Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Sedan / Liftback Citroen C5 III rocznik 2008 za 29000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    Bażant
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Citroen C5 III rocznik 2008 za 29000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Citroen C5 III
    Budżet na zakup auta:
    29000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    Obojętnie
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Sedan / klasa
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    Jeden pasażer, mała ilość bagażu
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    W zasadzie tak jak sprecyzowałem, interesuje mnie głównie Citroen C5 po roku 2008 czyli po liftowy, jestem jednak ciekaw czy w cenie do 30 tyś jest szansa na "uczciwy" egzemplarz?

    Nie potrzebuję: nawigacji, hydraulicznego zawieszenia, skórzanej tapicerki, podgrzewanych foteli, nawigacji

    Chciałbym natomiast: pakiet chrom, alufelgi, kubełkowe fotele z przodu i to w zasadzie tyle.

    Jest szansa, by znaleźć coś rozsądnego w tej cenie? Ofert w tej kwocie jest sporo ale w zasadzie to nie mam pewności, czy nie są to "Szroty"

    Mam na oku pewien (wydaje mi się, że "uczciwy") egzemplarz, sporo poniżej założonej ceny ale wymaga on poprawek lakierniczych: http://allegro.pl/citroen-c5-dynamiq...249384334.html

    Bede wdzieczny za kubeł zimnej wody albo rady

    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Na uczciwy z silnikiem 1,6HDI.
    O 2.0HDI uczciwym zapomnij - chyba, ze znajdziesz handlarza dobroczynce, ktory doplaci Ci do samochodu z 4-5tys zl
    Ewentualnie przebiegi w ok. 250tys km
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a tu mity i bzdury z nieznajomością tematu lub świadome wprowadzanie w błąd :

    1. "doskonale zestrojone do dynamicznej jazdy i najważniejsze bezawaryjne w przeciwieństwie do modeli z Hydroactive+"

    Hydro bardzo dobre zawieszenie, mało awaryjne, jedynie trzeba unikać aut po dzwonie bo można nie opanować tego tematu. Bardzo duży komfort jazdy i tradycyjnemu zawieszeniu daleko mu do takiego miłego podróżowania. Na teście łosia to właśnie sprężynowiec a nie hydro miał problemy...

    2. " Fotele typu CARACTERE (mocniej wyprofilowane)" a świstak sreberka składa...

    3. "Auto ma lekko wgniecioną maskę przy znaku >>(klejona), puściły zaczepy reflektorów (klejone) na styku z bocznymi przednimi blachami (na zdjęciach) po stłuczce parkingowej "
    nie jestem pewien czy po takiej stłuczce pękają zaczepy...
    Pozdrawiam

  4. #4
    Bażant
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję panowie - nie liczę na super "okazje" i inne szpilki czy igły dlatego rozglądam się nawet za samochodami które wymagają poprawek. Póki co czekam na duże zdjęcia tego C5 z allegro aby zobaczyć dokładnie te uszkodzenia.

    Co do silnika to nie naciskam na 2.0 ale z tego co wyczytałem to jest to jednostka znacznie mniej awaryjna od 1.6 a przede wszystkim bardziej rozsądna jeśli chodzi o moc przy takiej masie pojazdu. Ja jeżdżę raczej spokojnie ale mimo wszystko wydaje mi się, że 1.6 to jednak malutko - szczególnie, że przesiadka będzie z wolnossącego 2.5

    Czyli na C5 III z rocznika 08/09 muszę mieć przynajmniej 34 tysiące? Czy w takiej cenie mogę już liczyć na sprawne i bezproblemowe zawieszenie hydro? Bardzo by uprzyjemniło jazdę, ale jeśli mam do tego dopłacać parę tysięcy to mogę zrezygnować.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1.6 bardziej awaryjne? Jest tak samo dobre jak 2.0hdi - przestan czytac gazety pokroju AŚ
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Były stwierdzone i dobrze opisane problemy ze smarowaniem turbiny w niektórych rocznikach.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Pozwolisz, że zacytuję "Nie potrzebuję: nawigacji, hydraulicznego zawieszenia, skórzanej tapicerki, podgrzewanych foteli, nawigacji" .... to po co Ci C5? Pozbawiasz ją większości rzeczy, które stanowią o jej wartości. Kup Passata, tam jest "bezawaryjnie" i w tej cenie nie ma zbędnych dodatków Oczywiście bez urazy. Dołóż trochę kasy i kup C5, które ma "ręce i nogi".

  8. #8
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    Były stwierdzone i dobrze opisane problemy ze smarowaniem turbiny w niektórych rocznikach.
    Mamy auto z tym motorem w domu. Turbo juz robione (umarlo smiercia nagla), ostatnio podkladki pod wtryskami , bo zaczelo spod wtrysku dmuchac jak szalone (2 cylinder). Przebieg 120tkm.
    Przypadki z turbo mozna mnozyc. Luzny wtrysk miala tez ostatnio kolezanka w Mini z dieselem (ten sam motor),
    Do zachwytu nad nim mam kawalek.

  9. #9
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Luźne wtryski są problemem nawet w Jumperze. Powinien to skorygować salon, który sprzedaje auto

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    i to w 2.0HDI też - co 150tys km zalecane przez mechaników jest wymienianie miedzianych podkładek za 12-15zł (komplet).
    W 1,6 był problem ze smarowaniem tylko na początku produkcji - dało się to rozwiązać w dość łatwy sposób.
    Mój 1,6HDI po modyfikacji fabrycznej ma już ponad 200tys km i fabryczne turbo
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Bażant
    Gość

    Domyślnie

    Zrobiłem małą rewizję i jednak zawieszenie Hydro chętnie bym przyjął, podobnie jak welurową tapicerkę (chyba - w każdym razie nie jest materiałowa). Silnik mimo wszystko interesuje mnie głównie 2.0. Jaka jest realna kwota za jaką można nabyć C5 z rocznika 2008 w takim wyposażeniu?

    Co do przesłanek, czemu C5 a nie Passat? Bo C5 po prostu okropnie i podle mi się podoba Passat natomiast w ogóle mi się nie podoba, zapewne przez pospolitość

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •