Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta - Strona 43

Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 333940414243
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 640

Temat: Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Moderator+ Array Avatar dural
    -->
    Podziękowania
    521
    Podziękowano 229 razy w 159 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Cytat Napisał antoon Zobacz post
    Powiem szczerze, że po przeczytaniu (starałem się ze zrozumieniem) ponad 40 stron tego wątku ciężko jest, przynajmniej mi jako amatorowi jednoznacznie stwierdzić kiedy i czy możemy mieć problem z autem. Dużo wpisów w tym wątku wyklucza się, są odmienne zdania - być może dyskusja po prostu stała się zbyt otwarta. Nie wspomnę o tym, że zadaje sobie pytanie, czy przez te kilka lat nie zmieniło się prawo i realia podatkowe?

Czy zatem jest na dzień dzisiejszy prosta odpowiedź na pytanie: czy 2-4 letnie auto poleasingowe z zagranicy, sprzedawane na VAT-marża to zawsze wałek?
    A czy takie samo auto sprzedawane na VAT 23% to zawsze 100% bezpieczeństwa?

Analizując ogłoszenia na otomoto sprawdziłem dwa modele aut (3 latki, przebiegi około 150 - 180 tyś km, auta typowo "leasingowe"). Filtrując sobie VAT23% dostaję mniej więcej niecałą połowę wyników w stosunku do wyszukiwania bez tego kryterium...pozostałe to VAT-marża.

Czy zatem oznacza to, że około 50 - 60% ogłoszeń i ofert ma "problematyczną historię z VATem"?
    Według kolejności.

1) Jest burdel bo często pytania zadawali laicy , którzy po otrzymaniu czytelnej odpowiedzi dalej kombinowali i pytali czy aby napewno ktoś już ma z tego powodu problemy itd. Temat się rozjechał.

2) Prawo z tego co MI wiadomo się nie zmieniło ( podatek VAT od nabycia wewnątrz EU). Jak coś jest sprzedawane w UE netto to nabywca płaci VAT (odpowiednia stawka) w swoim kraju ( dokładnie tam gdzie ma zarejestrowaną firmę ).

3)Jeżeli auto jest "typowo poleasingowe" i sprzedawane na vat marże/jest tańsze od identycznych ofert ( przeważenie o +/-23%) to patrz punkt 1.

4)W/w auto sprzedawane na 23% jest bezpieczne z PODATKOWEGO punktu widzenia.

5)Dobrze policzyłeś procent aut imo z wadą podatkową w Polsce ( a jak masz umysł analityczny to zobacz , że kilka miejscowości w PL przoduje w tym procederze).

6)Ręki sobie uciąć nie dam, ale ściganie zaległości podatkowych upływa po 5ciu latach licząc od początku następnego roku.

2. Następujący użytkownik dziękuje dural za tą użyteczną informację:

antoon (06-09-17)

Nowicjusz Array
    -->
    Podziękowania
    1
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

dural, dzięki za te wypunktowanie. To znakomite podsumowanie. Szkoda tylko, że potwierdzasz moje " obliczenia" i tak duży procent co by nie mówić fajnych aut jest skażonych tym vatowskim problemem. Myślę, że nie jeden "Janusz" albo "Kowalski" byłby w stanie zapłacić więcej za pewniaka, ale skoro ponad połowa aut odpada z tego powodu...no trudno, taki widać mamy cywilizowany rynek aut używanych.

Nowicjusz Array
    -->
    Podziękowania
    0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Panowie, proszę o poradę. Auto jest z Francji. We Francji od osoby prywatnej zakupił je komis. Komis z Polski odkupił auto od tego komisu z Francji. Sprzedają na FV vat marża. Czy wszystko jest ok? Mam się obawiać tego samochodu?

Starszy użytkownik Array Avatar tradelux
    -->
    Podziękowania
    90
    Podziękowano 750 razy w 601 wiadomości
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Jeśli w CdG wpisana jest osoba prywatna to tak, jest ok.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz Array
    -->
    Podziękowania
    0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Witam,
    a ja mam taki przypadek. Sprzedawca (importer) ma zarejestrowaną firmę, wystawia na zakupione za granicą auto fakturę VAT-marża. Auto kupił w Niemczech od prywatnej osoby, ale prowadzącej działalność gospodarczą. Mówi, że kupując auto od Niemca otrzymał zwykły rachunek, a nie fakturę VAT, na którym to rachunku nie widnieje kwota netto czy brutto , czy też kwota podatku, jedynie cena za samochód. Czy w tym przypadku jest jakieś zagrożenie? Co należałoby sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez mark.577 ; 27-10-17 o 11:37

Starszy użytkownik Array
    -->
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 367 razy w 303 wiadomości
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

Jeśli auto było zarejestrowane na osobę prywatną v-m jest ok. Nie ma znaczenia czy facet miał działalność, był astronautą czy grabarzem
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Nowicjusz Array
    -->
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 1 razy w 1 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Witam,
    mam do Was prośbę o pomoc.
    Znalazłem auto, które mnie interesuje. Jest to auto firmowe z Holandii.
    Zostało sprzedane do Niemiec gdzie kupił je obecny właściciel w Polsce (twierdzi, że kupił je na placu w Berlinie od osoby prywatnej).
    Obecnie sprzedaje je na fakturę VAT marża.

Czy przy założeniu, że mówi prawdę i rzeczywiście kupił je od osoby prywatnej (tu dodatkowe pytanie czy można to zweryfikować) to nie ma niebezpieczeństwa związanego z niezapłaceniem VAT ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Tomek

Bywalec Array
    -->
    Podziękowania
    0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Komis na sprzedawany samochód z NL wystawia fakturę VAT 23%, więc wygląda to ok. Niepokoi mnie natomiast to co jest widoczne na poniższym zdjęciu, czyli w miesiąc 4 właścicieli, co o tym sądzicie?
    Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg fff.jpg (109.0 KB, 25 wyświetleń)

Moderator S Array Avatar Tytan
    -->
    Podziękowania
    3,260
    Podziękowano 2,954 razy w 2,265 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

1 właściciel to jest reszta firmy pośredniczące
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Użytkownik Array
    -->
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 2 razy w 2 wiadomości
    Siła Reputacji
    4

Czyli firmy pośredniczące pomiędzy sobą handloały?

Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 333940414243

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia