Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Kupno audi A7 w niemcowni...

  1. #1
    marekmarecki
    Gość

    Domyślnie Kupno audi A7 w niemcowni...

    Witam. Mam pytanie do specjalistów w dziedzinie sprowadzania samochodów. Mianowicie, interesuje mnie taki samochód.

    http://allegro.pl/audi-a7-exclusive-...193448126.html

    Czy w niemczech można kupić takie A7 w podobnej konfiguracji pelen s-line itp. z tym samym silnikiem i quattro w lepszej cenie? Może być rocznik 2011. Czy opłaca się jechać?

    W Jakiej cenie można kupić takie auto? Znajomy który jezdzi czasem do niemczech, twierdzi ze mozna takie audi zakupic do 25 tys eur. Twiedzi, że na placach stoi duzo A7 bo "malo kto to kupuje". Prawda to?
    Moze byc poleasingowe, nie przeraża mnie przebieg rzędu 250tyś. km.

    Przegladając ogloszenia na mobile.de zauwazylem ze sprzedawcy pisza cos w stylu:" export (tutaj podaja cene) ..... " I cena jest nizsza niz normalnie podana w ogloszeniu? Znakiem tego cena do wywozu jest inna? Netto?

    Dzieki za odpowiedz. Pzdr.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W Lepszej cenie kupić w D ? Trudna to sprawa... Tyle kosztują w D http://suchen.mobile.de/auto/search....&usedCarSeals=
    Dodaj akcyze ok 6000- 7000€ ...i ten sprowadzony robi się coś w atrakcyjnej cenie (?).Hmmm.... Chyba jednak sam bym wolał pojechać i kupić choć wyjdzie może trochę drożej
    Pozdrawiam

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    sadzac po ramkach, calkiem mozliwe ze wyjechala stad :
    http://home.mobile.de/PRODEXTRADE#ses

    Kiedys kupilem tam u nich 3C passata nawet. Z tego co pamietam sprzedawca gdzies z bylej jugoslawii pochodzi. Sledzac oferte mozesz miec porownanie co i za ile mozna u niego kupic, bo A7 dosc czesto ma w ofercie.

  4. #4
    marekmarecki
    Gość

    Domyślnie

    tomaszek a co oznacza ten zapis w opisie? " Nettoexportpreis 28500 €" ? Mozna kupic w cenie netto? wywożąc auto z niemiec?

  5. #5
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Możesz kupić netto ale tylko na dział.gosp. po sprowadzeniu płacisz vat i możesz od liczyć połowę
    Pozdrawiam

  6. #6
    marekmarecki
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy, może ktoś coś wiecej się wypowie w temacie. Jakie ceny są na mobile.de widzę, ale chodzi mi o jakieś place w niemczech? np. aut poleasingowych? W jakich pieniadzach mozna kupic takie auto? widział ktos taki egzemplarz?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Bez urazy kolego ale jesteś kwintesencją polskiego podejścia do zakupu samochodu używanego... Interesuje mnie auto X za grube pieniądze, ale "muszę kupić jak najtaniej, a jak przepłacę choć 500 eur/dam komuś (tfu, tfu handlarzynie) zarobić to potnę się żyletkami".

    Naprawdę robi Ci różnicę czy kupisz za 130, czy za 140 tys PLN przy tym budżecie? Naprawdę mając ok. 150 tys PLN nie wiesz co to VAT i że nie można go sobie ot tak po prostu zgubić przejeżdżając przez granicę? Kupić, kupisz netto ale na DG i ten VAT płacisz. Baaa, nawet wyższy niż w De. Co więcej podstawą podatku jest kwota netto zakupu podwyższona o akcyzę. AKCYZĘ która w przypadku modeli z silnikami o poj. skokowej >2000 cm^3 wynosi 18,6%, a o której Ty chyba nie wiesz/zapominasz, że trzeba ją również zapłacić i która przy interesującym Cię modelu wyniesie +/- 20 tys PLN. Ech...

    Dobra rada: nie patrz na cyferki, nie szukaj jak najtaniej, a jak najlepiej. Przy takich autach akurat ryzyko zakupu auta odbudowanego po wypadku jest spore, bo po prostu opłaca się go odbudowywać. Ze względu na świeżą konstrukcję zakup czegoś w złym stanie tech. też będzie kosztowny, bo byle kto/gdzie tego nie naprawi

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak szukasz ceny to place masz w Berlinie, jak dobrego auta, to masz je np. w moim linku z D, oczywiście trzeba je i tak sprawdzić... Lukas myślę że otworzył ci oczy, choć z tego co piszesz podejrzewam że szukasz auta na handel...
    Pozdrawiam

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Na placu po leasingu trzeba dać od 25k do 35k e netto w zależności od sersji i stanu, do ceny + 18,6% akcyzy + 23%Vat.

  10. #10
    marekmarecki
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki noto za informację.

    Nie szukam auta na handel , tylko dla siebie. Wiem , że do auta sprowadzanego trzeba zapłacić akcyzę. 4 lata temu przywiózł mi znajomy a6 z francji ... więc przechodziłem przez to.
    Poprostu chce rozwiać swoje wątpliwości odnośnie wyjazdu po auto do niemczech, czy się opłaca? W jakich cenach widzieliście audi A7 w niemczech.
    Nie chcę kupić jak najtaniej i nie będe kupował auta tylko dlatego, że jest w okazyjnej cenie. Chodzi mi o ocenę osób które jeżdzą do niemiec po auta, czy warto sobie zawracać głowę wyjazdem za granice czy kupić auto u jak to napisał Lukas - handlarzyny ..... tak aby zarobił.

    A poza tym jeśli mam dać zarobić handlarzynie który sprzedaje auto na allegro kilka tyś. zł to wole wybrać się do niemczech z kimś kto zna place w niemczech i zabierze mnie tak abym mógł sam zakupić auto. Oczywiście zapłace mu za to odpowiednią kwotę. Bo akurat jestem osobą uczciwą i doceniam czyjąś pracę.

    Bo handlarzyna który sprzedaje auto w polsce, trudno stwierdzić ile zapłacił za niego za granicą.... byćmoże zwiózł jakiegoś szrota i chce naciągnąć polaczka rodaczka.....

    pzdr

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Większość A7 będzie po flocie- sensownym rozwiązaniem w takim przypadku jest ściągnięcia auta pod zamówienie:
    http://www.wymarzoneauto.pl/
    http://automeritum.pl/

    Jasne warunki finansowe- dokładają marżę do tego co wylicytują na aukcji samochodów poleasingowych- z tego samego źródła zakupują przecież po części niemieckie komisy.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •