Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Tani supermini na dojazdy do pracy :) - ok. 25-28tyś.

  1. #1
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie Tani supermini na dojazdy do pracy :) - ok. 25-28tyś.

    Cześć,

    Szukam małego autka, które w przeciwieństwie do mojego 1.8T nie spali na krótkich dojazdach do pracy (3.5km) średnio 15 litrów paliwa . Potrzebuje też czasem pojechać w krótszą trasę (170KM).

    Myślałem o Fieście MK6 1.4TDCi, ale nie wiem czy dostanę w tej cenie, lub nowym Clio III 1.5dci. Co o tym myślicie? Doradźcie .
    Ostatnio edytowane przez mjanowski ; 20-03-11 o 17:21

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że wiesz, że w tym Fordzie silnik jest od PSA - jedne z lepszych na rynku.
    Polecam Citroena C2 1.4HDI (ten sam silnik co w Fordzie). Części eksploatacyjne śmiesznie tanie, auta tanie, dobrze wyposażone, zostanie Ci jeszcze trochę z budżetu, który sobie założyłeś.
    Spalanie w mieście w ok. 4-5l ON/100km, na trasie przy większych prędkościach 5-6l ON/100KM.
    Średnie spalanie z jazdy 50/50 trasa/miasto wychodzi w ok. 4,5-5l ON/100km.
    Sam użytkuję takie auto (kilka Citroenów z nowej gamy w rodzinie) i nie sprawiają żadnego problemu.

    W założonym budżecie dostaniesz ewentualnie bardzo świeży rocznikowo egzemplarz dobrze doposażony (klimatronic, zmieniarka CD, nawigacja, bluetooth itd.).
    Jeśli chcesz coś trochę mocniejszego to jest wersja VTR w benzynie, tylko tam spalanie oscyluje w ok. 8l, ale nieźle pociska
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Clio III będzie zdecydowanie lepsze od Forda - bardziej komfortowe i podejrzewam, że przestronniejsze.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    BoXide
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Ci o spalanie to polecam vw Polo 1,4 TDI moc ok 75KM pali w mieście 4-4,5l na maxa znajomy ma ładnie to się zawija. Chyba ze nie chcesz niczego z grupy VW??

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie wiem po co przepłacać za kiepskawe VW Polo jak za to można dostać dużo nowsze i lepiej wyposażone C2 lub Hondę Jazz 1.2 benz.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    To ja, Lasy
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli samochód będzie zwykle jeździł tyle co mówisz, to według mnie powinieneś się rozglądać za benzyną. Diesel pewnie będzie bardziej problematyczny, no a jeżdżenie wiecznie niedogrzanym też dla silnika zbyt korzystne nie jest.

  7. #7
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał To ja, Lasy Zobacz post
    Jeśli samochód będzie zwykle jeździł tyle co mówisz, to według mnie powinieneś się rozglądać za benzyną. Diesel pewnie będzie bardziej problematyczny, no a jeżdżenie wiecznie niedogrzanym też dla silnika zbyt korzystne nie jest.
    A czym się różni jeżdzenie niedogrzanym dieslem od niedogrzanego benzyniaka?

    Taki cytat znalazłem:

    The process of starting a diesel engine is less affected by temperature. When a gasoline engine is started from cold it needs a lot of fuel to make it run properly. If you do short trips all the time then you'll get far below the fuel economy that you'd normally get. Since emissions are proportional to the amount of fuel consumed, you'll be producing higher pollution levels. Diesel engines are ideal for short journeys because their efficiency is almost as high cold as when they are hot.
    Niedogrzany diesel mitem?

    źródło
    Ostatnio edytowane przez mjanowski ; 20-03-11 o 19:04

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1.4HDI nie jest konstrukcją problematyczną. Sam go używam również na krótkich trasach 1-3km jak i długich i spisuje się bez żadnych problemów, a przebieg już 150tys km (co niektórym na taki segment auta może wydawać się bardzo dużo). Nie myślę nawet o sprzedaży tego auta, bo i po co? Jako drugie auto spisuje się idealnie.

    W tamtym roku importowałem na zamówienie rewelacyjną wersję i spokojnie możesz taką trafić w swoim budżecie (zostanie jeszcze spory zapas).
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie

    c2 wygląda ciekawie, nie brałem go pod uwagę, ale chyba zacznę . dzięki

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak nie będzie tak super wyposażona to fajną można kupić za ok. 4tys € np:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1

    Lepiej doposażona:
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał To ja, Lasy Zobacz post
    Jeśli samochód będzie zwykle jeździł tyle co mówisz, to według mnie powinieneś się rozglądać za benzyną.
    Jakoś nie rozumiem, dlaczego na krótkie trasy ma być benzyna? Czy po to, żeby ta benzyna spływała po ścianach zimnego cylindra i rozrzedzała olej?
    http://www.auto-swiat.pl/1-zabojca-silnika
    Nie ma silników na krótkie trasy - poza elektrycznymi. Ale jeśli juz musisz takie jeździć, to diesel spisze się lepiej od benzyny.

  12. #12
    BoXide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Nie wiem po co przepłacać za kiepskawe VW Polo jak za to można dostać dużo nowsze i lepiej wyposażone C2 lub Hondę Jazz 1.2 benz.
    to tak samo jak byś powiedział po co iść do salonu i kupić honde accord za 120 tysi a isc kupic fiata za 70 tysi

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Polo jest większe od C2, a poza tym, 1.4TDI pomimo bardzo niskiej kultury pracy, odznacza się niskim spalaniem.

    BoXide ma trochę racji, są auta lepsze i gorsze, ale w twoim porównaniu, ani C2, ani Jazz nie przebiją Polówki...

    @mjanowski: Zdajesz sobie sprawę, że C2 będzie bardzo ciasne? To trochę taka imitacja samochodu Co nie zmienia faktu, że wizualnie całkiem udane, ale wolałby

    Ja natomiast pójdę zupełnie w inną stronę i zaproponuję Fiata Linea. Powinieneś zmieścić się spokojnie z dieselem 1.3JTD, a auto jest DUŻE... sprzedawane jako klasa B, ale wymiarami wciska się między kompakty.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 20-03-11 o 21:58
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    mjanowski
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    @mjanowski: Zdajesz sobie sprawę, że C2 będzie bardzo ciasne? To trochę taka imitacja samochodu Co nie zmienia faktu, że wizualnie całkiem udane, ale wolałby
    Tak i w sumie o to mi chodzi. Na dłuższe trasy będzie inny samochód, odpowiednio duży i wygodny .

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tylko jeżeli patrzysz pod kątem niskiego spalania, to 1.3JTD jest tu zdecydowanym faworytem... chyba tylko 1.4TDI będzie mniej palił.

    no chyba, że bardziej zależy Ci na pudełku na 4 kółkach niż w miarę komfortowym i bezpiecznym aucie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •