Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: kia ceed 1.6 crdi, brak mocy

  1. #1
    Dylusiek
    Gość

    Domyślnie kia ceed 1.6 crdi, brak mocy

    Jeśli w złym miejscu piszę z góry przepraszam i proszę przenieść mój wątek do właściwego działu.

    Mam obecnie kie ceed 1.6 crdi z 2008 roku, to już moje drugie takie auto, poprzednie było identyczne tylko z 2009. Wszystko puki co działa bez zarzutu, ale zauważam w nim bardzo dużą różnice w mocy w czasie przyspieszania w porównaniu do poprzedniego egzemplarza. W czasie jazdy pomimo przyciśnięcia "gazu do dechy" jest bardzo zamulony i powoli wchodzi na obroty. Jak już go rozbujam to idzie, ale kiedy potrzebuje szybko wyprzedzić to jest problem, bo musze mieć albo dużo miejsca albo redukować.
    Moje pytanie brzmi czy może być aż tak duża różnica pomiędzy "takimi samymi egzemplarzami" ewentualnie z czego może to wynikać?

  2. #2
    jurekk
    Gość

    Domyślnie

    Różnicy nie powinno być, ale 1.Poprzedni mógł mieć zmieniną mape [tuning+ok 20kw] 2.Uszkodzony miernik masy powietrza[tzw.przepływomierz]3.Zacięta geometria turbosprężarki, uszkodzony zaworek sterujący przetarty wężyk itd, itp. tylko tester bo tak to tylko zgadywanka.Pozdrawiam.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ogólnie to z wielu rzeczy, na początku było coś z oprogramowaniem w tych silnikach i krzaczyły sie turbiny powinieneś sprawdzić czy twoje auto podlegało akcji.
    Sprawdzic też czy jakis wężyk podciśnienia nie spadł itp

    Za dużo opcji żeby zdiagnozować to przez internet moim zdaniem.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •