Strona 33 z 44 PierwszyPierwszy ... 2329303132333435363743 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 481 do 495 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #481
    Krzysiek1980
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam.

    Niektórzy z was co¶ tam trochê znaj± temat, ale wiêkszo¶æ to amatorzy kwa¶nych jab³ek.
    Araby z berlina maj± firmy zarejestrowane m. in w Rumunii, Wêgry, Bu³garia i teoretycznie te samochody jad± w³a¶nie tam. W praktyce do Berlina a pó¼niej na ca³y ¶wiat. Auta z Holandii maj± Niemieckie dokumenty tylko i wy³±cznie po to aby odzyskaæ podatek od luksusu (nie myliæ z VAT).
    Nie wiem o co ten ¿al do Polskich handlarzy, skoro duuuuu¿o aut kupuj± prywatni nabywcy z PL (du¿o bywam na tych placach i wiem kto jest kim). Wiêkszo¶æ pisz±cych tutaj podchodzi do tematu tak: np. mam 40tys pln a patrzy na auta za 60tys, i kupic za 40 i do tego z 23% Vat. Nie no chory kraj.....

  2. #482
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    No ale tak siê skalda co to jest BPM to my dok³adnie wiemy i po co rejestruje siê w zwi±zku z tym auto w DE...

  3. #483
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Araby z berlina maj± firmy zarejestrowane m. in w Rumunii, Wêgry, Bu³garia i teoretycznie te samochody jad± w³a¶nie tam. W praktyce do Berlina a pó¼niej na ca³y ¶wiat. Auta z Holandii maj± Niemieckie dokumenty tylko i wy³±cznie po to aby odzyskaæ podatek od luksusu (nie myliæ z VAT).
    I to jest prawda, nikt tego nie neguje, co nie znaczy ¿e mamy chwaliæ oszuki/wanie na VAT przez które nie sposób sprzedaæ normalnie m³odego, poleasingowego samochodu w db stanie, bo przecie¿:
    mam 40tys pln a patrzy na auta za 60tys, i kupic za 40 i do tego z 23% Vat.
    te¿ jest prawd±...

  4. #484
    Krzysiek1980
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    co jest jeszcze ¶mieszniejsze, czasami auta sa przerejestrowane na osobe prywatn± i ju¿ nie wiadomo kto by³ wcze¶niej w³a¶cicielem....
    Najlepsi s± ci prywatni co jad± na Berlin i my¶la ¿e kupi± np Passata B7 2.0tdi xenon, panorama przebieg 150tys km za 9000:-) bo kolega za tyle kupi³:-) i o Jezuuu ile tutaj Polaków?????

  5. #485
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Krzysiek jak by¶ siê wysili³ i nie by³ taki do przodu to by¶ wiedzia³ , ¿e 32 str s± o tym co napisa³e¶ wy¿ej.
    Ale dam Ci jedno podziêkowanie!

  6. #486
    Krzysiek1980
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kurde, nie mam czasu a¿ na 32 strony. Ale irytacji mam 100 stron:-/ Jakie auto by nie by³o, to za drogo, a to nie ma panoramy, a to parê KM za ma³o, a do berlina jeden z drugim przyjedzie i jak pies za kie³base. A k...a nie daj Bo¿e jeden elemencik polamowany to odrazu na komisariat biegnie.

  7. #487
    Starszy u¿ytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    pa¼ 2011
    Sk±d
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziêkowano Thanks Given 
    39
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Krzysiek ale to nie tylko kupuj±cych wina obopólna, jedni chc± drudzy im to daj±, plus Polska mentalno¶æ gdzie wstyd byæ jeleniem ¿e siê przep³aci³o wobec znajomego,s±siada.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    ¯ycie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  8. #488
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -Marianek- ale wiêkszo¶æ userów to "motoryzacyjna m³odzie¿ " i ma³o kto rozumie np; taki mój wpis na blogu Tylika z 2009r ...ile sze¶æ lat temu sami mieli lat ????

    tam to wszystko o czym piszesz cyt; ...." jedni chc± drudzy im to daj±, plus Polska mentalno¶æ gdzie wstyd byæ jeleniem ¿e siê przep³aci³o wobec znajomego,s±siada....." - jest zawarte .

    http://tylik.motogrono.pl/krotka-his...ynku-wtornego/
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  9. #489
    gzubek21
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Aby nie daæ siê oszukaæ, mo¿e warto w tak± transakcjê wmieszaæ biuro rachunkowe ¿ory polecam takie rozwi±zania, mam znajomych którzy robi± w takich instytucjach i zawsze pomagaj± mi z p³atno¶ciami przy ró¿nych zakupach np aut w³a¶nie i wszystko gra . Taka moja ma³a sugestia.

  10. #490
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    witam - mam pytanie - kupilem auto sprowadzone z w³och - jestem juz pewien ze da³em siê wrobic - kupilem na vat-mar¿a pisalem do poprzedniego wlasciciela ktorym byl autoryzowany serwis we wloszech twierdz± ¿e sprzedali auto na fakture netto.

    pytanie co teraz moge zrobic ?
    jakie s± dalsze kroki ?

  11. #491
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    dealer bmw sprzeda³ osobie X na fakture 0% vat (wewn±trzwspólnotowo) tamta osoba sprzeda³a na vat mar¿ê sprzedawcy od ktorego ja kupi³em na vat mar¿ê.. co moge zrobic - jak dzwonilem do skarbowki nic nie wiedz±..

  12. #492
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wychodzi na to,¿e zrobili Ciê na VAT ksi±¿kowo. My¶lê,¿e sprzedawca nie bêdzie chcia³ przyj±æ auto poniewa¿ nie ma do tego podstaw. W ¶wietle obowi±zuj±cego prawa ON sprzeda³ auto w sposób prawid³owy. Kupi³ VAT mar¿± Sprzedaje vat mar¿±.

  13. #493
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    no dobra ale w najgorszej opcji. jak mam zalatwic sprawe jesli chcialbym byc czysty.. jak mam w ogole np oplacic vat za to? skoro w skarbowce nie wiedza o czym do nich mowie.

  14. #494
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    W Urzêdzie skarbowym musisz i¶æ do kogo¶ od VATU. Jak dzwonisz to z regu³y telefon odbiera Pani z informacji która potrafi opitoliæ za b³±d w papierach albo podaæ godziny pracy.

    Gdyby¶ dop³aci³ sprzedawcy vat23% to moze wystawiæ Ci tak± fakturê 23% mimo tego,¿e kupi³ na VAT mar¿a, ale to mimo wszystko nie chroni Ciê do koñca bo VATU nie op³aci³ ten co wprowadzi³ auto na Polski obszar celny.

  15. #495
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    ok dzwonil do mnie sprzedawca i twierdzi ze auto z wloskiego salonu kupila firma X z bulgarii na fakture netto i ponoc sprzedala to prywatnemu odbiorcy ktory zaplacil z vatem i dopiero od tego prywatnego kupujacego moj sprzedawca kupil na vat marze.i potem sprzedal mi na vat marze.

    pytanie czy nawet jesli mi zalatwia kopie tej faktury w ktorej niby ta prywatna osoba zaplacila vat to czy to mi cos da?

    czy jest jaka kolwiek w ogole metoda sprawdzenia czy ten vat oplacono w ktorym kolwiek kraju lonkowskim?

    panowie.. przeczytalem caly watek od deski do deski i wszedzie wszyscy strasza a nikt nie ma praktycznych rozwiazan sytuacji a na 100% nie jestem pierwszy w takiej sytuacji...

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •