Zobacz wyniki ankiety: Co lepsze?

Głosujących
13. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Vectra C

    9 69.23%
  • Grande Punto

    4 30.77%
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Vectra C vs Grande Punto, PB

  1. #1
    KUKA1
    Gość

    Zawstydzony Vectra C vs Grande Punto, PB

    Witam
    Co lepsze na dojazdy do pracy lub po zakupy za ok. 16 tysi z benzyną?
    Wy-pierdziała Vectra C z 2003 roku z lepszym silnikiem, większym komfortem jazdy, niemieckim wykonaniem, dobrym wyciszeniem wnętrza, lepszą stylistyką.

    Czy Grande Punto z 2008 roku, ze ślamazarnym i głośnym silnikiem, gorszym komfortem jazdy, słabszym wyciszeniem wnętrza, na kiepskich częściach z Włoch.

    Gdy mówię komukolwiek że chciałbym sobie kupić Grande Punto, to koledzy patrzą na mnie jak na kosmitę i proponują jakieś starsze audi, wieśwageny czy ople.
    Czy rzeczywiście Grande Punto są takie kiepskie ?

    Jakie są wasze opinie ?
    Co byście wybrali ?

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Wszystko zależy czego oczekujesz od Auta, porownanie raczej malo rozsądne 2 calkiem odmienne samochody.

  3. #3
    jaceny
    Gość

    Domyślnie

    Porównując oba modele są z innego segmentu , Opel Vectra C jest wiele większa i bardziej komfortowa często lepiej wyposażona , Fiat Grande Punto jest mniejszy ciaśniejszy w środku z mniejszym bagażnikiem . Co do jakości to Opel zawsze był ciut wyżej klasyfikowany niż Fiat co ma również odzwierciedlenie w cenach tych aut i ich wieku (pomimo że Opel współpracuje z Fiatem technologicznie) .

    Ogólnie mówiąc szukając dużego rodzinnego auta wybrałbym Opla Vectrę C w wersji kombi , ale jeżeli szukałbym auta na miasto np. dla 2-osób wybrałbym Fiata Grande Punto z benzynowym motorem .

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Idź na kompromis i kup kompakta z 2005

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Po pierwsze - co to znaczy wy-pierdziana?
    Po drugie - patrz na stan auta - Punto z 2008 roku wcale nie musi być w lepszym stanie niż Vectra.
    Oba auta są porównywalne cenowo ale klasa nieporównywalna.
    Jak miałbym wybierać - zdecydowanie VECTRA.

  6. #6
    KUKA1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Po pierwsze - co to znaczy wy-pierdziana?
    Mam pewne obawy że te starsze samochody będą mocno wyeksploatowane z cofniętymi licznikami które będą mi palić po 20L/100km i ciągle będą się psuły.
    Wiadomo ruda itd...
    5 lat różnicy robi swoje, wydaje mi się że dużo łatwiej znajdę zadbaną sztukę grande punto niż Vectre C.

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    GP są mocno poszukiwane.
    Ostatnio jak robiłem inspekcje to za 15 tys zł do wyboru była albo ładna, niezniszczona Vectra C właśnie z 2005 roku albo GP z 2007 roku - 1.4i 8V.
    Zuzycie aut podobne, przebieg w GP 140 tys km, w Vectrze C - 170 tys km.
    Przebiegi realne - sprawdzone przeze mnie.
    Dla mnie nie było dyskusji - VC.
    GP chciała młoda dziewczyna, która własnie zrobiła prawko i uczyła się na GP, a VC chciał człowiek, który ma parę bambetli w zyciu - czyli dzieciaki itd

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    1.4 8V potrafi być irytująco głośny, szczególnie przy większych prędkościach, bo skrzynia to jest króciutka Jak przy każdym używanym patrz na stan danego egzemplarza, no i weź pod uwagę przestrzeń bagażową, bo w GP będzie ona dosyć skromna, z resztą z Fiata, to Croma lepsza do porównania z Vectrą niż miejski Punciak

  9. #9
    jarhel74
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUKA1 Zobacz post
    Co lepsze na dojazdy do pracy lub po zakupy za ok. 16 tysi z benzyną?
    Panowie-ale kolega wyraźnie napisał, że auto typowo do miasta. Więc moim zdaniem lepszym wyborem byłoby GP.
    Zwrotniejsze, mniej pali, młodsze, itd.

  10. #10
    mariano
    Gość

    Domyślnie

    3-drzwiowe GP do użytkowania przez 2 osoby jak najbardziej, natomiast posadzenie trzeciej osoby z tyłu i zapakowanie jakiś większych klamotów to już będzie ciężko. Vectra C to już dużo większy gabaryt, więcej pomieści, w lepszych warunkach się będzie podróżować.
    Osobiście jestem właścicielem GP Sport 1.9 130km i nie mogę narzekać na właściwości tego samochodziku, po za twardym sportowym zawieszeniem, które na naszych polskich drogach daje znać o sobie- seryjne opony 17'' wcale nie pomagają

  11. #11
    jarhel74
    Gość

    Domyślnie

    A czy kolega KUKA1 napisał ,że chce 2 drzwiowego?
    Sam mam focusa 2 drzwiowego i z doświadczenia nie polecam. Mimo,że w 99% przypadków jeździ nim 1 lub 2 osoby , w wersjach 2 drzwiowych drzwi najczęściej są dłuższe i jest problem z wysiadaniem na wąskich parkingach.
    Gdyby kolega chciał wybierać pomiędzy GP a Corsą , też wiekszość też pewnie polecałaby opla
    Ostatnio edytowane przez jarhel74 ; 16-06-15 o 21:09

  12. #12
    mariano
    Gość

    Domyślnie

    Akurat @KUKA1 nie napisał o jakiej wersji GP mówi, ja opisałem swoje doświadczenie nt. auta, które posiadam. Co do reszty zgodzę się, większość wybrałaby by Opla. Wg mnie z tego co pisał zainteresowany- do jazdy miejskiej- bardziej nada się Fiat( niż Vectra). Jeżeli masz obiekcje co do silnika w GP to polecam 1.4 turbo i nie będzie "ślamazarnym i głośnym silnikiem" .

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    i trzeba uważać na GP bo eLek było i jest sporo
    Pozdrawiam

  14. #14
    Malisz
    Gość

    Domyślnie

    Stałem przed podobnym wyborem ponad miesiąc temu i wybrałem VC 1.8 GTS 125km z Polskiego salonu od 1. właściciela serwisowany tylko w ASO itd z przebiegiem 175 tys km (kupiłem od dealera Opla). Auto z zagazowaniem wyszło mnie 16 tys zł. Jak dla mnie bez porównania z Fiatem. Dodam, że auta używam w mieście i absolutnie nie narzekam na długość czy coś. Kwestia wprawy.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •