Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Temat: Autotesto - opinie -

  1. #16
    majkadb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    możesz szerzej opisać swój przykład jakie to auto i VIN ku przestrodze innych??


    powyższej opinii nie można uznać za wiarygodną jak i osoby która naspała powyższy post
    Mail złożony tylko do celu napisania opinii i tyle....
    Sprawa jest na policji, nie chcę się w to więcej mieszać.

    A w jaki sposób autotesto odpowiedziało na mój komentarz?
    Napisali, że weryfikowali moje zgłoszenie - czego oczywiście nie było, nawet się nikt ze mną nie skontaktował w celu wyjaśnienia sprawy - to chyba nie na miejscu z ich strony. Bardzo nieprofesjonalne podejście..

  2. #17
    Znawca tematu Avatar powypadkowevin
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    www
    Postów
    3,786
    Podziękowano Thanks Given 
    318
    Podziękowano Thanks Received 
    32
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Bez dowodów w sprawie można powiedzieć, że mamy słowo przeciwko słowu.

  3. #18
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,349
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkadb Zobacz post
    Sprawa jest na policji, nie chcę się w to więcej mieszać.

    A w jaki sposób autotesto odpowiedziało na mój komentarz?
    Napisali, że weryfikowali moje zgłoszenie - czego oczywiście nie było, nawet się nikt ze mną nie skontaktował w celu wyjaśnienia sprawy - to chyba nie na miejscu z ich strony. Bardzo nieprofesjonalne podejście..
    Autotesto ma klientów w d**** to już wiemy , czysci swoje złe opinie na wykopie- wiemy
    Ale twój komentarz jak napisał kolega wyżej to słowo przeciw słowu
    Tutaj opinie mają być wiarygodne i poparte dowodami. Jak widać firma ta nie potrafi nic zarzucić prawdzie jaka jest tu zgromadzona o nich.

  4. #19
    majkadb
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Autotesto ma klientów w d**** to już wiemy , czysci swoje złe opinie na wykopie- wiemy
    Ale twój komentarz jak napisał kolega wyżej to słowo przeciw słowu
    Tutaj opinie mają być wiarygodne i poparte dowodami. Jak widać firma ta nie potrafi nic zarzucić prawdzie jaka jest tu zgromadzona o nich.
    Ohh sorry, że dopiero teraz, ale nie otrzymuje powiadomień.

    Rozumiem, ale tak jak wspominałam nie chcę się mieszać w jakąś mafie samochodową.. Zrozumcie.

    Mogę jedynie opisać całą sytuację ze szczegółami - heh, swoją drogą ciekawa historia (pewnie niedługo autotesto przypisze to sobie, ale o tym później). Może to też nie jest do końca wina autotesto, bo nie każdy sprawdza miernikiem, czy faktycznie numery VIN nie zostały przebite; chyba że jest jeszcze jakiś inny sposób weryfikacji o którym nie wiem (i nie mówię tu o żadnych bazach). Sugerowałam pewne rzeczy na początku, które były niezgodne ze stanem wiedzy wg darmowej weryfikacji VIN, co powinno dać rzeczoznawcy do myślenia. Mogłam oczywiście na własną rękę na początku wszystko zweryfikować, ale im PO PROSTU ZAUFAŁAM.

    Dlaczego autotesto? Wcześniej kontaktowałam się z ich konkurencją, ale szybko okazało się, że akurat w tym terminie nie będą mieli rzeczoznawcy w tym rejonie, bo jest na L4. Zaczęłam więc dalsze poszukiwania. Co do autotesto - nie byłam pewna, nie lubię firm, które ogłaszają się gdzie popadnie; ale postanowiłam zadzwonić na infolinie i dowiedzieć się paru szczegółów. Przekonali mnie chyba głównie tymi tysiącami like'ów na fb (nie wiem, może wykupione hehe).

    Wzięłam więc bez zastanowienia najdroższy pakiet, ale bez weryfikacji w bazie. (Swoją drogą dla 'potomnych' nie opłaca się brać weryfikacji z podłączeniem do komputera, bo płacicie za to stówę więcej, a właściciel przed przyjazdem chyba i tak może skasować wszystkie błędy; nie wiem może się mylę, nie znam się^^). Na infolinii dowiedziałam się, że korzystają z bazy ‚vininfo’ więc równie dobrze za mniejsze pieniądze mogłam sobie ją wykupić - niestety ta baza nic by nie wniosła do sprawy; bo zawierała zbyt mało danych (w końcu zanim zapłacisz widzisz ile informacji jest o danym egzemplarzu). //Mała dygresja - taka weryfikacja powinna być zawarta w cenie pakietu, na pewno byłoby to także znaczne ułatwienie dla rzeczoznawcy, nieprawdaż?// Więcej informacji było zawartych w autodna i potwierdziły się moje przypuszczenia co do wyposażenia samochodu.. Znalazłam w archiwum m.in. informacje, że ktoś ten samochód już wcześniej w Polsce weryfikował - było tam zawarte IP i nazwa miejscowości. Po IP próbowałam dotrzeć do serwisu, który to realizował, ale IP wskazało mi tylko na nadajnik, a nie konkretny punkt. Obdzwoniłam więc serwisy w pobliżu, ale w żadnym nie dokonywano weryfikacji.. Kolejnym punktem zaczepienia było zdjęcie tego modelu z logo jakiegoś salonu. Wiem, brzmi to jak historia rodem z filmu detektywistycznego, ale chcę być wiarygodna.. Postanowiłam więc odnaleźć ten salon i do nich napisać. Okazało się, że jest zlokalizowany w Norwegii - napisałam więc do nich na fanpage'u i na maila; nie liczyłam na odpowiedź, ale po kilku minutach się mile zaskoczyłam (do czasu^^). Poprosiłam ich o zdjęcie tablicy nr VIN tego pojazdu. Odpisali, że już nie mają tego egzemplarza w ofercie, bo został już sprzedany i zasugerowali inny (tu wysłali linka; zdjęcia oznaczone były dokładnie tym samym logo). Zapytałam ich więc, czy na pewno mogą mi potwierdzić, że tamten samochód był z takim a takim nr VIN - odpowiedzieli tak oczywiście i jeździ teraz na takich a takich numerach rejestracyjnych (które oczywiście różniły się od tych z PL). 'Zbierałam szczękę z podłogi.' Nie mogąc w to uwierzyć najpierw zadzwoniłam do właściciela samochodu, który czekał na zaliczkę i wspomniałam, że muszę pewne informacje zweryfikować na policji (gość w międzyczasie musiał sprzedać auto, ale o tym później). Nie mogąc uwierzyć w całą tę historię postanowiłam jeszcze zadzwonić do autoryzowanego serwisu, aby móc zweryfikować wyposażenie auta. Oczywiście nie udzielają informacji nt. VIN telefonicznie, ale że zadzwoniła kobieta i zapytała tylko o dwa elementy (które btw. odróżniały jeden samochód od drugiego), postanowili mi pomóc. I w ten sposób doszłam do tego, że wyposażenie to posiada samochód, który jeździ w Norwegii..

    Dlaczego wspomniałam na początku, że mogą sobie to przypisać? Bo w pewnym, innym przypadku wersja klienta, a autotesto nieco się różni.. https://www.autotesto.pl/blog/raport...-moze-koszmar/ Tutaj mogę się mylić, bo jest podany inny model Volvo. Po prostu - nie chcę im podawać na tacy całego śledztwa; w końcu to oni do tego dotarli, czy ja?

    Kontynuując:
    Po pierwsze
    Dlaczego robię im koło d***? Bo nikt nie raczył się ze mną skontaktować i zaproponować rekompensatę choćby z tytułu poniesienia kosztów raportu! Przecież rzeczoznawcy są od tego ubezpieczeni (takie też podpisane oświadczenie otrzymałam razem z raportem). Po prostu zostawili mnie z tym samą. Strach pomyśleć, co by było gdybym zakupiła samochód - włócz się tu po sądach.. Swoją drogą - pewnie i tak wszystko byłoby na moich barkach - bo przecież "nie wykupiłam u nich bazy" (patrz na odpowiedź niżej).

    Po drugie
    NIKT ale to NIKT się ze mną nie kontaktował i NIE WERYFIKOWAŁ ŻADNEGO ZGŁOSZENIA (patrz pkt. 3); a oni oczywiście po raz kolejny usunęli mój komentarz i na fb do mnie takim tekstem (swoją drogą PR kuleje):

    "Prosimy przestać okłamywać opinie publiczna. Weryfikowaliśmy zgłoszenie i niestety jest bezpodstawne. Dane jakie Pani uzyskała własnym dochodzeniem były dostępne w dodatku rozkodowanie numery vin którego Pani nie wykupiła w Autotesto. My zrobiliśmy swoją prace bardzo rzetelnie w wykupionym zakresie. Jesteśmy firma i niestety nie możemy sobie pozwolić na prace za która klient nie płaci aczkolwiek bardzo byśmy chcieli. Szkoda tylko ze czasami zdarzają się klienci którzy tego nie rozumieją i nie doceniają tak jak mamy np. W Pani przypadku. Cieszymy się ze znalazła Pani takie informacje o danym samochodzie. Niestety są one w tej chwili w żadnym stopniu nie potwierdzone. Aby były w leni wiarygodne i wiążące musiałaby dać je Policja."

    Po trzecie (najlepsze) - kontaktował się ze mną konsultant i zapytał dlaczego nie kupiłam samochodu? Hahaha, serio? Zapytałam o co chodzi (z rozmowy o ile dobrze zrozumiałam) wynikło, że ktoś kupił ten egzemplarz i chciał dopytać o jakieś elementy wyposażenia.. Odpowiedziałam tak jak Wam - że nie chcę się w to mieszać.. ale tutaj z tego względu, że wszystko przypisaliby sobie i opisali w samych superlatywach do jakiego to oni nie doszli wniosku..

    Nadal nie jestem wiarygodna? Mogę jeszcze udostępnić screen z rozmowy z dealerem z Norwegii..
    Ostatnio edytowane przez majkadb ; 17-11-17 o 06:36

  5. #20
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    maj 2018
    Skąd
    Poznań
    Postów
    3
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Odp: Uwaga na Autotesto - opinie -

    Firma, która naciąga. Opłacasz pakiet express - ustawiają się z klientem na godzinę 13. Dzwonią do niego, że przyjadą o 10 (on w pracy). Po czym mówią, że auto jest już zarezerwowane, pieniędzy nie oddadzą w całości, bo chcą pobrać 200 zł za opłaty administracyjne i pakiet express, który w sumie nie został zrealizowany. Zapłaciłem za raport sprawdzenia auta, który nie został wykonany.
    Po informacji o korekcie chcę użyć to na inny VIN - niestety już nie można, bo korekty są wystawione. W szczególności, że nic nie podpisywałem Niezłe jaja, nie polecam, lepiej poszukać na olx/fb osób co sprawdzają auta w danej okolicy za 50% kwoty.

  6. #21
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie Odp: Uwaga na Autotesto - opinie -

    Jak widać każdy chce wyczyścić kieszeń potencjalnego klienta !
    Nasze Forum jest właśnie po to aby wstępnie ocenić dane ogłoszenie i podpowiedzieć zainteresowanemu gdzie i jak szukać tańszych podpowiedzi .
    Wybór zawsze jest indywidualnym wyborem osoby zainteresowanej.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #22
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie Odp: Uwaga na Autotesto - opinie -

    Swojego czasu miałem okazję oglądać auto kolegi z grupy Peugeot 508 które nabył dzięki Autotesto. Z takich zapamiętanych danych to że wg sprawdzającego oryginalna grubość lakieru w 508 jest 70-90 mq, ( średnia grubość to 120-140 mq) i takie pomiary mu wyszły jego miernikiem. Jedne drzwi były malowane, sprawdzający podał że grubość jest 110-120mq. Z ciekawości sprawdziłem swoim miernikiem, auto całe 120-130mq, drzwi malowane 160-170 mq. Informacja w raporcie że nie można było odczytać rocznika szyb bo szyby przyciemniane, z łatwością kolega i ja odczytaliśmy. Podpięcie kompa i zero błędów, w zaprzyjaźnionym ASO, błędów sporo, były stare i nieistotne, ale były. Było jeszcze parę takich opisów.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •