Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Van VW, Mazda, Ford, Opel rocznik 2006 za 20000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    marcinsk
    Gość

    Domyślnie Van VW, Mazda, Ford, Opel rocznik 2006 za 20000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    VW, Mazda, Ford, Opel
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    7000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    3
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Obecnie posiadam BMW E46 2004 2.0 diesel 150 km ale po 4 latach przyszedł czas na zmianę na coś innego....i tu za bardzo nie wiem co wybrać...jedyne co mam sprecyzowane to że chciałbym coś większego i młodszego od 2006, w grę wchodzi samochód do 21000. Obecny samochód sprawował się bardzo dobrze, wymieniałem rzeczy raczej eksploatacyjne tj. amorki, wachacze, łączniki, dwumase ze sprzęgłem jeżeli chodzi o silnik "odpukać" oprócz płynów i filtrów bez awaryjny...spalanie w obecnym rewelacja zwłaszcza w trasie ( Olkusz - Międzyzdroje za 440 złotych około 1440 km przy prędkości do 120 km/h) nad czym się zastanawiam? głównie w oko wpadł mi Opel Zafira, Mazda 5, Ford C-Max, VW Touran, proszę o doradę ludzi siedzących w temacie....

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tylko pogratulować, że jednak diesel... bo zaraz się zlecą sępy, które będą ci ten silnik odradzać

    Rozważyłbym Scenica 2.0dCi. Fordy i Mazdy lubi "ruda"...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    marcinsk
    Gość

    Domyślnie

    właśnie słyszałem o rudej w tych modelach od kilku osób i dalej słyszę więc coraz bardziej negatywnie podchodzę do tych marek....tak raczej diesel miałem w toyot'e celice z 2002 w benzynie oraz wcześniej civic'a fajnie się jeździło mało awaryjne (z perspeektywy użytkownika który robi do 7000 km rocznie) obecnie jak wspominałem mam diesla i chwalę sobie bardzo...na pewno pod względem spalania...wracając do tematu rudej w tych markach(ford, mazda) czy to przypadłość uzależniona od warunków na jakie narażone są samochody w Polsce (zima...samochód nie garażowany?) gdyż zimą mało jeżdżę i samochód raczej w garażu stoi...kurde powiem tak szczerze że jakoś nie miałem nigdy przekonania do francuzów (znajomi mieli peugeoty i średnio im się to sprawowało....być może nie potrzebnie wrzucam wszystko do jednego worka...?)

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Peugeota nie miałem, ale Renault od 2006 nie sprawia praktycznie żadnych problemów. Dodatkowo 2.0 dCi to jeden z najlepszych dieseli obecnie dostępnych. Grunt, to kupić zadbane i pewne auto. Żeby daleko nie szukać, na forum masz moje "wrażenia" z eksploatacji francuza.

    Ruda, to ruda... kwestia błędów w procesie produkcji. Już pomijam fakt niskiej jakości wykonania w Fordzie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    marcinsk
    Gość

    Domyślnie

    A czy masz jakieś doświadczenia z Citroenem C4 Grand Picasso? gdyż nie będę ukrywał że powala mnie wyglądem wizualnym....bardzo mi się podoba wykończenie w środku, czytałem na forum temat mazda 5 czy zafira i tam było wspominane że można śmiało brać pod uwagę ten samochód...

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Na forum masz opis/test jednego z userów, który posiada C4 Picasso. Nie będę obiektywny, bo dla mnie Scenic jest lepszym wyborem. Reszta to już kwestia gustu, również Zafira nie sprawia większych problemów, chociaż przewagę tutaj mają francuzy... Mazdy nie znam, więc nic ci na ten temat nie powiem.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    marcinsk
    Gość

    Domyślnie

    dzięki bardzo za podpowiedzi, jedno jest pewne po przejrzeniu niektórych tematów i ich przeczytaniu trochę zmienia mi się obraz niektórych marek...

  8. #8
    marcinsk
    Gość

    Domyślnie

    Mam prośbę jeszcze do kogoś obeznanego w temacie o opinie na temat mitsubishi grandis?? z góry dziękuje za odpowiedź.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •