Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Van Citroen C4 Grand Picasso rocznik 2010 za 30 tys zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    zbiniek
    Gość

    Domyślnie Van Citroen C4 Grand Picasso rocznik 2010 za 30 tys zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    Citroen C4 Grand Picasso
    Budżet na zakup auta:
    30 tys
    Preferowany rok produkcji:
    2010
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    ???
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    6000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+3 (sporadycznie 3+3, jeszcze rzadziej: 3+3+bagaż wakacyjny)
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Wpisałem C4 Grand Picasso, ale nie jest to warunek konieczny. A dlaczego ten: równe fotele w drugim rzędzie (za chwilkę 3 foteliki) - nie połączone w jedną kanapę (np. Opel Zafira), opcjonalnie 2 kolejne miejsca chowane w podłodze (bez potrzeby demontażu).

    Obecnie używany Renio Scenic (diesel) mam prawie 8 lat (rocznik 2000) i zaraz stuknie mu 50 tys. przejechanych przeze mnie kilometrów!!! Zakładam, że mniej więcej tak samo będę użytkował kolejny samochód. Teoretycznie więc (biorąc pod uwagę przebieg) nie powinien to być diesel. Ale czy na pewno? Na swojego nie narzekam.
    Zapędów sportowych nie mam, więc silnika mocnego nie muszę mieć (moje obecne średnie spalanie: ok. 7,5 l/100km), aczkolwiek czytałem, że zachwalany jest 2,0 HDI.
    Skrzynia: nigdy nie jeździłem w (pół)automacie - wygoda jazdy pewnie lepsza niż ręczna. Jeden znajomy sugeruje, że lepiej brać ręczną, bo ewentualne mniejsze koszty napraw. Przy nowym pewnie bym się nie zastanawiał (jednak nie ten budżet), ale w używce niewiadomego pochodzenia...
    Kolejny aspekt: szyberdach - też nigdy nie miałem. Podobno większy hałas przy jeździe ponad 120 km/h.

    Proszę o opinię innych użytkowników czy moje obawy są zasadne.

    Na okazję nie liczę (wałki z fakturą VAT-marża już znam dzięki forum). Igiełka też nie musi być - na salony nie będę wjeżdżał. Po drobnej kolizji (odpowiednio udokumentowanej przed naprawą i po) też się nada. Dodatkowy tysiączek w razie czego też się znajdzie.

    Ogólnie samochód ma służyć do przewożenia dzieci, dojazd do pracy, sporadycznie jakiś dłuższy wyjazd, raz w roku wakacyjny wyjazd - więc bezpieczeństwo przede wszystkim. Teoretycznie zakładam, że ma posłużyć przez ok. 10 lat.

    Da się coś znaleźć z takimi wymaganiami?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jak ma 10 lat posłużyć to chyba tylko wróżbici mogą powiedzieć co będzie się działo, 10 lat to teraz okres niewiadomy, to nie te auta co kiedyś...
    a myślałeś o Grand Sceniku III, też niezłe auto...mój kuzyn ma z silnikiem 1,9 i przejechane ok 350 tys. km. i to bez jakiś problemów ponad przeciętną dla wielu marek
    Pozdrawiam

  3. #3
    zbiniek
    Gość

    Domyślnie

    Też niezły pomysł. Na pierwszy rzut oka środkowy fotel w drugim rzędzie wydaje się ciut mniejszy oraz dorosły pasażer siedzący na nim chyba zbyt mało miejsca (przez schowek między przednimi fotelami).
    Jeśli można, to założę nowy wątek z Grand Scenikiem, żeby tu nie mieszać. Wcześniej jednak obejrzę jakiegoś na żywca pod kątem przestrzeni dla pasażerów drugiego rzędu.

    Ale na opinie w sprawie cytrynki nadal jestem otwarty - jej wady i zalety i moje obawy
    Ostatnio edytowane przez zbiniek ; 17-03-15 o 07:37

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Remek ma takie auto, pisz do niego powie ci jak jest
    Pozdrawiam

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Mam C4 Grand Picasso od jakichś 25 tys. km - Klik
    Nie wiem tylko, czy w tym budżecie się zmieścisz.

  6. #6
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Ja jednak bym się skłaniał ku Grand C4 Picasso. Wg. mnie ma większe poszanowanie na rynku wtórnym. Opieram się głównie na swoim doświadczeniu ze sprzedażą tych aut, ponieważ u nas w komisie Picasso nie stoi nigdy dłużej niż tydzień Także chyba coś w tym jest. Szukałbym wersji z silnikiem 1.6HDi jeśli nie stawiasz na mega osiągi, oczywiście 2.0HDi to też świetny wybór ale ciężko dorwać, szczególnie bez tej wg. mnie tragicznej skrzyni ETG. Benzyna 1.6VTi 120 będzie totalnie za słaba, jazda nim to dla mnie katorga. 1.6THP czyli turbo benzyna fajnie śmiga ale boryka się z problemami z łańcuchem rozrządu a to już spora inwestycja. Oczywiście klienci są w większości zachwyceni tą skrzynią, dla mnie to jednak wielka pomyłka ze względu na to, iż przyzwyczaiłem się do jazdy pełnym automatem a nie manualem zrobotyzowanym. Te szarpnięcia przy zmianie biegów, bezsensowne trzymanie na obrotach itd to może odstraszyć, także na Twoim miejscu od tej wersji bym nie zaczynał. Skupiłbym się na manualu. W tym budżecie możesz szukać wersji przedliftowej (poliftowa w takiej cenie to musi być niezłe kombinatorstwo). Tak jak wspomniałem klasyczne 1.6HDi powinno być w Twoim zakresie poszukiwań. Warto szukać oczywiście egzemplarzy z polskiego salonu (będę mógł pomóc ze sprawdzeniem). Nie bawiłbym się w zwózki, no chyba, że ktoś z kolegów z forum trafi jakiegoś pewniaka. Szyberdachu w picasso nie ustrzelisz, szklany dach owszem. Warto sprawdzić oczywiście sam silnik (wycieki z intercoolera to nie jest tragedia wręcz normalka), sprawdzić stan foteli. Proponuję również z wybranym egzemplarzem udać się do ASO marki na sprawdzenie (koszt około 200 paru złotych). Sprawdzą zawieszenie, układ hamulcowy, silnik, diagnostyka komputerowa oraz powłoka lakiernicza. Unikałbym wersji z hydro zawiasem z tyłu (pomysł fajny ale rzadko bezawaryjny- oczywiście można w razie czego z hydro przejść na sprężynę itd). W razie pytań pisz PW postaram się pomóc.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    NaschBridges... jesteś związany z marką Citroen, z resztą jak ja, ale Grand Scenika nie skreślałbym z listy potencjalnych aut do zakupu...
    Pozdrawiam

  8. #8
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Ja go nie skreślam. Na C4 Picasso po prostu patrzę z perspektywy późniejszej sprzedaży jak i słabej dostępności dobrych egzemplarzy, ponieważ po prostu się sprzedają

  9. #9
    zbiniek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał NashBridges Zobacz post
    Szukałbym wersji z silnikiem 1.6HDi jeśli nie stawiasz na mega osiągi, oczywiście 2.0HDi to też świetny wybór ale ciężko dorwać, szczególnie bez tej wg. mnie tragicznej skrzyni ETG.
    A mógłbyś napisać jakie to powinny być te skrzynie? Pytam, gdyż we wszelkich wyszukiwarkach są skrzynie ręczne, półautomaty i automaty, a ETG nigdzie nie ma.

    Remek Twój wątek też znam, zresztą nie tylko ten.

    I moja wina z tym szyberdachem: oczywiście miałem na myśli szklany.

  10. #10
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    ETG czyli skrzynia mechaniczna sterowanie elektrycznie. Można ją uznać za półautomat. Oznaczenie ETG jest, od któregoś roku kiedyś mówiło się MPC. Jeśli ma wajhe przy kierownicy i łopatki to to jest ETG/MCP. Problem jest taki jak opisałem, szarpie, dziwne obroty trzyma dla mnie lipa. Jak się wysypie to raczej się jej nie naprawia tylko wymienia. Konstruktorzy fiata są ponoć winni tych skrzyń. Miało być podobnie jak w automacie ale taniej z serwisem. Wyszło jak zwykle.

  11. #11
    zbiniek
    Gość

    Domyślnie

    Tak dla pewności:
    a) pełen automat (ESG) ma oznaczenia PRNDM przy dźwigni - tych znalazłem ledwo kilka,
    b) pół automat / zautomatyzowana (ETG/MCP )ma oznaczenia RNAM przy dźwigni - te są bardzo często widoczne na zdjęciach w ofertach.

    Tylko, że i jedne, i drugie mają łopatki i dźwignię przy kierownicy, a Ty piszesz tylko o takim przypadku dla półautomatu...

    Jeśli walnąłem babola, to śmiało pisz.

    Czyli lepiej albo skrzynia ręczna albo pełen automat (co przy moim budżecie wiąże się z realnym większym przebiegiem, a więc teoretycznie z większym ryzykiem bliskiej awarii).

    A przy tym moim deklarowanym przebiegu diesel będzie miał sens?

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Szyber dach - jak jest klima tak naprawdę niepotrzebny, tylko do uchylania na postoju ewentualnie. Nie chcę lecieć stereotypami ale uważam, że to prędzej czy później zacznie cieknąć albo skrzypieć W myśl prawa Murphy'ego

    Renault vs Citroen - po pierwsze hdi są bardzo udanymi silnikami, zwłaszcza ten 2.0. Po drugie i to też mocno subiektywne - Reanault szło od dawna w Long Life czyli wymiany oleju teoretycznie nadającego się do wymian co 30tkm, a Citroen zalecał co 20tkm. Przy większych przebiegach dla żywotności silnika jak i trubo (choć tu jest jeszcze szereg innych czynników) lepiej wróży jednak PSA

    Dylemat diesel/benzyna - teoretycznie przy Twoich przebiegach benzyna tylko obawiam się, że podaż diesli będzie znacznie większa...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Sugerując się tym, co Jakoob ma w sygnaturze... w ogóle nie brałbym jego wypowiedzi pod uwagę

    Renault ma lepszy silnik 2.0 dCi, ale tutaj może budżet być za niski... osobiście uważam też Scenica za lepsze auto od C4.

    Idąc takim tokiem rozumowania, im mniej jeździsz, tym mniej się może zepsuć. Wbrew obiegowej opinii, stawiałbym na klekota.
    Diesel teraz ma większy sens, bo przez idiotyczny pęd za benzyną, kupisz go taniej.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Ja w ogóle nie rozumiem tego sugerowania się przebiegiem. Każdy wybiera co chce. Wolisz lepszą dynamikę i lepsze spalanie ale wyższe koszty serwisowe bierzesz diesla, a jak wolisz mniejsze koszty serwisowe a dynamika to nie jest to czego szukasz i w finalnym rozliczeniu rocznym np jeździsz niedużo więc masz gdzieś spalanie to bierzesz benzynę. Skrzynie ETG były z łopatkami i bez tak jak piszesz. U nas częściej z łopatkami, szczególnie z 1.6HDi. Oznaczenia zależne były od tego czy to MCP czy fullautomat. Z tego co pamiętam to w Picasso rzadko, szczególnie u nas można było spotkać prawdziwy pełny automat np. ze względu na cenę zakupu (był zdecydowanie droższy niż z MCP a wrażenia z założenia podobne). Przy końcu wyprzedaży jeszcze w 2013 roku egzemplarze 2012 było ich jak pamiętam z 4 sztuki miały pełny automat. Na Twoim miejscu szukałbym 1.6HDi lub 2.0HDi w manualu ale najlepszego wyboru dokonasz sam względem swoich potrzeb i sugerowanie się opiniami w stylu mniej pali itd to dla mnie dziecinada. Kupując auto o danej mocy i pojemności jak i z danym rodzajem silnika można spokojnie świadomie zdecydować się na odpowiednie spalanie bo nikt nie zna Twoje stylu jazdy a wartości średnie można wsadzić między bajki
    Ostatnio edytowane przez NashBridges ; 17-03-15 o 17:26

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    NashBridges, możesz rozwinąć to, że dla diesela są wyższe koszty serwisowe?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •