Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Kombi inne/skoda/vw/peugeot/opel rocznik 2004 za 13000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    stanislaw84
    Gość

    Domyślnie Kombi inne/skoda/vw/peugeot/opel rocznik 2004 za 13000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    inne/skoda/vw/peugeot/opel
    Budżet na zakup auta:
    13000
    Preferowany rok produkcji:
    2004
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi, raczej nieduże (ze wzgl. na koszty eksploatacji)
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 os osoby plus bagaże, czasem 4 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Zacznę do tego, że to pierwszy samochód który kupuję, więc stąd moje wahania i niezdecydowanie.

    Użytkowany będzie przede wszystkim przez dwie osoby, więc zależy mi, żeby koszty przejechania 100km nie były zbyt wysokie.
    Szukam samochodu kombi (lubię kombi) - raczej niedużego. Będę go wykorzystywał na bliższe i dalsze wyjazdy (nie ma służyć do codziennej jazdy do pracy. ewentualnie jakieś cotygodniowe zakupy w markecie itp.). Będę poruszał się nim przede wszystkim po kraju, ale chciałbym nie bać się nim wyjazdu za granicę. Przykładowo raz w roku wyjechać np do Włoch czy Rumunii.
    Dobrze, żeby miał relingi na dachu - bagażnik na dach w razie potrzeby jazdy w 4 osoby rozwiązałby problem zmniejszonego bagażnika przez butlę z gazem.
    Na jakimś specjalnym wyposażeniu mi nie zależy, ale dobrze jakby tą klimatyzację miał.

    Na początku zdecydowany byłem szukać Octavii I - ale trudno było mi znaleźć zadowalający model, żeby nie jechać po niego na drugi koniec kraju. Potem zacząłem rozglądać się za innymi modelami. Np spodobał mi się Peugeot 207 SW (chyba nie ten przedział cenowy, może 206 SW byłby lepszy).
    Podobały mi się wizualnie Renault Megane i Laguna, ale zrezygnowałem czytając opnie, że to "królowe lawet".
    Może szukać wśród Fordów np. Focus?

    Nie jestem ekspertem, więc nie chcę się władować na przysłowiową minę.
    Może wymagania mam zbyt wyśrubowane i powinienem w którymś miejscu odpuścić?
    Szczerze powiem, że im więcej czytam, tym mniej wiem

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    P-307 SW byłby dobrym wyborem .... extra blachy ( jak nie ruszane ) w miarę tanie części , poprawny komfort jazdy , nieskomplikowane silniki benzynowe , przystępne ceny .

    Tylko warunek ( jak przy każdym innym aucie )
    - oryginalny przeb. ( wiadomo ,że sporo mocno kręconych )
    - historia bez-wypadkowości i w miarę możliwości serwisowa ( w sumie stare auto - trudno wymagać aby była do dnia dzisiejszego )
    ..... budżet powinien się spiąć w założeniu .

    Oktawia j/w może tylko dobra będzie ciut starsza
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak zwykle stereotypy z tą królową lawet. Andrzej słyszałeś, że np. 307-ki dostawały samozapłonu?

    Myślę, że Megane to dobry wybór, tylko musisz znaleźć zadbane auto, a nie skręconego strupa od handlarza.
    Właściwie, to każde zadbane auto będzie dobre... chociaż Focus trochę bardziej plastikowy w środku, niż francuzy...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Foka lubi rdzę, wwolalbym cos z francuza z tego okresu i w tym przedziale cenowym.

  5. #5
    stanislaw84
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady.
    Teraz jak przeglądam oferty, to zwracam uwagę na Francuzy. Rzeczywiście jest trochę ciekawie wyglądających ofert, pośród np. Meganek.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Na pewno coś znajdziesz sensownego, jeżeli głównym kryterium wyboru nie będzie cena. Rzuć może okiem na ofert z forum Megane.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    stanislaw84
    Gość

    Domyślnie

    Poczytałem trochę na temat Renault Megane. Spotkałem się z opinią (np. na autocentrum.pl), że im późniejszy rocznik, tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia na "awaryjny" model. Że niby z biegiem czasu model był "dopracowywany" i awaryjność się zminiejszała (skok jakości w modelach z 2005; w szczególności właśnie polecane są modele po lifcie modelu w 2006).
    Stąd moje pytanie, czy uważacie, że warto dołożyć 2 tys zł. i zamiast szukać modelu z 2004 za ok 13k, to szukać takiego z rocznika 2006 za ok 15k?
    Jakie jest Wasze zdanie. Czy takie zwiększenie budżetu na etapie zakupu może "zwrócić się" np. dłuższą bezawaryjnością, lub uchronić przed jakąś większą usterką wrodzoną.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A ja myślę ,że jak będziesz "na siłę" spinał budżet aby dostać za 2tys zł więcej dwa lata młodsze auto ( po tym lifcie) to do niczego dobrego to nie prowadzi .
    Zapewne koledzy się wypowiedzą ( Ci mocniejsi w Megane) o zaletach modelu po lifcie ...... ja jedynie zwracam uwagę , że nie jestem pewien czy dokładając 2tys kupisz godny polecenia egzemplarz czy tylko egzemplarz "po lifcie"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    springieer
    Gość

    Domyślnie

    Co do wcześniej wymienionego Peugeota 307 SW niestety mogę potwierdzić, niecałe dwa miesiące temu właśnie spłonął taki mojemu koledze pociągając za sobą jeszcze 4 inne auta. A co do zakupu to tak jak kolega wyżej napisał chyba za bardzo skupiasz się na cenie auta niż na tym aby znaleźć dobre auto. Jak się człowiek uprze to można kupić młody rocznik w dobrych pieniądzach, ale wątpiłbym wtedy w jego dobry stan. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że nikt dobrego auta za małe pieniądze nie odda i nie ma okazji. Lepiej więc może kupić coś troszkę starszego, ale zadbanego, a jeśli rzeczywiście w przypadku Megane im młodszy rocznik tym lepiej to może odczekać z zakupem i potem dołożyć aby posłużył na dłużej. Ogólnie mogę powiedzieć, że u mnie w rodzinie francuzy już od prawie 20 lat się przewijały i nie było z nimi problemów.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Co do "pochodni " - wiele P-307 pomogłem kupić i jeszcze nikomu nie spłonął .... koledzy te "awarie" zapewne były usuwane systematycznie na gwarancji czy póżniejszych PT - serwisowych ... te egzemplarze , które przetrwały i jeżdżą za rozpałkę raczej nie posłużą ( piszemy o całych nie klejonych i kombinowanych )
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    springieer
    Gość

    Domyślnie

    Co do 307 to też nie chciałem powiedzieć, że wszystkie są "be" i wszystkie płoną, znam kilku użytkowników którzy jeżdżą nimi wiele lat i wszystko jest ok, a co to auta kolegi niestety był "klejony" co było widać już na pierwszy rzut oka więc może i stąd jak mówisz ta przyczyna.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •