Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Faktura Vat a Gwarancja

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Faktura Vat a Gwarancja

    Wesołego!

    Między jajkiem a kiełbasą proszę Was o poradę. W ubiegłym roku, 13.08, odebrałem z ASO auto po naprawie blacharsko- lakiernicznej w ramach której wymieniane było m.in. prawe lusterko. Jakoś w lutym zauważyłem, że lusterko wyraźnie ciężej się składa (pełna elektryka) i zacina- po złożeniu nie otwiera się itp. 4.03 udałem się do ASO, gdzie złożyłem reklamację, zrobiono zdjęcia - miło, sympatycznie, bezproduktywnie. W międzyczasie poproszono mnie o przyjazd aby zrobić diagnostykę komputerową (podobno wymóg VW)- auto znów pojawiło się w ASO w dniu 12.03- jest kwit itp. I tu ciekawostka- podczas pierwszej wizyty spec z ASO na potrzeby zdjęć na siłę złożył lusterko aby było widoczne, że nie działa. Podczas drugiej wizyty zasugerowano mi (inna osoba), że lusterko jest uszkodzone (!) mechanicznie i dlatego są problemy.

    Niestety do dziś nie mam żadnej informacji dot. zgłoszonej usterki. ASO nie kontaktowało się ani telefoniczne, ani mailowo czy korespondencyjnie.

    Czy są jakieś podstawy prawne, na podstawie których mogę w tej chwili uznać, że ASO uznało reklamację? Czy ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży też ma tu zastosowanie?

    Z góry dzięki za informacje,

    MarcinS

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    "I tu ciekawostka- podczas pierwszej wizyty spec z ASO na potrzeby zdjęć na siłę złożył lusterko aby było widoczne, że nie działa"

    Tzn. kiedy? 13.08 czy 12.03?

    Nie zaczynałbym od paragrafów, rozmawiaj cały czas z tą samą osobą i się umawiaj z nią na naprawy. Inaczej będziesz zawsze i wszędzie tłumaczył 10 razy to samo i każdy powie Ci co innego.

    W tej chwili wedle prawa UE masz 2 lata gwarancji na naprawę ale patrz dwa powyższe zdania
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Oczywiscie chodzi o 4.03. Auto podczas tych dwoch wizyt przyjmowala ta sama osoba, wydawala inna bo tamta byla juz poza ASO.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś OF to ASO odpowiada 2 lata od daty FV ,a jeżeli prowadzisz DG ,to niestety tylko 12 m-cy. Wyjątek od tej reguły ,to tzw zużycie eksploatacyjne. Po ocenie przyczyny (do 8 m-cy od daty FV) można przyjąć ,że przyczyna (może) leży po stronie wady części (lub montażu). Takie założenie daje Ci podstawę roszczenia wobec ASO. Są to jednak elementy dosyć subiektywnie ocenne (bez demontażu na czynnki pierwsze) tego lusterka.
    W mojej opinii przyjmij wstępnie postawę "uniżoną" : ). Jeżeli ASO z własnej inicjatywy robi szansę na wymianę/naprawę ,to niech "działają". Jakikolwiek spór zacznie się od opinii technicznej n/t przedmiotu ,a to będzie kosztowało Cię nie mniej niż ~300 zł. Wobec szacowanej wartości lusterka (~1000 zł - nie znam modelu samochodu) ) ,to 1/3 kosztów. Zapewne wygranych ale po co komplikować rzeczy proste. Rozmawiaj dalej z człowiekiem ,który złożył deklaracje. Jak będzie próbował się wycofać ,to rozmawiaj z kierownikiem serwisu. Jakiekolwiek pisma pozostaw w ostateczności.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •