Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Czy warto kupić SMARTA

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Czy warto kupić SMARTA

    Panowie jak w temacie warte to wozidełko zachodu czy lepiej dać sobie na luz. Generalnie mojej żonie się podoba i zastanawiam się nad tym. Zalety tego maleństwa.
    1. Mały
    2. Automat
    Przeznaczony na dojazdy do pracy (około 2 km) zakupy, odwiedziny mamusi . Z racji tego że dawno nie jeździła (kilka ładnych lat) Mondka nawet się nie dotyka bo mówi że duży ale taki Smarcik czemu nie. Generalnie do jazdy po mieście bez wielkich szaleństw tak aby się przemieszczać. Proszę o opinie. Czy za 8 tyś można coś dostać czy to już wyeksploatowane złomki.

  2. #2
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Dawno nie jeździła (żona) więc może się jej trafić przygoda. Zastanów się nad bezpieczeństwem żony. Smart praktycznie nie ma stref zgniotu. Nogi kierowcy niemal opierają się o zderzak. Nie boisz się o kobitę. Co innego, gdyby teściowa miała jeździć w te odwiedziny do córki!

  3. #3
    BoXide
    Gość

    Domyślnie

    Mam kolegę co ma smarta w dieslu fajna bryka tylko mało praktyczana ale szczerze dla kogoś kto chce takie autko to zarąbista sprawa. Jeździlem tym podoba mi się jazda tym maleństwem... Jak za diesla to musisz dać 11-12 tysi za wmiarę ładnego smarcika

    ps: i smarta w benzynie nie polecam osobiście silniki do 100 tyś tylko wytrzymują. A w dieslu czasami wsiądziesz przyciśniesz kilka razy żeby turbina mu nie ustała i będzie git pod warunkiem że to będzie faktyczny przebieg tego autka no i nie większy jak 130 tyś jak chcesz kupić. Takie moje zdanie... myślę że dużo pomogłem...
    Ostatnio edytowane przez BoXide ; 20-03-11 o 23:07

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Smart wbrew pozorom jest bardzo drogi w utrzymaniu - drogi serwis i części, utrudniony dostęp - auto BARDZO awaryjne i nietrwałe...

    Pamiętam historię gościa, który kupił nowego Smarta i w ciągu roku miał ponad 150 awarii i mówił, że nigdy nie wie czy tym autem dojedzie do celu, a "włożył" w naprawy więcej niż auto było warte
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    BoXide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ...
    No tak kolego ale te póżniejsze smarty już były lepsze od 2001 roku tak mi sie wydaje i mówię mój kolega lata tym i drugi o którym też nei wspomniałem też ma to i nie narzekają tylko diesel i faktyczny przebieg do 130tyś z używanych samochodzików to podstawa. Smart jest robiony na licencji Mercedesa więc części kosztują tyle samo co do merca

    ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 21-03-11 o 00:21

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Najpierw poczytaj zanim coś napiszesz. Jak może być robiony na licencji mercedesa, skoro właścicielem marki jest Daimler-Benz? Przez to właśnie jest marką premium.

    To auto nie jest na polskie realia i trzeba to sobie uświadomić, zanim ktoś zdecyduje się na zakup...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Uważam że nie warto, z kilku powodów...
    Pomijając jakąkolwiek użyteczność, bo z tego co piszesz ma to być przemieszczacz to chyba lepiej zainteresować się czymś bardziej popularnym może jakieś twingo, ka...będzie taniej. Bo mieć smarta a płacić jak za duże auto w czasie eksploatacji to chyba mija się z celem...Smart w benzynie cierpi na wypalanie się notorycznie gniazd zaworowych, mechanicy marudzą bo ciasny dostęp i jakby nie patrzeć-trochę egzotyk, więc $$$ inne liczą...

  8. #8
    BoXide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BoXide Zobacz post
    No tak kolego ale te póżniejsze smarty już były lepsze od 2001 roku tak mi sie wydaje i mówię mój kolega lata tym i drugi o którym też nei wspomniałem też ma to i nie narzekają tylko diesel i faktyczny przebieg do 130tyś z używanych samochodzików to podstawa. Smart jest robiony na licencji Mercedesa więc części kosztują tyle samo co do merca

    ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM!
    NIe potrzebnie się spierasz z moim zdaniem: MCC Smart (Micro Compact Car Swatch Mercedes art
    Ale niech ci będzie

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    hmmm co do bezpieczenstwa to nie zgodze sie z przedmowcami poniewaz jest to autko bezpieczniejsze min od Corsy np.

    co do diesla ... troche osobliwe podejscie bo Smart to wyjatkowy mieszczuch wiec raczej benzyna ... a benzynka jest tutaj takze w wersji doladowanej.

    samochod dla kobiety lub dwojki osob w miescie jest mega praktyczny (pomijajac weekendowe zakupy) i wg mnie godny polecenia szczegolnie dla kobiety poniewaz
    - automat
    - czujniki parkowania z tylu
    - od biedy stanie nawet w poprzek zwyklego miejsca
    - bezpieczny
    - nietuzinkowy desing

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @BoXide: Pierwszy raz widzę, żeby ktoś cytował samego siebie

    Bez względu na rozwinięcie nazwy, marka należy do Daimler-Benz, więc sami sobie na nic licencji udzielać nie muszą...

    @sardzent: Skąd pomysł, że Smart jest bezpieczniejszy od Corsy? Wystarczy spojrzeć na wyniki EuroNCAP:
    Smart City Coupe (2002) ***
    Smart forfour (2005) **** (dzieci **)
    Smart fortwo (2007) ****

    Opel Corsa (2000) ***
    Opel Corsa (2002) ****
    Opel Corsa (2006) ***** (dzieci *** / piesi ***)
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kolega kupił SMARTA i żałuje, spalanie w mieście ok 6L, drogi serwis i niestety po 100k auto nadaje się na złom, padła klima, usterki zawieszenia i powoli silnik do remontu ... ostatnio coś wspominał że chyba też skrzynia pada ... ogólnie szkoda kasy. Jedyna zaleta to to że mały i w centrum dużego miasta staniesz nim wszędzie Przestał nim jeździć i wrócił do Octavi ...
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @DRED-chyba te posty powinny Cię już ukierunkować...Już jak płacić to przynajmniej za jakąś jakość a nie za tandetę wielkości pudełka po zapałkach.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Smart to nadal "egzotyczny" pojazd jak na polskie warunki ....przednie kółka od motocykla tylne od "garbusa" ...prawie zero komfortu na "kartoflisku" rodzimych dróg ....większość egzemplarzy (z krajowej oferty) mocno wyjeżdżonych lub po przejściach.
    Moim zdaniem autko stworzone nie na nasze warunki ....ale jako reklama firmy bądż dla chcących się wyróżnić napewno w sam raz ....choć dla przeciętnego Jasia K. zapewne posiadanie Smarta to przerost formy nad treścią ....
    No ale o gustach się nie dyskutuje .....
    Myślę że przeznaczona kwota na zakup dobrego Smarta za ok 8ooo zł jest z góry skazana na "błoto"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ok Panowie dzięki bardzo za info. Generalnie jak dla mnie to resorak i osobiście bym tym nie smigał. Kobiety mają inne gusta i to też trzeba docenić. Nigdy się tym wozidłem nie interesowałem i dlatego prosiłem o opinię. Pierwsza myśl to Smart bo rzeczywiście miałby służyć do kręcenia się w kolo domu. Ale sądzę ze odpusze i poszukam innego resoraka

  15. #15
    maarec
    Gość

    Domyślnie

    witam, jestem w temacie smarta od kilku ładnych lat, i faktycznie - smarty fortwo przy ok 100 000km wymagają generalnego remontu, bardzo często odmawiają posłuszeństwa i wołają o lawetę.

    - wystarczy poczytać forum użytkowników.

    Teraz z innej beczki - jestem właścicielem Smarta Forfour - pierwszym i jedynym, z przebiegiem 103 000km, - gurdzień 2004, silnik 1.3 benzyna - 96 koni.

    moim zdaniem bardzo udany samochód, ma łańcuch rozrządu, i jak na razie to jest po wymianie klocków i tarcz oraz płyny eksploatacja. Świeżo po przeglądzie - nadal przez 7 lat nasze drogi ani trochę nie dały mu rady - zawieszenie stan igła.

    Samochód - bardzo niedoceniany, zrobiony we współpracy z mitsubishi - silnik, podwozie. Jedynie ludzie narzekają na automatyczne skrzynie, ja mam manuala więc śpię spokojnie :]. Części śmiesznie tanie, zresztą zmieniam tylko oleje i żarówki.

    mechanicy na słowo smart - przez telefon już mówią... nie... ała itd, a jak mówię, że forfour to sprawa się już prostuje i chętnie mi ten olej wymieniają heh.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •