu. W jaki sposób sprawdziæ czy kupi³ on samochód po cenie brutto? Czy da radê to zrobiæ po VINie? Bardzo proszê o komentarz, wskazówki cokolwiek bo jestem raczej zdecydowany na zakup autka w niedzielê

  3. #63
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Masz bardzo s³uszne podejrzenia i po VIN tego nie sprawdzisz. Jak my¶lisz, czemu tak bardzo staraj± siê przekonaæ Ciê, ¿e nie musisz ogl±daæ ich papierka? Jak auto jest poleasingowe z zagranicy ma byæ FV 23%.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  4. #64
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zagraniczna firma w dowodzie wiêc ma byæ VAT23%. On móg³ kupiæ w cenie brutto od firmy "s³up" Heniek sp z.oo company

  5. #65
    Vol_vo
    Go¶æ

    :)

    A jak sprawdziæ, ¿e nie kupi³ od firmy "s³up"? Firma stoj±ca w dowodzie rejestracyjnym jest znan± firm± z Belgii.
    Równie¿ mam siê obawiaæ tego, ¿e jest ona s³upem? Wyt³umaczcie mi :-)
    Nie mam pojêcia jak wygl±da ta faktura. Czy mam go docisn±æ i prosiæ zeby mi j± pokazaæ? Czy na tej fakturze bêdzie widnia³a kwota brutto? Na co zwrócic uwage na tej fakturze?

    EDIT:
    Czy da siê równie¿ sprawdziæ czy autko jest poleasingowe?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 11-05-13 o 00:44

  6. #66
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli samochód jest zarejestrowany na firmê TO MA BYÆ FAKTURA 23% NIE MAR¯A. To czy on kupi³ brutto nie jest wa¿ne bo to zbyt skomplikowany proceder aby zwyk³y zjadacz chleba go wykry³.

    Je¿eli wystawia VAT-MAR¯Ê to bêdziesz oszukany na podatku VAT.

  7. #67
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A je¶li chcia³bym zabezpieczyæ siê deklaracj± VAT-25? Jesli ma byæ faktura 23% to trzeba doliczyc do samochodu ponad 7000z³. W takiej sytuacji nie stac mnie po prostu na to auto.

  8. #68
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To jak kupisz na vat mar¿ê to za 2-3 lata zap³acisz Vat karny w wysoko¶ci 30% + odsetki za zw³okê i dodatkowo zarzut pos³ugiwania siê nie rzetelnym dokumentem.

    Powodzenia.

    VAT-25 nie jest ¿adnym zabezpieczeniem.

    Nawet jak urz±d skarbowy sprawdzi sk±d komis naby³ samochód to dla nich bêdzie OK bo kupi³ on na fakturê Vat mar¿ê.To,¿e auto z punkty macierzystego sprzedane by³o w cenie netto wychodzi po kilku latach. Po drodze jest jeden,dwóch lub nawet trzech po¶redników.

    I nie pytaj siê po co Ci vat jak jeste¶ osob± fizyczn± Vat jest Twój i to Ty masz go p³aciæ. Firmy go odliczaj± wiêc jest to podatek neutralny.

  9. #69
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Rozumiem, ¿e jesli komis wystawia mi fakturê vat mar¿ê, na którym s± dane w³a¶ciciela i z nim zawieram umowê to nic nie daje? Dalej niestety nie rozumiem o co chodzi z po¶rednikami. Tak jak pisa³em- sprzedaje komis- ma regon ,nip, a w dowodzie rejestracyjnym jest firma.

    Kris jak sprawdziæ,czy auto jest poleasingowe? Przecie¿ jak w dowodzie stoi firma, to nie oznacza to ¿e jest po leasingu :-)

  10. #70
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wyt³umaczê Ci jak dziecku w przedszkolu.

    Firmy handluj±ce autami nabywaj± samochód w cenie NETTO.

    Rejestrowana jest firma o nazwie HENIEK S.C. Kupuje ona w Holandii VOLVO V50 w cenie netto. Nastêpnie sprzedaje ten samochód do komisu MEGA WYPAS na Fakture VAT MAR¯A lub ze stawk± ZW - FIRMA HENIEK powinna rozliczyæ siê z podatku VAT i wystawiæ FAKTURÊ 23% ale tego nie robi i po ilu¶ transakcjach jest zamykana.

    Komis MEGA WYPAS (oficjalnie nie powi±zany z HENIESK S.C) wystawia fakturê VAT MAR¯A poniewa¿ pojazd który kupi³ nie mia³ wyszczególnionej stawki VAT.

    Ty kupujesz na fakturê VM i po jakim¶ czasie gdy Urz±d Skarbowy nie mo¿e ¶ci±gn±æ podatku od HENIEK S.C bo w³a¶ciciel ¶pi w parku na ³awce trafia do Ciebie.

    !!!!!!! KOMIS Z KTÓREGO TY NABY£E¦ AUTO JEST CZYSTY !!!!!!

    Ty za¶ albo p³acisz VAT albo masz zwindykowane auto na poczet nale¿no¶ci. I NIE MA OPCJI ABY DO TEGO NIE DOSZLI.

    Przede wszystkim zapoznaj siê z zasadami obrotu wewn±trz wspólnotowego oraz doczytaj co to jest podatek VAT.

    Znaj±c ¿ycie i tak nic nie da moje nocne pisanie .....

    Facet mówi±c krótko: Jak nie chcesz byæ baranem którego wystrzyg± handlarze,a pó¼niej US to DAJ SOBIE SPOKÓJ.

    Jak jeszcze nie rozumiesz to poczytaj tu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/pora..._samochod.html

  11. #71
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Vol_vo Zobacz post
    Kris jak sprawdziæ,czy auto jest poleasingowe? Przecie¿ jak w dowodzie stoi firma, to nie oznacza to ¿e jest po leasingu :-)
    No w³a¶nie na 99% to oznacza, ¿e auto by³o w leasingu.

  12. #72
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dlaczego wy zak³adacie, ze gdzie¶ pomiêdzy firm± sprzedaj±c± auto w Belgii , a komisem zawsze musi byæ gdzie¶ s³up? Przeciez nie ka¿dy jest ********em i chce robiæ przekrêt. Jesli to komis polski kupi³ po cenie netto to powinien siê rozliczyc z US nie?
    Z drugiej strony mo¿e go¶æ nie chce pokazaæ faktury, bo jest tam cena któr± za ni± zap³aci³ i poprostu nie chce zdradzaæ ile zarobi na aucie?

  13. #73
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    opiszê mo¿e dok³adniej jak wygl±da sytuacja... Na pocz±tku sprzedawca twierdzi³, ¿e auto naby³ od osoby fizycznej za granic±. Gdy pojawi³em siê obejrzeæ auto powiedzia³, ¿e kupi³ je w jednym z gara¿y w belgii, w dowodzie rejestracyjnym widnieje:Antwerp Motor Extension Company NV. Poprosi³em go o pokazanie dowodu zakupu auta za granic± odpowiedzia³, ¿e nie chce zdradzaæ ceny oraz doda³ komentarz "¿eby pan wiedzia³ jakie rachunki wystawiaj± w belgii...". Dodam jeszcze, ¿e na fakturze vat mar¿a jest piecz±tka "firmy kolegi", która niby jest zarejestrowana w Polsce od 2007r.

    Teraz chyba wszystko dok³adniej opisa³em. I teraz moje pytanie... Czyz góry darowaæ sobie to auto? Czy mo¿e jednak po dokumentach w jaki¶ sposób mogê doj¶æ czy wszystko jest legalne? Na co zwróciæ uwagê je¶li jednak sprzedaj±cy poka¿e mi rachunek za samochód z belgii?

  14. #74
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziêkowano Thanks Given 
    4
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Popro¶ Pana aby zamaza³ kwotê za jak± kupi³ auto bo ta kwestia ciebie nie interesuje i mimo wszystko pokaza³ fakturê zakupu gdy¿ jest bardzo du¿e prawdopodobieñstwo ¿e jet to faktura NETTO.
    Inna mo¿liwo¶ci± jest to ¿e auto po-leasingowe zosta³o kupione od ubezpieczalni po szkodzie ca³kowitej a nie bezpo¶rednio od poprzedniego w³a¶ciciela (leasingu) - i tutaj jest taka mo¿liwo¶æ ¿e w niektórych przypadkach ubezpieczalnie sprzedaj± takie auta na rachunki gdy¿ nie s± p³atnikami VAT .
    Ostatnio edytowane przez tomec3 ; 11-05-13 o 11:12
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta u¿ywane.

  15. #75
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    a co je¿eli na fakturze z belgii bêdzie kwota zarówno netto jak i brutto? Czy to co¶ mi w razie czego daje?

Strona 5 z 44 PierwszyPierwszy 12345678915 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •