Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Auta ze Szwajcarii, czy opłacalne?

  1. #1
    LukSkyWalker
    Gość

    Domyślnie Auta ze Szwajcarii, czy opłacalne?

    Witajcie, nurtuje mnie jedna sprawa odnośnie samochodów ze szwajcarii, mianowicie czytałem ten temat i oglądałem ogłoszenie http://bez-wypadkowe.net/showthread....jak-%28nowa%29
    , po czym wiele aut danego sprzedawcy nadal widnieje na alledrogo, w dodatku z jakimiś śmiesznymi drobnymi uszkodzeniami typu, zarysowania, czy skradzione lusterka itp.
    Przy czym ceny są naprawdę atrakcyjne, zastanawia mnie fakt, czy to jest jakaś nowa forma zdobycia zaufania wśród klinetów, by tylko częściowo naprawić powypadkowe auta i zostawić jakieś drobne usterki, dla wiarygodnosci sprzedającego, czy poważnie te auta ze szwajcarii są na tyle opłacalnym biznesem, że ceny w POmrocznej mogą być atrakcyjne, jako przykład podam mój obiekt zainteresowań, bardzo ciekawy model, niestety dosyć zagadkowo uszkodzony : http://allegro.pl/bmw-m5-e61-v10-507...159526482.html
    P.S ciekawa oferta generalnie u tego importera
    http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=15040304

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Widzisz i zachodzi tu pewna prawidłowość - auta tam wcale nie są tanie a importowanie to akcyza + cło (bo auto jest z poza UE) wiec auto warte X sprowadzone np z DE bedzie kosztowalo w Polsce D a z szwajcari S przy czym stosunek cen musi byc D < S reszte dopowiedz sobie sam jesli auto kosztuje D=S albo D>S

  3. #3
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś na chacie była dyskusja, dremp rozprawiał na temat tej M5, a unfaller chyba nawet zna tego importera..

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ja poruszę trochę inny temat. Ostatnio mój znajomy mieszkający na stałe w szwajcarii sprzedawał swoje a6 4.2 na szwajcarskim autoscoucie. Nagle bum telefon z polski ustawka i dwa dni później przyjeżdżają panowie z radomia z lawetą. I teraz ciekawostka. Samochód sprzedawany był w jednym kawałku w stanie dosłownie idealnym. Nie było dosłownie jednej rzeczy która nie działała by tak jak powinna. Panowie przywieźli auto do polski i wystawili na allegro. I teraz do sedna, kolega wziął za auto po przeliczeniu 35 tyś zł, na tyle została spisana umowa. Ciekawostką jest jak goście obeszli wszystkie opłaty bo jak by nie liczyć 54 tyś zł za które wystawili auto jest ceną nie do osiągnięcia jeśli wszystko załatwiamy legalnie. Generalnie obaliło to moją teorię że 100% samochodów sprowadzanych ze szwajcarii musiało być przywiezionych rozbitych. Poniżej link do ogłoszenia:

    http://allegro.pl/audi-a6-c6-s-line-...165959015.html

    Co ciekawe przebiegu nie cofali, jest oryginalny, jedyną rzeczą która jest kłamstwem w ogłoszeniu to że samochód kupiony od pierwszego właściciela bo mój znajomy był trzecim albo czwartym jeśli dobrze pamiętam. Aha no i oczywiście tablice rejestracyne to podróbki ...

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak oni to zrobili jak to z akcyza i transportem wychodzi tyle ile chcą (domyślam się, że umowa sprzedaży z Twoim kolegą istnieje teraz tylko w 1 egzemplarzu )

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    ZAPOMNIJ przez duże Z o czymkolwiek ze Szwajcarii i USA.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    A może by tak z Rosji auta sprowadzać?

  8. #8
    LukSkyWalker
    Gość

    Domyślnie

    Ta A6 w s-line piękna jest, jeśli w 100% potwierdza się opis, to naprawdę godne uwagi auto. Wracając do tematu, jest jakikolwiek sposób na ominięcie lub zmniejszenie akcyzy i cła na sprowadzane sprawne, nierozbite auto? Wiem, że to już typowo polska kombinacja, ale ciekawi mnie ten temat. BTW sprowadzania samochodów z Rosji, doszedłem do wniosku, że skoro narody zachodnie zarabiają na Nas i wyzbywają się trupów, właśnie do POmrocznej, to dlaczego my nie możemy zarabiać na narodach wschodnich i exportować na Ukrainę, Białoruś i bliski wschód?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Białoruś
    nie opłaca im się sprowadzać aut starszych niż (chyba) 7 lat ze względu na dodatkowe opłaty

    Wracając do tematu, jest jakikolwiek sposób na ominięcie lub zmniejszenie akcyzy i cła na sprowadzane sprawne, nierozbite auto?
    Wg wyceny Eurotax bezwypadkowe E60 z początku produkcji w perfekcyjnym stanie i przebiegiem oscylującym wokół 200 tys km kosztuje ok. 22 tys PLN. Każda usterka zmniejsza jego wartość (np. nieuniknione w kilkunastoletnim aucie rysy zmniejszają wartość auta o kilkanaście procent). Czy da się kupić idealną E60 za 22 tys, albo taką z porysowanym zderzakiem, błotnikiem, progiem, zmatowiałymi kloszami xenonów i urwanym cupholderem za 14 tys? Nie. Ale wg cennika tyle jest warte i o ile masz taką kwotę na zagranicznej fakturze/umowie i taką wartość umieścisz w deklaracji AKCU dołączając wycenę rzeczoznawcy od wspomnianych 14 tys PLN akcyzę zapłacisz. Większym problemem jest kupić za tyle sprawne auto z normalnymi (czyli wymienionymi wyżej) śladami eksploatacji

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukSkyWalker Zobacz post
    BTW sprowadzania samochodów z Rosji, doszedłem do wniosku, że skoro narody zachodnie zarabiają na Nas i wyzbywają się trupów, właśnie do POmrocznej, to dlaczego my nie możemy zarabiać na narodach wschodnich i exportować na Ukrainę, Białoruś i bliski wschód?
    Mieszkańcy okolic ukraińskiej granicy robią to od dawna.
    Auta sprzedają Ukraińcom na zasadzie współwłaścicielstwa - tj. auto jeździ na polskich papierach, polskiej rejestracji, a Ukrainiec jest jego współwłaścicielem dopisanym w dowodzie.

    Polak w tej konfiguracji sprzedaje auto za cenę, którą normalnie by dostał na rynku. Ukrainiec kupuje auto znacznie taniej niż u siebie. Jedyny warunek, musi co kilkadziesiąt dni przekroczyć granicę z UE.

    Dzieje się tak, ponieważ cła na auta są na Ukrainie tak wysokie, że, dajmy na to, Golf IV z 2001 na ukraińskich blachach, kosztuje tam w przeliczeniu ok 30 tysięcy złotych (w zależności od kurs dolara). A w Polsce może sobie Wania czy Żenia takiego Golfa kupić za 10-11 tysięcy złotych.

    Jednak dla osób, które właśnie zwietrzyły świetny pomysł na biznes, od razu mówię - to ciężki kawalek chleba, jeśli chcemy rzeczywiście na tym zarabiać, a nie tylko pozbyć się auta.
    Jest wprawdzie pewien sposób, no ale to nie dotyzcy wątku

  11. #11
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    Czy spotkał sie ktoś z was z informacją ze nie ma potrzeby płacenia cła jeśli auto zostało wyprodukowane u UE?

    http://forum.polacy.ch/viewtopic.php?f=4&t=15890

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gdzieś Lukas pisał że jest taki przepis i auto jedzie na 0 cle.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak. Robilem to dawno temu. Jak masz auto marki eu to nie trzeba nic robic. Jak jest japonskie ale skladane w eu to nie jest juz tak prosto. Na fakturze zakupowej musi byc deklaracja, ze auto pochodzi z eu
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na fakturze zakupowej musi byc deklaracja, ze auto pochodzi z eu
    w UC w Częstochowie chcą taką deklarację w przypadku auta marki francuskiej produkowanego wyłącznie we Francji

  15. #15
    tutusik
    Gość

    Domyślnie

    Odgrzebię temat,
    Od pół roku przeglądam oferty auta i widzę co raz więcej aut ze Szwajcarii. Patrzyłem na auta ze szwajcarii na autoscout24.ch - są praktycznie jak niemieckie. Jak handlarze teraz robią, że co raz więcej jest ofert z autami ze szwajcarii?
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że zaniżą przy granicy z Niemcami. Ale przecież jak kupią auto za 7000€, zaniżą do 5000(minimalnie może 4000€), jak jest silnik powyżej 2.0L to jeszcze w PL trzeba 18,6% akcyzy zapłacić. Nie licząc cła(w przypadku aut wyprodukowanych z poza EU) Gdzie zysk?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •