Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pojemne auto osobowe, diesel do 20 000 - mało awaryjne

  1. #1
    korsarz
    Gość

    Domyślnie Pojemne auto osobowe, diesel do 20 000 - mało awaryjne

    W pierwszym poście się nie przywitałem, dlatego teraz pragnę się przywitać i podziękować za istnienie tego forum bo gdyby nie Wy, może żałowałbym tego że nie podpisałem łumowy z jakimś Holendrem, jak chciał sprzedawca ****** (***syn).

    Czy moglibyście koledzy doradzić, czego, do 20 000 PLNi z jakiego najnowszego rocznika mogę się spodziewać - autko ma być osobowe, przestronne (duże), raczej do trasy dłuższej i w góry, dobrze gdyby bardzo mało paliło (Diesel mile widziany). Nie musi być super szybkie, mogłoby być mocne (150KM... chyba wystarczy) no i mało awaryjne. Nie stać mnie na dopłacanie do części.

    Czy w takich granicach mógłbym się zmieścić i mieć nadzieję na znalezienie czegoś używanego ale DOBREGO a nie jeżdżącego szrota?

    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Ile kolega korsarz rocznie przebywa kilometrów i z jaką średnią prędkością skoro auto nie musi być szybkie (150 KM wystarczy)? Rozumiem, że np 120/136/147 KM będzie mało?

  3. #3
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się przyjacielu że masz troszeczkę zbyt duże wymagania co do posiadanych funduszy....W tej cenie nie kupisz auta powyżej 10-ciu lat a jeszcze mało awaryjne....Mój znajomy kupił mazdę 626 120 KM z 2001 r. za 16 tys. dołożył od września już 5000 tys zł....Ja się martwię że za 30 000 nie wybiorę czegoś w miarę do jazdy, ale POWODZENIA!

  4. #4
    korsarz
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi!

    Oczywiście, może być i 120KM... Chodzi o to by podjechał zimą pod górę. Poza tym by mógł pojechać gdzieś do 180 km/h a średnia prędkość na trasie jak najbardziej przepisowa - gdzieś ze 100km/h.

    Co do rocznie przebywanych kilometrów - to będzie z powiedzmy 20 000...

    Czyli raczej coś starszego niż 9-10 lat do 20 000PLN?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W miarę nowego to za te pieniądze nie kupisz...Polecałbym A4 B5, albo Paska B5 ale sprowadzonego za pośrednictwem kogoś zaufanego bo w kraju będzie ci ciężko znaleźć coś co się nadaje do jazdy i nie ma szafy cofniętej 4 razy Ewentualnie Puga 406 2.0 HDi - w tym budżecie kupisz + załadujesz pakiet startowy i jeszcze ci zostanie na waciki:P

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał korsarz Zobacz post
    Dziękuję Wam za odpowiedzi!

    Oczywiście, może być i 120KM... Chodzi o to by podjechał zimą pod górę. Poza tym by mógł pojechać gdzieś do 180 km/h a średnia prędkość na trasie jak najbardziej przepisowa - gdzieś ze 100km/h.

    Co do rocznie przebywanych kilometrów - to będzie z powiedzmy 20 000...

    Czyli raczej coś starszego niż 9-10 lat do 20 000PLN?
    To możesz się wkurzyć gdy Cię zimą, pod górę, góral maluchem bez łańcuchów łyknie

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    http://allegro.pl/jeep-cherokee-4-0-...502168763.html w góry najlepszy i nawet górala w maluchu łykniesz

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Opel Combo

    Cytat Napisał korsarz Zobacz post
    Chodzi o to by podjechał zimą pod górę. Poza tym by mógł pojechać gdzieś do 180 km/h a średnia prędkość na trasie jak najbardziej przepisowa - gdzieś ze 100km/h.

    Co do rocznie przebywanych kilometrów - to będzie z powiedzmy 20 000...
    Kolego - w sam raz na Opla Combo 1.7 CDTI.
    Jest naprawdę przestronny, jedzie pod górę i ma prędkość max około 180 km/h. Silnik 101 KM Isuzu, dość prosty jak na współczesne standardy i naprawdę nieawaryjny. Nadwozie ocynk i nie ma kłopotów z rdzą.
    Poczytaj tu: http://bez-wypadkowe.net/showthread....=7107#post7107

    Za 20 tys zł kupisz rocznik 2004 z klimatyzacją. Auto jest dość tanie w utrzymaniu (piszesz, ze nie stać Cie na dokładanie zbyt wiele do części) i pasuje większość części od Corsy. Masz za cenę auta segmentu B możliwości segmentu C/D. Oczywiście komfort jest niższy niż D bez dwóch zdań.
    Póki się nie przejedziesz to w życiu nie uwierzysz jakie to dobre auto gdy ma się niezbyt wysoki budżet. Ale jak się przekonasz do niego to na lata. Ja mam już kolejną sztukę.
    I nie obawiaj się tych 101 KM, że to za mało. Auto naprawdę ciągnie ładnie od niewielkich obrotów. Jestem pewien, że przy tej masie jest do codziennej jazdy wystarczające (mam porównanie do 136 KM w cięższym samochodzie i nie dynamika tego cięższego jest gorsza mimo większej mocy).

    Przede wszystkim przemyśl to, że za tę cenę nie możesz wymagać auta w miarę nowego, luksusowego, mocnego, taniego w utrzymaniu itd. Musisz sobie przypomnieć co znaczy słowo kompromis. Bo gdyby za 20 tys dało się kupić super samochód na wszelkie okazje to kto by kupił auta za 200 tys zł.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Lagunę 2 dostaniesz i to okolice rocznika 2003 Ale trzeba po prostu trafić na zadbany egzemplarz a to już jest trudniej Auto też przestronne

  10. #10
    korsarz
    Gość

    Oko

    Serdeczne dzięki Koledzy za wszystkie propozycje. Oczywiście uważnie się im przyjrzę, niestety nie mam osoby zaufanej na Zachodzie więc cóż mi pozostaje ;/

    Ten cherokee całkiem dobry ale pali jak smok pewnie.

    Zerknę na to co polecacie, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje, byłbym zobowiązany.

    Pozdrówka

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •