Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Temat: Naprawa z OC sprawcy, kilka pytań

  1. #16
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeżeli zderzak ma urwane zaczepy, to nadaje się do wymiany. Powinieneś zwrócić na to uwagę likwidatorowi, w razie potrzeby niech ściągają zderzak i oceniają.
    Owszem, proces likwidacji ma wykonać firma ubezpieczeniowa, więc skoro fotel do sprawdzania, to dowiedz się na jakich zasadach chcą go sprawdzać...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Odniosę się do pierwszego postu autora tematu - chciałbyś nic nie robić a skasować jak za zboże, co? Na takie mało eleganckie zagranie dostaniesz... mało elegancki kosztorys

    Masz pełne prawo do porządnej naprawy ale "nie idź tą drogą".

    Niedawno mój Tato wymieniał zderzak tył + przełożenie czujników parkowania, plastikową osłonę nadkola oraz chlapacz (wymienili dwa, bo nie ma na sztuki). Szkoda błaha, zrobiona przez sprawcę ubezpieczonego w MTU, tylko wizualne zarysowanie, dosłownie przycierka pod marketem

    Jak zostało to zrobione?

    Zadzwonił do ASO gdzie chciał to zrobić (dodam, że książka serwisowa jest prowadzona cały czas ale w zwykłych warsztatach czyli dla niektórych tak jakby jej nie było - to bez znaczenia), człowiek mu poradził co dalej (szkoda zgłoszona telefonicznie) i potem w serwisie papierologia typu upoważnienia itp. ASO wszystko przygotowało, została jednodniowa zmiana elementów, bezgotówkowo, na oryginalnych częściach.

    Auto z roku 2008 więc rok starsze jak Twoje i dało się bez problemu. Innymi słowy to nie jest tak, że "system nie zadziała" i guzik dostaniesz, tylko Twoja koncepcja jest zła. Chcesz porządnie to oddaj bezgotówkowo do serwisu, chcesz się szarpać o parę groszy i jeździć zarysowanym - bardziej doświadczeni ode mnie już podpowiedzieli jak się za to zabrać. Twój wybór


    Nie neguję, że na rynku ubezpieczeń są patologie ale to inny temat.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    costam000
    Gość

    Domyślnie

    @Jakoob

    Dlaczego nazywasz to nieeleganckim zagraniem ? Mam wybór to chcę z niego skorzystać a pieniądze należą mi się jak 'psu buda' - to moja sprawa co zrobię z nimi - czy będę dalej jeździł porysowanym czy dam auto do naprawy - mogę przepuścić na przyjemności i TU nie powinno to obchodzić - mam dostać kosztorys w którym TU nie chce mnie oszukać na każdej pozycji.

    Już pisałem dlaczego nie chcę tego naprawiać - to mój wybór, nikt mi nie może narzucić naprawy - mam jedynie dostać za to realną kwotę wg realnych stawek.

    Ja wiem że naprawa bezgotówkowa to jest najprostsze rozwiązanie, ale mnie to w ogóle nie satysfakcjonuje, a w ogólnym rozrachunku i tak TU płaci wtedy dużo więcej niż by zapłacili przy porządnie zrobionym kosztorysie.

  4. #19
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    najlatwiej to odstawic do ASO, podpisac upowaznienie i juz ... dodatkowo takze auto zastepcze czesto masz juz wtedy
    Jest ,to prawda ale tylko częściowa. Kiedy ZU robi problemy w przejęciu odpowiedzialności ,ustaleniu kosztów naprawy lub finalnie nie wypłaca pieniędzy za wykonaną naprawę ,to całe odium (zgodnie z prawem - zleceniem) spada na zleceniodawcę. Nikt nie czyta warunków otwieranych w ASO zleceń napraw blach-lak ,a jest tam wyraźnie napisane ,że w takich przypadkach płaci ...zleceniodawca.
    W/w dotyczy zarówno naprawy jak i samochodu zastępczego.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  5. #20
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał costam000 Zobacz post
    @Jakoob

    Dlaczego nazywasz to nieeleganckim zagraniem ? Mam wybór to chcę z niego skorzystać a pieniądze należą mi się jak 'psu buda' [...] mam dostać kosztorys w którym TU nie chce mnie oszukać na każdej pozycji.
    Nie obraź się ale w mojej ocenie to po prostu typowa, polska kombinatoryka Pieniądze nie należą Ci się jak "psu buda", należy Ci się jak "psu buda" przywrócenie pojazdu do stanu jak przed szkodą a to dwie różne rzeczy. Akurat to ASO robi zazwyczaj bez problemu. Niemniej rób jak chcesz, pamiętaj tylko że "chytry dwa razy traci", tyle ode mnie w temacie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #21
    costam000
    Gość

    Domyślnie

    @Jakoob

    Mylisz się - to ja wybieram formę - gotówkowa/bezgotówkowa - tak jest na formularzu zgłoszenia szkody - więc jeżeli moim świadomym wyborem jest forma gotówkowa, to jak najbardziej te pieniądze należą mi się jak 'psu buda' - a to że TU zaniża kosztorys to ja się z tym zgadzał nie będę. Rozumiem, że jeżeli np w Niemczech ktoś wybiera taką formą rozliczenia, to nazwiesz to 'typową niemiecką kombinatoryką' ?

  7. #22
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jakoob, tak właściwie to wszystko rozbija się o tzw. naprawienie szkody (z kodeksu cywilnego), a nie o przywrócenie stanu sprzed szkody. Szkoda ma realną wartość i ma być realnie naprawiona. Tak więc, costam000 ma rację, kasa mu się należy... ja dostałem odszkodowanie w/g cen ASO, już po sprzedaży nienaprawionego auta i nie widzę w tym "kombinatoryki". Ba, biegły sądowy robił kosztorys w oparciu o opinię rzeczoznawców (mojego i TU) i moich zdjęć. Ciekawe jak nazwiesz "kombinatorykę" firm ubezpieczeniowych?

    Dlatego też, nie ma co się z TU przepychać pismami. Raz piszesz odwołanie, jak nie pomoże to trzeba iść do sądu... bo w innym przypadku, to marnowanie czasu.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #23
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał costam000 Zobacz post
    @Jakoob
    Mylisz się - to ja wybieram formę - gotówkowa/bezgotówkowa - tak jest na formularzu zgłoszenia szkody - więc jeżeli moim świadomym wyborem jest forma gotówkowa, to jak najbardziej te pieniądze należą mi się jak 'psu buda' - a to że TU zaniża kosztorys to ja się z tym zgadzał nie będę.
    Racja ! To jest poprawne zrozumienie tego zagadnienia.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    A nie możesz wezwać rzeczoznawcy po raz kolejny na oględziny?
    Demontujesz zderzak aby rzeczoznawca zobaczył iż zderzak jest uszkodzony, od razu trzeba sprawdzić belkę pod nim czy też odboje zależy co tam jest.
    Tak wygląda procedura.
    To że raz przyjechał i ocenił Ci na aucie to znaczy że tak musi być.
    Jeżeli masz jakiegoś blacharza/lakiernika znajomego, oddaj mu auto aby zdemontował zderzak i wzywaj rzeczoznawcę, powiesz że zacząłeś wykonywać naprawę, ale jest więcej elementów uszkodzonych niż zostało to opisane w protokole.

  10. #25
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    True ale mając samochód serwisowany w Aso nie mialem nigdy problemu z likwidacja

  11. #26
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Biorąc kasę dostajesz kwotę netto (auto jest środkiem trwałym jak już pisałeś) , która (powinna?) podlega opodatkowaniu - podejrzewam , że jesteś na liniowym.

  12. #27
    costam000
    Gość

    Domyślnie

    oczywiście, wiem że będzie netto i podatek; w przypadku gdybym robił bezgotówkowo musiałbym dopłacić VAT
    to i tak jest mało ważne w tym przypadku

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •