Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Naprawa z OC sprawcy, kilka pytań

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 9
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie Odp: Naprawa z OC sprawcy, kilka pytań

Z kasą możesz zrobić co chcesz, nie musisz naprawiać. Należy ci się realna kwota naprawy, na oryginalnych częściach, chyba, że miałeś inne na samochodzie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    |
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik
    Podziękowano: 0
    Siła Reputacji
    7

Części były oryginalne.
    Zapytałem w ASO o kilka elementów, ceny około: zderzak 2000 zł, lampa 1050, błotnik 750, oczywiście dochodzą jeszcze jakieś drobiazgi, z których też się trochę nazbiera. Do tego jeszcze malowanie, montaż, dokładnie będzie wiadomo po rozbiórce, bo może być coś jeszcze pod spodem uszkodzone. Na razie nie oddałem samochodu.

Szkodę zgłosiłem w czwartek online poprzez wypełnienie formularza, otrzymałem na maila potwierdzenie zgłoszenia szkody i informację, że otrzymam link za pomocą którego będę mógł zalogowować się do ich aplikacji i przesłać zdjęcia. Dopiero po przesłaniu zdjęć będzie rozpatrywana szkoda. Linku do dziś nie otrzymałem.

Jak to jest z samochodem zastępczym, czy przysługuje mi od momentu powstania szkody, czy dopiero gdy zaczną rozpatrywać?
    Czy można otrzymać ekwiwalent zamiast samochodu?

Moderator S Avatar mpDante
    Podziękowano: 9
    Siła Reputacji
    10

Jeżeli twoje auto nie nadaje się do jazdy, to zastępczy przysługuje ci od razu. Poczekaj na oględziny i kosztorys, potem będziesz się martwił. Może się okazać, że dobrze ci to rozliczą.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Nowicjusz
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał costam000 Zobacz post
    Miałem niegroźną kolizję - inny samochód zatrzymał się na moim zderzaku. Była policja itd. Zgłosiłem szkodę do TU sprawcy. Dostałem ich kosztorys.

Chcę dać auto do ASO aby oni zrobili swoją wycenę i przedstawić ją TU sprawcy.

Czy ten kosztorys wystarczy do wypłaty ? Auta raczej nie będę naprawiał, bo kilka rysek i małe wgniecenie to dla mnie nie problem, a przy próbie sprzedaży powiedzą że 'panie, z dwóch składany'.

Czy TU ma prawo żądać faktur z ASO czy nie ?
    Ja chcę dostać kwotę wg kosztorysu ASO a to co z nią zrobię to już moja sprawa (nie TU) - czy mam rację czy za dużo bym chciał ?
    Czy TU zwraca mi kwotę za kosztorys ASO ?

Proszę o odpowiedzi
    Tu nie ma prawa żądać faktur ale żąda
    Firmy działają na podstawie programów - Audatex, Eurotax Dat i praktycznie tylko na ich podstawie wypłacą Ci kase jeżeli nie chcesz bezgotówkowo naprawiać.
    Zwrot za kosztorys nie tak do końca. Zależy czy już próbowałeś się odwoływać czy też nie. Bo jeżeli dostałeś od razu kosztorys i poleciałeś do ASO to Ci powiedzą , że trzeba było jeszcze raz rzeczoznawce zawołać ewentualnie pisać im odwołanie , a tak poszedłeś w koszty.
    Za oryginały muszą Ci zwrócić ale pod warunkiem , że auto było na oryginalnych częściach i trochę z tym zabawy jest - po to są opinie rzeczoznawcy , żeby Ci dokładnie potwierdził, że część była oryginalna przed zdarzeniem, nieuszkodzona itp.

Starszy użytkownik
    Siła Reputacji
    7

Dzięki za pomoc. Poczekam, zobaczę ile wycenią.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia