Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 333940414243
Poka wyniki od 631 do 642 z 642

Temat: Jak nie da si oszuka na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Moderator+ Avatar dural
    Skd
    Kuj-Pom
    Postw
    1,362
    Podzikowano: 1
    Sia Reputacji
    10

Domylnie

Cytat Napisa antoon Zobacz post
    Powiem szczerze, e po przeczytaniu (staraem si ze zrozumieniem) ponad 40 stron tego wtku ciko jest, przynajmniej mi jako amatorowi jednoznacznie stwierdzi kiedy i czy moemy mie problem z autem. Duo wpisw w tym wtku wyklucza si, s odmienne zdania - by moe dyskusja po prostu staa si zbyt otwarta. Nie wspomn o tym, e zadaje sobie pytanie, czy przez te kilka lat nie zmienio si prawo i realia podatkowe?

Czy zatem jest na dzie dzisiejszy prosta odpowied na pytanie: czy 2-4 letnie auto poleasingowe z zagranicy, sprzedawane na VAT-mara to zawsze waek?
    A czy takie samo auto sprzedawane na VAT 23% to zawsze 100% bezpieczestwa?

Analizujc ogoszenia na otomoto sprawdziem dwa modele aut (3 latki, przebiegi okoo 150 - 180 ty km, auta typowo "leasingowe"). Filtrujc sobie VAT23% dostaj mniej wicej nieca poow wynikw w stosunku do wyszukiwania bez tego kryterium...pozostae to VAT-mara.

Czy zatem oznacza to, e okoo 50 - 60% ogosze i ofert ma "problematyczn histori z VATem"?
    Wedug kolejnoci.

1) Jest burdel bo czsto pytania zadawali laicy , ktrzy po otrzymaniu czytelnej odpowiedzi dalej kombinowali i pytali czy aby napewno kto ju ma z tego powodu problemy itd. Temat si rozjecha.

2) Prawo z tego co MI wiadomo si nie zmienio ( podatek VAT od nabycia wewntrz EU). Jak co jest sprzedawane w UE netto to nabywca paci VAT (odpowiednia stawka) w swoim kraju ( dokadnie tam gdzie ma zarejestrowan firm ).

3)Jeeli auto jest "typowo poleasingowe" i sprzedawane na vat mare/jest tasze od identycznych ofert ( przewaenie o +/-23%) to patrz punkt 1.

4)W/w auto sprzedawane na 23% jest bezpieczne z PODATKOWEGO punktu widzenia.

5)Dobrze policzye procent aut imo z wad podatkow w Polsce ( a jak masz umys analityczny to zobacz , e kilka miejscowoci w PL przoduje w tym procederze).

6)Rki sobie uci nie dam, ale ciganie zalegoci podatkowych upywa po 5ciu latach liczc od pocztku nastpnego roku.

Nowicjusz
    Skd
    Szczecinek
    Postw
    9
    Podzikowano: 0
    Sia Reputacji
    0

Domylnie

dural, dziki za te wypunktowanie. To znakomite podsumowanie. Szkoda tylko, e potwierdzasz moje " obliczenia" i tak duy procent co by nie mwi fajnych aut jest skaonych tym vatowskim problemem. Myl, e nie jeden "Janusz" albo "Kowalski" byby w stanie zapaci wicej za pewniaka, ale skoro ponad poowa aut odpada z tego powodu...no trudno, taki wida mamy cywilizowany rynek aut uywanych.

Nowicjusz
    Skd
    Knurw
    Postw
    1
    Sia Reputacji
    0

Domylnie

Panowie, prosz o porad. Auto jest z Francji. We Francji od osoby prywatnej zakupi je komis. Komis z Polski odkupi auto od tego komisu z Francji. Sprzedaj na FV vat mara. Czy wszystko jest ok? Mam si obawia tego samochodu?

Starszy uytkownik Avatar tradelux
    Skd
    Katowice, Krakw
    Postw
    5,566
    Podzikowano: 4
    Sia Reputacji
    14

Domylnie

Jeli w CdG wpisana jest osoba prywatna to tak, jest ok.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.

Otomoto:
    Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz
    Skd
    Bydgoszcz
    Postw
    3
    Sia Reputacji
    0

Domylnie

Witam,
    a ja mam taki przypadek. Sprzedawca (importer) ma zarejestrowan firm, wystawia na zakupione za granic auto faktur VAT-mara. Auto kupi w Niemczech od prywatnej osoby, ale prowadzcej dziaalno gospodarcz. Mwi, e kupujc auto od Niemca otrzyma zwyky rachunek, a nie faktur VAT, na ktrym to rachunku nie widnieje kwota netto czy brutto , czy te kwota podatku, jedynie cena za samochd. Czy w tym przypadku jest jakie zagroenie? Co naleaoby sprawdzi?
    Ostatnio edytowane przez mark.577 ; 27-10-17 o 11:37

Starszy uytkownik
    Postw
    2,410
    Sia Reputacji
    11

Domylnie

Jeli auto byo zarejestrowane na osob prywatn v-m jest ok. Nie ma znaczenia czy facet mia dziaalno, by astronaut czy grabarzem
    Opinie, ktre napisaem na forum, s jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn ocen. To nie pewnik, w rzeczywistoci moe by inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bd Szwajcarii.

Nowicjusz
    Skd
    Wrocaw
    Postw
    13
    Sia Reputacji
    0

Domylnie Odp: Jak nie da si oszuka na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Witam,
    mam do Was prob o pomoc.
    Znalazem auto, ktre mnie interesuje. Jest to auto firmowe z Holandii.
    Zostao sprzedane do Niemiec gdzie kupi je obecny waciciel w Polsce (twierdzi, e kupi je na placu w Berlinie od osoby prywatnej).
    Obecnie sprzedaje je na faktur VAT mara.

Czy przy zaoeniu, e mwi prawd i rzeczywicie kupi je od osoby prywatnej (tu dodatkowe pytanie czy mona to zweryfikowa) to nie ma niebezpieczestwa zwizanego z niezapaceniem VAT ?

Z gry dzikuj za pomoc.

Pozdrawiam,

Tomek

Bywalec
    Skd
    Katowice
    Postw
    20
    Sia Reputacji
    0

Domylnie Odp: Jak nie da si oszuka na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Komis na sprzedawany samochd z NL wystawia faktur VAT 23%, wic wyglda to ok. Niepokoi mnie natomiast to co jest widoczne na poniszym zdjciu, czyli w miesic 4 wacicieli, co o tym sdzicie?
    Zaczone Obrazki Zaczone Obrazki

Moderator S Avatar Tytan
    Skd
    3M
    Postw
    16,265
    Podzikowano: 56
    Sia Reputacji
    10

1 waciciel to jest reszta firmy poredniczce
    Pomoc przy ogldzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Uytkownik
    Postw
    75
    Sia Reputacji
    5

Czyli firmy poredniczce pomidzy sob handloay?

Nowicjusz
    Skd
    Warszawa
    Postw
    3
    Sia Reputacji
    0

Moje pytanie brzmi czy przekrt z VATem jest rwnie moliwy do zrobienia z autem importowanym z poza UE (np ze Szwajcarii)? Czy kupujc auto z komisu lub handlarza sprowadzane z poza UE mona natkn si na tak min?

Starszy uytkownik Avatar czeslaw555
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,449
    Podzikowano: 4
    Sia Reputacji
    12

przy kadym sprowadzonym po firmowym aucie takie co moe by

Inspekcje .

Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 333940414243

Tagi dla tego tematu

Zakadka

Zakadka

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •  
UFG Na wypadek Commodo seal