Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Proszę o opinię posiadaczy Opel vectra 1.9 CDTI 150KM, Saab 1.9 TiD 150 KM, oraz Mazda 6 136 KM

  1. #1
    Banio
    Gość

    Domyślnie Proszę o opinię posiadaczy Opel vectra 1.9 CDTI 150KM, Saab 1.9 TiD 150 KM, oraz Mazda 6 136 KM

    Bardzo mi zależy na Waszych opiniach i doświadczeniach związanych z tymi modelami. Podzelcie się wrażeniami z jazdy, ekonomią i awaryjnością. Z góry dziękuję.

  2. #2
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Vectra 150KM dosyc awaryjna, ta slabsza jednostka 120KM troche lepsza niestety takze troche za mala na ta bude. Kupujac Mazde prawie zawsze kupujesz w pakiecie "rudą" szczególnie zwróc uwage na tylnie nadkola, jak ktoś wogóle nie dba to kaplica. Saab bardzo dobre autko niestety bardzo mocno trzyma cene. Troche za mało info, powiedz do czego na co Ci te autko.

  3. #3
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Waściwie to już pisałem w temacie auto do 30 tys. zł, więc w skrócie chodzi mi dla rodziny 2+1. Robię rocznie około 20 tysk/km. 60 km dziennie do pracy i parę razy w roku dłuższe wyjazdy. Ogólnie jestem zkołowany jak cholera i już zrezygnowany! Boję sie że jak przyjdzie mi juz kupować to dla świętego spokoju będę brał co leci. Tak nabyłem terazniejsze auto z którego nie jestem do końca zadowolony. A tak wogóle przy tych cenach ropy zastanawiam sie nad gazem piątej generacji...chociarz gaz miałem i w cholerę z nim.

  4. #4
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    Na mojej stacji ropa jest tańsza od !CAŁE! 7 grooszy więc dla mnie kupowanie w tych czasach disla przeznaczone jest dla ludzi typu przedstawiciel handlowy, który na prawdę codziennie robi sporo km. Do tego dolicz, że ciekawego disla bardzo cięzko teraz znależć, chodzi mi o niezakatowaną spręzarke czy dwumas, a koszty tego typu napraw potężnie potrafią zachwiać domowym budzetem.

    Na Twoim miejscu optował bym za Vectrą w benzynce + ew. gaz. Znajdziesz w swomi przedziale cenowym autko o wiele mlodsze niż przedstawieni obok konkurenci. | dochodzi w miarę tani serwis. Jeżeli zaś nie patrzysz na rocznik to najlepsze autko z tej trójki to wg mnie Saab, niezadowny i nadal całkiem fajnie wyglądający.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @morgue4-na jakiej podstawie twierdzisz że saab taki super a vectra bee?Jak to ma ten sam silnik...i w czym niby Vectra 150KM jest taka awaryjna w stosunku do saaba? W vectrze 150KM i Saabie są te same silniki, zresztą bardzo udane jednostki pochodzące od fiata, 120KM jest pozbawiona wady klap na kolektorze, chociaż po 2007r wyeliminowali tą przypadłość, a właściwie mocno zredukowali. Można to od razu zregenerować (koszt od 600-900zł w zależności od zakłądu i ma się problem rozwiązany raz na zawsze).Innym rozwiązaniem może być zakup 120KM i program do niej , wtedy wyjdzie ok 155KM żeby nie wysilać silnika...

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał morgue4 Zobacz post
    Na mojej stacji ropa jest tańsza od !CAŁE! 7 grooszy więc dla mnie kupowanie w tych czasach disla przeznaczone jest dla ludzi typu przedstawiciel handlowy, który na prawdę codziennie robi sporo km. Do tego dolicz, że ciekawego disla bardzo cięzko teraz znależć, chodzi mi o niezakatowaną spręzarke czy dwumas, a koszty tego typu napraw potężnie potrafią zachwiać domowym budzetem.
    Chrzanisz bzdury ponownie...Jak ktoś ma pojęć o dieslu to sprężarkę i dwumas wyłapie bez najmniejszego problemu to raz. Dwa, że te koszty co przedstawiłeś jakoś nie zgadzają się z moją matematyką bo:
    Przykład:
    Passat TDI (moc bez większego znaczenia czy to 90,110,116,130KM)-średnio spali 6l/100km tyle wyjdzie ze zbiornika przy jeździe mieszanej z różnymi prędkościami, co przy cenie 5zł/l daje 30zł/100km
    Passat 2.0l ben (1.8 ben)-koszt zakupu może i deko mniejszy natomiast trzeba założyć instalację 2500-3000 więc zakup wyjdzie jednakowe pieniądze, takie auto spali 12l/100km LPG co przy cenie 2,6/litr daje 31,2zł/100km.
    Jeśli doliczyć jakieś korki gdzie różnica w spalaniu diesla będzie max 1l a LPG spokojnie 2-3l więcej to już ELPIDŻI nie wychodzi tak różowo, doliczając obsługę w stylu świece, przewody, wieczne regulacje i kaprysy instalacji-posiadanie B+G wcale nie jest tańsze.
    Ale każdy ma wybór, ja np doceniam klekota za jego moment obrotowy, co w trasie pozwala mi sprawnie wyprzedzać TIRy bez konieczności ciągłych redukcji, a co za tym idzie-również oszczędności. Zresztą zejście TDI w trasie do 5 a CDTI do 6l/100km nie jest żadnym nadludzkim wyczynem.
    Każdy woli co innego, miałem kilka aut z LPG i teraz użytkuję już 3 diesla i jazda dieslem zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Styl jazdy mam różny, tak samo jak mój klekot jest różny, bo można nim poruszać się dostojnie 90-110km/h a jak trzeba nie ma problemu przemieszczanie się ze stałą przelotową >170km/h przy czym mój portfel nie zwija się w konwulsjach w kieszeni bo wtedy spalanie skacze o 0,5-1l/100km.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 21-03-11 o 21:21 Powód: PS Proszę moda o połączenie postów bo się zagalopowałem.Dziękuję.

  7. #7
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    No własnie jesli chodzi o gaz to tez miałem to cudo w vektrze B 1.8 po lifcie-MASAKRA. Prawdę mówiąc speprzyłem dobre auto.NON STOP odjkad zatankowałem na BP w Mińsku Mazowieckim (wyczyścili mi instalację na ich koszt) ale co z tego jak od tamtej pory zrzucała mi gaz na paliwo, i te falujace obroty. U gazownika byłem 2 a nawet 3 razy w miesiącu. Prawda jest taka panowie, że przynajmniej na mazowszu gaz chrzczą i instalacje nie daja rady. Po za tym faktycznie przy cenie 2.60 nie wiem czy to się tak opłaci. Ja na 39,40l gazu przjeżdżałem 360 km, pod warunkiem że było ok bo jak nie to benzyna...Teraz swoim scenikiem na 54 l ropy zrobię około 820 km.....przy jezdzie do 120km/h ( dom praca około 60 km w obie strony) trasa Mińsk-wawa. Jesli myslałem o gazie to tym piatej generacji ale jego koszt to podobno 10 tys. zł.... Pozdrawiam, musze kończyc bo walę własnie do roboty HEJ!

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Sam wybierałem czy kupić 10-letnie auto PB i dodać LPG czy ON . Wybrałem to pierwsze , nie żałuję , bardzo ważne to dobry instalator , mi nic nie faluje ,nie gaśnie , raz w roku przegląd instalacji 80zł. JA wymieniałem tylko sondą lambda ( 120 zł) jeśli założyć ,że ona padła od LPG, to jak na przejechane 18tys nie są to duże koszty.
    Carl23 - masz rację ON wychodzi korzystniej ale przy założeniu ,że w silniku z realnym przebiegiem >150 tys nic nie padnie .

  9. #9
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    1)
    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @morgue4-na jakiej podstawie twierdzisz że saab taki super a vectra bee?
    Nigdy nie powiedziałem, że jest bee bo sam własnie szukam Vectry/Astry w benz, tylko czytałem na forum Vectry, że ta 150km jest bardziej awaryjne od wersji 120KM, tylko tyle.

    2)
    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Chrzanisz bzdury ponownie...Jak ktoś ma pojęć o dieslu to sprężarkę i dwumas wyłapie bez najmniejszego problemu to raz. Dwa, że te koszty co przedstawiłeś jakoś nie zgadzają się z moją matematyką bo:
    No właśnie, jeżeli ktoś ma pojęcie o dieslu. Dwumas może i tak zauważy w miarę możliwości kazdy kto w miare dobrze słyszy , ale stan sprężarki? Nigdy nie wiesz kupując jak ktoś dbał wcześniej o samochód.

    Po drugie, nie wyliczaj mi tu jakiś cen bo to bez sensu bo autor napisał że codziennie robi do pracy 60km więc jak dla nawet nie zauważy ze klekot spaliłby mniej .Poza tym ja wcale nie namawiałem do gazu [napisałem "ew."], tylko to sugerował autor postu. Dla mnie np. taka Vectra w 1.8 wcale spalaniem, aż tak do gazu chyba nie przymusza...

    Najważniejszym dla mnie aspektem byłoby w porównaniu diesel/benz to , że zamiast klekota autor mógłby w tej samej kategorii cenowej kupić auto np. o rok młodsze..

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał morgue4 Zobacz post
    1)
    Nigdy nie powiedziałem, że jest bee bo sam własnie szukam Vectry/Astry w benz, tylko czytałem na forum Vectry, że ta 150km jest bardziej awaryjne od wersji 120KM, tylko tyle.

    2)

    No właśnie, jeżeli ktoś ma pojęcie o dieslu. Dwumas może i tak zauważy w miarę możliwości kazdy kto w miare dobrze słyszy , ale stan sprężarki? Nigdy nie wiesz kupując jak ktoś dbał wcześniej o samochód.

    Po drugie, nie wyliczaj mi tu jakiś cen bo to bez sensu bo autor napisał że codziennie robi do pracy 60km więc jak dla nawet nie zauważy ze klekot spaliłby mniej
    Nie powiedziałeś dosłownie że bee ale że Viki 150KM jest awaryjna a Saab super auto , gdzie większość bebechów mają te same, więc niespójność dość spora.

    Dlaczego mam nie wyliczać cen, przy 60km dziennie myślę, że spalanie zaczyna mieć znaczenie, przynajmniej dla normalnego Kowalskiego co nie produkuje pieniędzy tylko zarabia i interesuje go stan jego portfela. Przy 20 tyś rocznie i różnicy w spalaniu rzędu 2l (w praktyce wyjdzie więcej ale załóżmy 2) i średniej cenie paliwa 5zł/l kolega jeżdżąc dieslem zaoszczędzi na różnicy paliwa rocznie 2000zł-napisz ile masz lat i czy np w grudniu po świętach a przed Sylwestrem nie przydałoby Ci się owe zaoszczędzone przez rok 2 tysie w kieszeni-mi by się przydało
    LPG-oddzielny temat rzeka,koszt instalacji, droższe badanie techniczne, częstsze wymiany świec przewodów, co rok jakaś regulacja, przegląd,zmiana filterka itd, a więc też koszty poboczne. A jeśli jeszcze spartolą instalkę to tylko ciągły problem. Więc te oszczędności gazowe czasami mogą być złudne.

  11. #11
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    1)
    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    Nie powiedziałeś dosłownie że bee ale że Viki 150KM jest awaryjna a Saab super auto , gdzie większość bebechów mają te same, więc niespójność dość spora.
    Uścislając bardziej napisałem ze "bee" jest Mazda wg mnie. Saab to wg mnie najlepsze auto z podanej trójki, lecz swoją opinie wydaje także bardzo subiektywnie oraz tylko o wiedzę poczytaną na forach gdyż nigdy nie byłem jego posiadaczem. Co do Opla to w sumie cała moja rodzina związana jest z tą marką i jak sam powiedziałem, ja dla siebie też bym wybrał Viki, bo i serwis w miare tani i komfort jazdy także ok. Tyle, że miast diesla sam wybrał bym te 1.8 w benz.

    2) Do Twojego wyliczania. Zostaw już ten gaz proszę na chwilę. Załużmy, że autor kupiłby Viki ten sam rocznik w benz to nie wierze, i tu mnie nie przekonasz, że autor na tym codziennym odcinku 60km zaoszczędzi rocznie te 2000zl.. Szczególnie zimą, zanim klekotek się rozgrzeje...

    3) Po trzecie co mój wiek ma do tego, czy szukamy auta dla mnie (a zadawanie takich pytań czy w grudniu nie przydałoby mi się 2000tys zł mnie rozłożyło...)? Jeżeli moje odpowiedzi pozbawione są sensu bądz niespójne powiedz mi to a postaram się coś poprawić albo swoją wiedzę poszerzyć...

    Reasumując wg. mojej subiektywnego zdania. Przy obecnej cenie ropy i na tak krótkim odcinku na miejscu autora wybrałbym na pewno benzynę. Odrzuciłbym odrazu Mazde chyba, że zna kogoś kto wyłowi mu z rynku bardzo zadbany egzemplarz no i sam po każdej zimie zamierza robić nadkola.. Sam wybrałbym Vectre w 1.8 gdyż będzie to autko w miare tanie w utrzymaniu szczególnie jeśli chodzi o serwis i częsci, a i spalanie ( w cyklu mieszanym ok 8 chodzi mi tu o ta jednostkę 122KM). A gdy miałbym troszkę więcej pieniążków to postawiłbym na Saaba ze wględu na bardzo mało negatywnych komentarzy jego użytkowników jak i wg mnie ciekawy wygląd..
    Ostatnio edytowane przez morgue4 ; 23-03-11 o 09:19

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1) Było od razu napisać, że to subiektywne odczucia bo żadnego z tych aut nie posiadałeś i nie jeździłeś, a po prostu czytałeś o tym że te auta mają takie bolączki by się temu przyjrzał. Co do Saaba to naturalne jest że musi trochę jakością odbiegać od Vectry bo w końcu klient musi chociaż trochę widzieć za co dopłaca, w pierwszym poście podsumowałeś nie trafnie silniki 120 i 150KM bo tak się składa, że obie jednostki są bardzo udane, a porównując je do wytworów GMa diesli to dzieli ich przepaść. Każdy silnik ma jakieś słabsze strony i akurat 150KM ma tę z klapami, jednak nie zdarza się to notorycznie i można to sobie od razu usunąć i zapomnieć o sprawie...

    2) Ja Cię nie muszę przekonywać bo i po co, ja to wiem z doświadczenia, że na paliwie zaoszczędzi tyle co podałem albo i więcej skoro to stolica i korki. Jeździłeś Ty chłopie jakimkolwiek dieslem?Bo pisząc o rozgrzewaniu się klekota zimą mam wrażenie że piszesz o C360 z silnikiem perkinsa...Swoim jakbym jeździł 2 km po bułki zimą to spali 8-9l, ale jak dojeżdżałem całą zimę do pracy 25km to spalanie nie przekraczało 6l tym bardziej że w zimie jeździ się wolniej zazwyczaj ze względu na warunki pogodowe, więc różnica w nagrzaniu silnika jest rekompensowana wolniejsza jazdą, nie wyssałem sobie tego z palca jak Ty niektórych swoich wypowiedzi.I dlaczego mamy zostawić gaz?Skoro była o nim rozmowa trzeba rozważyć wszystkie warianty.W końcu człowiek będzie musiał podjąć decyzję więc niech będzie świadomy...

    3)Co ma wiek wspólnego?Sporo...A pytanie czy nie przydałoby Ci się 2 tysie Cię rozłożyło?Rozwiń się dlaczego...Bo uważam że każdemu by się przydało, nie tylko Tobie, tym bardziej, że kasa ta byłaby dzięki zdroworozsądkowemu podejściu do tematu...
    W Twoich podpowiedziach jest wiele SUBIEKTYWIZMU nie popartego nawet żadnym prostym przykładem, a podając Ci proste wyliczenie "paliwowe" dalej negujesz podając o rozgrzewaniu się diesla w zimie...Swoją drogą chętnie bym zobaczył czy 1.8 w benz dużo szybciej się rozgrzeje niż diesel, sądzę że różnice będą nie zauważalne, tym bardziej że i bena i diesel mają większy apetyt na paliwo jak są zimne.


    Reasumując: Jakbyś czytał uważnie to byś wiedział, że kolega pokonuje trasę z Mińska Maz do Warszawy do pracy więc na te 30km często przypada sporo korka.Przy takim trybie użytkowania o 8 litrach w Viki 1.8 można zapomnieć-ale dobrze że dodałeś słowo subiektywnie...
    Na takie dojazdy to albo mała benzynka albo większe z LPG albo diesel, biorąc pod uwagę zapytanie kolegi to padło na diesla. Co do użytkowania-najtaniej będzie z Viki, najdrożej (podejrzewam) że mazda, choćby ze względu na mniejszą ilość zamienników i utrudniony dostęp do niektórych części, chociaż Saab mimo że ma ten sam silnik co Opel może być inaczej naliczany przez mechaników przez...znaczek.

  13. #13
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję z góry koledzy że starcie się jak możecie dobrze doradzić...Uściślę trochę te dojazdy bo widzę że ma to spory wpływ..Otóż dojezdżam praktycznie na ul.Ostrobramską ( jest to wlot warszawy praktycznie) a że jetstem kierowcą autobusu MZA więc często wyjezdżam około 3/ 4 rano więc te 120km/h nie jest problemem. wracam około 14 wiec stanie wkorkach mnie omija . to samo tyczy sie drugiej zmiany...Mazda mnie kusi bo ma webasto( przy moich wczesnych wyjazdach lub póznych powrotach )jest niesamowitym atutem... Druga sprawa jak już wspomniałem ta Vectra jest od znajomego wymienił zawór EGR i sterownik w automatycznej skrzyni biegów, ponadto alternator i jakies tam ******ły. No własnie ten automat tez mnie trochę kusi (kto nie jezdził ten nie wie..) Ja akurat większość teraz to automaty hehehehe...ale wracając do sedna to to auto ma autentyczny przebieg 85 tys. i jest PEDANTYCZNIE utrzymane. Zapytacie w takim bądz razie PO KIEGO GOSTEK NAM TU DUPĘ ZAWRACA? Otóż nasówa mi się od razu taka obawa...skoro ten znajomy w ciągu 5 lat wsadził w ną już około 10 tys. (tak mówił) to ile wsadze ja w ciągu następnych prawda? Inna sprawa że może to byc już nie problem ... A tak na marginesie słysze wiele dobrego o Toyotach avensis...Fakt jest taki że mam ból głowy...

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Webasto powiadasz...zapewne chodzi o webasto, które nie ogrzewa wnętrza tylko dogrzewa silnik (b. często spotykane w BMW), sprawa może i fajna jeśli działa, jednak nie obywa się też bez wpływu na spalanie, które w zimie znacznie wzrasta (nawet i do 2l/100 jeśli dość często śmigamy "na miejscu") więc coś za coś...I myślę, że nie powinien to być czynnik wpływający na zakup.
    Jeśli masz pewniaka pod nosem to się nie zastanawiaj, przynajmniej ja bym się nie zastanawiał, przebieg znany, blachy znane,auto znane-nie kombinowane-to powinno mieć decydujący wpływ. To, że wsadził tyle kasy oznacza tyle że jeśli była na gwarancji to robił w serwisie, później pewnie też, a tam stawki zaporowe jak wiadomo, więc nie przerażaj się.

  15. #15
    morgue4
    Gość

    Domyślnie

    carl23: Próbuję tylko pomoc, a w Twoich wypowiedziach do mnie widać trochę napinki. Widać, że posiadasz większą wiedzę na dany tema,t szczególnie jeśli chodzi o diesla, bo masz racje nigdy sam go nie posiadałem. Sugeruje się tylko opiniami z forum Vectry gdzie dosyć uważnie przyglądałem się silniczkowi 1.9 CDTI 150KM. I z tego co potrafiłem ogarnąć to te zaoszczędzone 2000 zł często nie starczy nawet na wymianę dwumasu, bądź sprężarki. Wiadomo jak teraz cięzko kupić zadbanego diesla z zagranicy no i jak słusznie zauważyłeś trzeba się na nim znać, bo jak wyżej napisano, ja się nie znam, a Autor?

    PS: a czy kalkulowałeś może coś takiego jak Peżocik 407? :P

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •