Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wyklejane tablice helnderskie - POMOCY

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    rusgre
    Gość

    Domyślnie Wyklejane tablice helnderskie - POMOCY

    Witam
    Proszę o radę i informację. Auto kupione na fakturę Vat-marża od autokomisu. Mamy RDW i dowód rejestracyjny + tłumaczenia. Problem w tablicach (o tym za chwilę). Po ciężkich bólach i pozakulisowych działaniach załatwiony przegląd rejestracyjny zerowy. Akcyza i recykling zapłacony. CEIDG mamy, deklaracja akcyzy też, czekam na wydruk z ZEFIRU. To tyle jeśli chodzi o dokumenty. Ubezpieczenie miesięczne.
    Pytania:
    1. Czy fakt, że auto zostało kupione przez Jana Kowalskiego, a sprzedawana przez AUTO-KOMIS Jan Malinowski ma dla mnie znaczenie?
    2. TABLICE - metalowe, ale naklejane numery rejestracyjne xx - xx - xx. Znajomy handlarz (odradzam takie tematy) twierdzi, że "dziewczynom" tłocznia się popsuła i naklejały... Na tylnej tablicy znaczek green card insurance. Czy na podstawie takich tablic (już wiem, że mają być tłoczone - bo te choć również są nielegalne, to bardziej przypominają oryginalne i przez to są akceptowane w urzędzie) mogę odbyć rejestrację? W starostwie stwierdzili: "jeśli diagnosta zaakceptował, to my też", ale ja rejestruję w gminie miejskiej (wolałem do nich z tym problemem nie dzwonić, tylko do powiatowego). Co radzicie? co sądzicie? co robić?
    Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  2. #2
    jurekk
    Gość

    Domyślnie

    Witam nie chciałbym wprowadzać w błąd, ale podam przykład zakupu auta przez mojego ojca. Auto zakupione w niemczech, przywiezione na lawecie, po wszystkich wymaganych formalnościach i opłatach wzięte próbne tablice, wykonany przegląd i do urzędu po własciwe tablice z ,,miękkim dowodem''.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zarejestruj czasowo (czerwone tablice) i na tych tablicach zrób przegląd (62 PLN). Potem tylko donosisz dokumenty z OSKP do WK, bo resztę dokumentów (faktura, potw. akcyzy, recyklingu, CEIDG etc.) zachowują w depozycie.
    To najprostszy sposób w niejasnych sytuacjach.


    E:
    załatwiony przegląd rejestracyjny zerowy
    Na jakich tablicach? Zamów na allegro wytłoczone pod brief i te oddaj, jak boisz się, że odrzucą wyklejane...

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Oświadczam, że tablice rejestracyjne xx-xx-xx samochodu o numerze VIN xxxxxxxxxxx zostały odesłane do wydziału komunikacji w NL. Podpis, data , adres swój i sprawa zamknięta

  5. #5
    rusgre
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. A jakie Waszym Panowie szanse na rejestrację na tych tablicach? Na dwoje babka wróżyła?

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Czytaj ze zrozumieniem - jesli masz juz komplet dokumentow lacznie z przegladem to wypelnij oswiadczenie takie jak napisal noto lub o tresci : oswiadczam ze auto zostalo sprowadzone na lawecie i nie posiada tablic rejstracyjnych". Chyba ze diagnosta wpisal nr rej do protokolu badania technicznego to wtedy tylko opcja ktora podal noto. A te wyklejanki sobie wieszasz na scianie na pamiatke

  7. #7
    rusgre
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie, diagnosta wpisał numery XX-XX-XX. Dobra, chyba tak muszę zrobić, choć się stresuję trochę czy nie rozkręca mi tam w urzędzie komunikacji afery za to i nie odmówią rejestracji...

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie odmowia

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Napisz w oświadczeniu że tablice rejestracyjne zostały odesłane do poprzedniego właściciela PO PRZEPROWADZONYM BADANIU TECHNICZNYM W POLSCE (jeżeli są wpisane na DIP-ie) , żaden urząd w Polsce nie robił problemów z takim oświadczeniem a rejestrujmy auta w wielu miejscach w kraju.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  10. #10
    rusgre
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim Kolegom za zainteresowanie i podpowiedź. Udało się zarejestrować samochodów na wyklejanych tablicach (sama tablica była blaszana, numery naklejki z papierniczego). Kluczem do tego był (chyba) przegląd rejestracyjny. Rejestrację poprzedziłem telefonicznym wywiadem w WK w starostwie i mieście. Uznali zgodnie, że skoro diagnosta dopuścił, to oni też. Miałem jednak w rezerwie przygotowane oświadczenia, według waszych porad. Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •