Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Szybkie auto za ok. 35k PLN

  1. #1
    kaCuCh
    Gość

    Domyślnie Szybkie auto za ok. 35k PLN

    Witam. Od jakiegoś czasu poszukuję samochodu dla siebie.
    Wymagania:
    - Rocznik 2005+ (ew. 2004 jeśli będzie coś na prawdę interesującego)
    - Przynajmniej 140KM seryjnie, skrzynia 6 biegów
    - Sedan/hatchback ostatecznie kombi
    - Z wyposażenie to chciałbym automatyczną klimę i xenony
    - Bezwypadkowy (dobrze naprawione drobne stłuczki mi nie przeszkadzają)

    Budżet to ok 35-40 000zł

    Myślę nad:
    - Seat Leon 1M Cupra R 1.8T ew. FR 1.9TDI ARL
    - Seat Leon 1P 2.0 TFSI
    - Audi A3 Sportback 2.0 TDI
    - Audi A4 B7 2.0 TDI
    - Golf V GTI

    Czy w moim budżecie da się kupić dobry egzemplarz jednego z ww. modeli?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Lagunę 2 po liftingu z full wyposażeniem dostaniesz Benzyna 2.0T ma ponad 200 koni, diesel 2.0dCi 150koni lub 175 kunia. Lub 3.0V6 ale w automacie coś około 210 koni. Fakt, że to francuz ale wart zainteresowania

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Trochę ponad 40tys zł kupisz najlepsze w swojej klasie:
    Honda Civic Type-R po lifcie z klimą i na ksenonowych światłach.
    2.0 benz 200KM, skrzynia 6biegowa.

    Coś bardziej przyziemnego
    Mazda 3 2.0 benz 150KM Top Sport

    Jeśli ma być diesel, tani w eksploatacji i utrzymaniu, a zarazem mało awaryjny to:
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm po lifcie 2004-2005r
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    BMW e46 2.0d
    Peugeot 407 2.0HDI
    Volvo S40 2.0d
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zależy co rozumiesz przez "szybkie", bo 140KM przeczy temu stwierdzeniu. W twoim budżecie najlepszym wyborem będzie Ford Mondeo ST220 (3.0 V6 226KM), auta są już maksymalnie wyposażone m.in. skóra, xenon itp.

    Bardzo dobrym dieselem jest 2.0dCi od Renault, więc w przypadku kompakta możesz szukać Megane Sport (175KM) lub normalnej meganki 150KM... masz 350Nm i sport zapas mocy, w przypadku standardowej wersji 3d 0-100km osiąga w 8,5s... wersja sport zapewne lepiej, przy spalaniu 6-7l.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Octavia RS

    Widzę w Twoich preferencjach Seata, VW, Audi, a jakoś zabrakło Skody. Nie mam pojęcia dlaczego.

    Proponuję rozważyć Octavię RS. Ma silnik 1.8T w specyfikacji 170 KM i jedzie wyraźnie ponad 200 km/h. Prowadzi się poprawnie (zupełnie inaczej niż Octavia w słabszych wersjach) ma przyzwoite hamulce itd. To nie jest wieś-tuning z podniesioną mocą i resztą nie dostosowaną do silnika. Tam jest wszystko poukładane fabrycznie.

    Za Skodą może przemawiać cena pozwalajaca na zakup w miarę rozsądnego rocznika. Do tego nie rzuca się w oczy, co jak dla mnie byłoby plusem - oczywiście niektórzy lubią sie pokazać.

  6. #6
    pavka84
    Gość

    Domyślnie

    Gustujesz w Seatach, brakuje mi tu auta, które zowie się Altea FR 2.0TDI 170ps , w moim odczuciu autko ładniejsze niż Leon (m.in. więcej przestrzeni) a i osiągi b. dobre, przyspieszenie 0-100 ok. 8,1sek , przy tym spalanie jest bardzo niskie, rzędu 5,7l/l co przy tej mocy i obecnych cenach paliw jest naprawdę świetnym rezultatem.

    pozdrawiam

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pchać się w TDI 2.0 to nie jest najrozsądniejsze rozwiązanie...Na Twoim miejscu poszukałbym albo właśnie ARLa dobrego, albo w zwykłej 130KM wersji poczciwego 1.9 TDI ( w leonie lub A3) do tego program i wychodzi Ci ze 130KM -165KM i w okolicach 380 niutków i wierz mi że z osiągów będziesz bardzo zadowolony, ze spalania jeszcze bardziej bo będzie oscylowało w okolicy 6l przy dynamicznej jeździe w trasie. Żywotność silnika o niebo lepsza niż nowych wynalazków grupy VAG.

  8. #8
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Widze, ze kolega kaCuCh poszukuje auta grupy VAG, zatem jako uzytkownik "szybkiego" auta z tej grupy pozwole sobie na kilka slow od siebie.

    Cytat Napisał inhalt Zobacz post
    Proponuję rozważyć Octavię RS. Ma silnik 1.8T w specyfikacji 170 KM i jedzie wyraźnie ponad 200 km/h. To nie jest wieś-tuning z podniesioną mocą i resztą nie dostosowaną do silnika. Tam jest wszystko poukładane fabrycznie.
    Zeby byc scislym to jak widze inhalt poleca Octavie I RS bo ta wlasnie miala montowane 1.8T i to z 180KM (nie 170KM) i 235Nm (w aucie o masie tylko ok 1300kg) . Jest to silnik o kodzie firmowym AUQ. Ten sam silnik byl montowany w Audi A3, Leonie Cupra, Audi TT oraz golfie GTI. Niestety w octavii RS z 5 biegowa skrzynia (jak dla mnie to skandal...). Wedlug mojego mechanika te silniki sa na tyle dopracowane i malo wysilone, ze jesli zadbande to 350tys km powinny zrobic bez mrugniecia okiem (oczywiscie z wymiana turbo i dwumasa po drodze). Niestety znalezc ten silnik z 2005 roku moze byc problem a z 2006 niemozliwe. 2005 raczej to Octavia II RS przed FL z silnikiem 2.0TFSI (kod BWA lub AXX - nie pamietam) czyli ten sam silnik co Golf V GTI, nowe Audi A3 i nowe Audi TT, nowy Leon Cupra. Ma 6 biegow, 200KM pod maska i 280Nm. Co do dlugowiecznosci tego silnika to sie nie wypowiadam, choc sam silnik zdobyl o ile pamietam nagrode silnika roku 2006. Taka octavia II RS 2.0TFSI to jednak juz koszt ok 40tys zl, moze troszke mniej.

    Cytat Napisał kaCuCh Zobacz post
    Myślę nad:
    - Seat Leon 1M Cupra R 1.8T ew. FR 1.9TDI ARL
    - Seat Leon 1P 2.0 TFSI
    - Audi A3 Sportback 2.0 TDI
    - Audi A4 B7 2.0 TDI
    - Golf V GTI
    Dwa silniki z listy wymienilem wyzej. Osobiscie A3 sportback uwazam chyba za najladniejszy z wymienionych ale nie sadze by za 35tys zl dalo sie wyrwac cos ciekawego. Obawiam sie ze najlatwiej bedzie dostac Seata Leona w tej cenie. Nie jezdzilem nigdy bardzo mocnymi dieslami ale to co mnie urzeklo w mocnej benzynie to to, ze ma niesamowicie szeroki zakres uzytecznych obrotow (i niestety odczuwalna turbodziure na dole ale na obroty mimo wszystko wkreca sie swietnie).

    Proponowalbym rozwazyc jeszcze
    - Opel Astra III 2.0 turbo benzyna (Z20LEL 170KM / Z20LER 200KM / Z20LEH 240KM (240KM to wersja GTC - 35tys moze byc za malo)
    - Opel Astra III 1.8 140KM (emocji z jazdy bym sie nie spodziewal) lub ewentualnie 1.6T 180KM
    - Seat Ibiza FR 1.8T
    - moze cos z volvo z silnikami T5?
    - Subaru Impreza? 4x4 i jedziesz jak po sznurku

    ps.
    z doswiadczenia podpowiem ze samochody z moca ok 160-180KM w turbo benzynie to jeszcze nie sa "szybkie auta". To sa auta "szybsze niz srednie". Mysle ze "szybkie" zaczyna sie gdzies w okolicach 220KM na ok 1300kg pojazdu. Albo inaczej: Audi A3 sportback jest "srednioszybkie", Audi S3 sportback jest "szybkie" ;-)

  9. #9
    kaCuCh
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie rady. Nie spieszy mi się z zakupem, przeglądam codziennie fora grupy VAG, może uda się kupić auto z dobrą historią Jeździłem Toledo II 1.8 przez 4 lata i mam bardzo pozytywne wspomnienia. Teraz szukam czegoś coś z Turbo :>

  10. #10
    borys88rr
    Gość

    Domyślnie

    A ja Ci polece jeszcze Lexusa is300

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •