Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kupiłem se auto ;-)

  1. #1
    jacekjeszke
    Gość

    Domyślnie Kupiłem se auto ;-)

    Witam, zrobiłem to, kupiłem auto, dzięki Kris75, narazie jeździ ;-)
    Dlatego też mam kilka pytań:
    1. mam fakturę 23% - płacę coś w skarbowym?
    2. auto jest zarejestrowane jako ciężarowe-czy zmieniać na osobowe? w dowodzie ma 5 miejsc, nie ma kratki. Wiem, że są pewne koszty z tym związane, jakie? A może nie zmieniać? Czy wtedy będą większe koszty np za oc?
    3. czy mogę już iść do Komunikacji? bo bank (był współwłaścicielem) a nie dosłał jeszcze dok do odwłaszczenia (?) pojazdu, natomiast mam dokument z banku do poprzedniego właściciela, że zgadzają się na sprzedaż
    4. mam oc do 17.04 z komisu, czy mogę go ubezpieczyć bez dowodu rej. na mnie?
    5. co jeszcze mam zrobić, zapłacić ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    1. nie
    2. nie będzie wyższe- chociaż kiedyś od aut z kratką u niektórych agentów musiałem kupować droższe OC 30dni
    3. ciężko powiedzieć, bo w niektórych WK jest wolna amerykanka w interpretacji przepisów.
    4. tak
    5. nic

  3. #3
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    5. nic
    jak to ... a szklo aby opic zakup ;-)

  4. #4
    jacekjeszke
    Gość

    Domyślnie

    Hihi opite ;-) opłaciłem dziś, takze tutaj spokój, ale: ktos mi powiedział, że nie moge latać bez kratki. Dzwonie do komisu, pytam gdzie kratka? Oni zdjeli, bo oo eee coś tam, ale jak chce to dadza papier o demontażu kratki, ale przeciez szkoda kasy na zmiane na osobowe, moge jezdzic bez. Jade na stacje zapytać, jak to jest, mówią bez kratki nie ma jazdy, zmiana na os 170 zl (80 zmiany konstrukcyjne i 90 przeglad, bo musi być(?)). Pytanie: moge jezdzic bez kratki? Czy wypluć jeszcze 170 i załatwić osobówke?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    moge jezdzic bez kratki?
    w teorii nie Dla świętego spokoju możesz zrobić konwersję na osobowy, nie jest to jakiś ogromny wydatek

  6. #6
    robson
    Gość

    Domyślnie

    Jeździłem 3 lata (w ubiegłym roku sprzedałem) autem ciężarowym bez kratki i w ostatnim roku jak pojechałem na przegląd, tam gdzie zwykle to nagle zapytali o kratkę a skoro nie miałem to nie mogli mi przedłużyć ważności badań. Żadnej dyskusji na ten temat nie podejmowali, bo tłumaczyli iż dostali nowe wytyczne, że mają zwracać uwagę na takie samochody. Ostatecznie odwiedziłem kilka OSK z takim samym skutkiem aż trafiłem na taką stację gdzie o wytycznych nie wiedzieli/nie chcieli wiedzieć i bez problem postawili pieczątkę. Podejrzewam więc, że lepiej przemianować auto na osobowe i mieć spokój albo zabierać kratkę na przegląd

  7. #7
    jacekjeszke
    Gość

    Domyślnie

    Tak też zrobię, kolo z komisu dowiezie w poniedziałek papierek, że usuneli kratę i ostatnie dok z banku i działam. Powiedzcie mi jeszcze, gdzie najpierw: na stacje diag po przemianowanie i później do urzędu po rejestrację, czy odwrotnie?

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Na stacje diagnostyczną - dostaniesz kwit o zmianie przeznaczenia pojazdu i na tej podstawie do razu wpiszą to w WK w dow rej. Chyba, że lubisz swój WK i łazić tam co chwila. Nie zapomnij wziąć KP (Karta Pojazdu) ze sobą idąc do WK

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •