Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Czas oczekiwania na potwierdzenie zapłaty akcyzy z systemu e-Zefir.

Użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Czas oczekiwania na potwierdzenie zapłaty akcyzy z systemu e-Zefir.

Jaki jest średni czas oczekiwania na pojawienie się w systemie eZefir na stronie www.e-clo.pl potwierdzenia zapłaty akcyzy za sprowadzony samochód?

Starszy użytkownik Avatar Lukas.s
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

1-2 dni po dokonananiu wpłaty na konto.

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Chyba, że składałeś deklaracje elektronicznie to może być i 2 tyg.

Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Chyba, że składałeś deklaracje w kasie UC to ok od pół do 1 dnia roboczego

Użytkownik
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Szkoda, tylko że niektóre UC nie potrafią na potwierdzeniu zapłacenia akcyzy wpisać poprawnego modelu samochodu...

Kupiłem Citroena C4 Picasso sprzedający opłacił akcyzę przed moim przyjazdem, dostałem od niego potwierdzenie, że dokonał tej wpłaty i powiedział żebym za 2-3 dni sprawdził sobie na stronie Służby celnej czy akcyza została zapłacona oraz wydrukował sobie to potwierdzenie ze strony. Więc wczoraj postanowiłem sprawdzić i wydrukować to potwierdzenie i ku mojemu zdziwieniu na potwierdzeniu zapłacenia akcyzy w rubryce marka i model widnieje Citroen Xsara Picasso zamiast Citroen C4 Picsasso :/

p.s Przepraszam, że pisze w tym temacie, ale nie chciałem zakładać nowego.

Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

W UC w Krakowie zawsze sprawdzają auto po VINie - rok, model, itp. i pomyłka do tej pory nie było (tfu tfu)

Użytkownik
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Zadzwonię juto do sprzedającego, żeby wyjaśnił to w urzędzie, w którym opłacał tą akcyzę. Bo domyślam się, że nie zarejestrują mi samochodu w takim przypadku pomimo tego, że na tym potwierdzeniu vin jest prawidłowy.

p.s Tak się składa, że samochód kupiłem w Żorach a mieszkam w Krakowie gdzie będę chciał go zarejestrować

Użytkownik
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Jeżeli masz ważny przegląd to powinni Ci zarejestrować a potwierdzenie zapłaty akcyzy będą żądać przy odbiorze twardego dowodu.

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 14
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie

Cytat Napisał Nsue Zobacz post
    Szkoda, tylko że niektóre UC nie potrafią na potwierdzeniu zapłacenia akcyzy wpisać poprawnego modelu samochodu...

Kupiłem Citroena C4 Picasso sprzedający opłacił akcyzę przed moim przyjazdem, dostałem od niego potwierdzenie, że dokonał tej wpłaty i powiedział żebym za 2-3 dni sprawdził sobie na stronie Służby celnej czy akcyza została zapłacona oraz wydrukował sobie to potwierdzenie ze strony. Więc wczoraj postanowiłem sprawdzić i wydrukować to potwierdzenie i ku mojemu zdziwieniu na potwierdzeniu zapłacenia akcyzy w rubryce marka i model widnieje Citroen Xsara Picasso zamiast Citroen C4 Picsasso :/

p.s Przepraszam, że pisze w tym temacie, ale nie chciałem zakładać nowego.
    Tylko że model auta wpisuje osoba która to opłaca więc UC da potwierdzenie tak jak wypełnił zgłoszenie wpłacający

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie Odp: Czas oczekiwania na potwierdzenie zapłaty akcyzy z systemu e-Zefir.

Hej,

Czy coś się zmieniło z obsługą PUESC?
    Wysłałem i od razu opłaciłem akcyzę za samochód w poniedziałek (15.07.2019) i do dziś (17.07.2019) nie mogę wygenerować potwierdzenia. Sto razy już sprawdzałem czy dobrze wypełniłem przelew i wszystko się zgadza.

Cały czas dostaje zwrotkę że: "Nie można pobrać potwierdzenia – proszę o kontakt z właściwym urzędem skarbowym".
    Czy to jest standardowy komunikat w przypadku gdy moja opłata nie została jeszcze powiązana z deklaracją? Czy może coś poszło nie tak?
    Autko czeka gotowe już do rejestracji bo myślałem, że z akcyzą pójdzie szybko...

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Podziękowano: 22
    Siła Reputacji
    14

Domyślnie Odp: Czas oczekiwania na potwierdzenie zapłaty akcyzy z systemu e-Zefir.

Ostatnio jest to notoryczne - za niska wartość zakupu vs Eurotax Musisz zadzwonić do US - już nie wysyłają oficjalnych pism i podadzą Ci wartość od której opłacisz akcyzę
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Starszy użytkownik Avatar Andrebar
    Siła Reputacji
    13

Teoretycznie termin oczekiwania/potwierdzenia opłacenia Akcyzy to ok 3dni ....jak do jutra nie wygenerujesz potw. to może być tak jak Tradelux pisze . ale nie musi
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Starszy użytkownik Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    14

Cały czas dostaje zwrotkę że: "Nie można pobrać potwierdzenia – proszę o kontakt z właściwym urzędem skarbowym".
    Tutaj na 100% chodzi o wartość pojazdu

Przy zwrotce "Brak w systemie" oznacza, że nie zaksięgowali (rozliczyli) jeszcze wpłaty.
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 14
    Siła Reputacji
    3

Przy zapłacie akcyzy rano na drugi dzień w godzinach popołudniowych pobieram potwierdzenie.

Jeżeli przelew za akcyzę wyślę wieczorem to dopiero za 2 dni robocze mam potwierdzenie.

Więc trwa to max 3 dni

Jeżeli dłużej to oznacza że coś jest nie tak.

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Tak juz wiem ze jest problem. Po 6 telefonach wkoncu dodzwonilem sie do wlasciwej osoby.

W deklaracji zaznaczylem ze mam opinie rzeczoznawcy ale nigdzie jej nie moglem zalaczyc.
    Dzis im to dostarczylem razem z faktura i potwierdzeniem zaplaty cla i vatu w niemczech (auto z usa).
    Przy opini rzeczoznawcy tez robia problemy?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia