Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sprzedawać, czy trzymać

  1. #1
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie Sprzedawać, czy trzymać

    Witam, dział jest dla chcących kupić autko a ja trochę na przekór chciałbym zapytać, czy warto moje sprzedać.
    Ano śmigam teraz Astra II `99 1.6 kombi.Na razie nie sprawia mi probemów, poprzedni właściciele dbali o auto.
    Powoli zmieniła się moja sytuacja i nie potrzebuję już tak dużego auta (koniec moich przeprowadzek).
    Moja jazda to 80% trasa 20 % miasto jeżdzę teraz sam, ew z dziewczyną na weekendowe wypady i to raczej się nie zmieni.
    Pytanie jest takie - czy sprzedać Astrolota, dołożyć ok 10-12 tys i kupić nowsze i mniejsza auto z segmentu B, czy jeżdzić Astrą jak długo się da - w końcu aż tak mocno nie rujnuje mnie paliwo wychodzi 6 na trasie i ok 8-10 w mieście.
    Za wszelkie porady z góry dzięki.

  2. #2
    To ja, Lasy
    Gość

    Domyślnie

    Jak nie masz z nią problemów to trzymaj tą Astrę. Jeśli przeczytałeś chociaż część tego forum, to widzisz jakie bagno panuje na rynku używek, i lepiej mieć pewny samochód niż na siłę szukać czegoś nowego, bo możesz jeszcze zatęsknić za Oplem jak trafisz na minę, a na to w Polsce szansa jest duża.

  3. #3
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Cóż, z każdym rokiem tracisz (chociaż przy każdym sanochodzie będziesz ciągle w plecy, chyba, że będziesz miał auto zarabiające na siebie), sprzedać będzie coraz trudniej i zwyczajnie fajnie zmienić, mnie nowości cieszą...

  4. #4
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Wiele dziś za taką Astrę nie dostaniesz, wg szybkiej analizy allegroszrotu od 9 do 11 tyś. Jeżeli stan techniczny jest bardzo dobry i będzie adekwatny do ceny np. 11 tyś, to będziesz miał telefony typu „Panie co tak drogo, takie Astry to po 9 tyś chodzą i więcej nie dam”.

    Duża zaleta jest taka, że jak zechcesz sprzedać za rok może dwa to też wiele już nie stracisz jak przy młodszych samochodach a i potencjalny kupiec szybciej się znajdzie na samochód poniżej 10 tyś.

    Jeżeli stan techniczny tej Astry jest już kiepski i jesteś stałym klientem swojego mechanika, który udziela już zniżek na naprawy to zdecydowanie lepiej się pozbyć samochodu. Sam miałem Forda Fiestę 1999 rok, przebieg niecałe 300 tyś km, awaria za awarią jak to w wyeksploatowanych fordach a sam mechanik stwierdził, że dalsze utrzymywanie tego samochodu jest bez sensu.

  5. #5
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Z Astra nie mam problemów, ma nakręcone oryginalne 111 tys. solidnie sprawdzony przed zakupem i śmiga jak należy.
    Może ktoś by wyłożył za Astrę 8-9 tys z wielka łaską (zapłaciłem po utargowaniu 9600 + pakiet startowy).
    Znalezienie zadbanego samochodu będzie trudne. Do tego dołożyć pierwsze wymiany i niespodzianki po poprzednim właścicielu - kolejne wtopione pieniądze.
    Potrzebuję zwykłego dupowozu, bajery mi nie potrzebne.
    Chyba najrozsądniejsze będzie jeżdżenie samochodem ile się da.
    Czy teraz, czy za 2-3 lata samochód ten, czy inny i tak sprzedam ze stratą.

  6. #6
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Decyzję podjąłeś jeszcze przed zadaniem pytania, tylko potwierdzenia szukasz...

  7. #7
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Chyba to forum jest po to, żeby pytać.

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Tak - forum po to jest.

    Dobrze zdecydowałeś. Zmiana na kalsę niżej jest zwykle bolesna. A stara Astra co miała stracić na wartości to juz straciła. Teraz pyka jej licznik cenowy bardzo powoli.
    Dokładając 10 tys zł i kupując segment B niewiele zyskasz oprócz rocznika. Nawet na kosztach utrzymania nie zaoszczędzisz. Trochę bezsensowny ruch.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Z doświadczenia Ci powiem, że zmiana auta na mniejsze jest złym pomysłem, chociaż w porównaniu z Astrą II, to możesz nie odczuć różnicy, bo klasa B trochę urosła, a Astra należała do średniaków klasy C...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Ok, zatem Astra zostaje. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam
    Zamykamy temat.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •