Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nieśmiertelne TDI

  1. #1
    SieMa
    Gość

    Domyślnie Nieśmiertelne TDI

    Witam
    Sprawa jest poważna: Rodzice mojej żony chcą zmienić auto

    Do 30.000 marzy im się coś z tego:
    Superb 1,9
    Audi A4 (B7) 1,9
    VW Passat i tu chyba z 1,9 będzie kłopot
    albo Jetta 1,9.
    Wiem, że to banał ale tak ma być a i tak wiele rzeczy w tym budżecie udało się Szanownym Teściom wyperswadować....
    Aha 80% trasa.
    Zapytuje więc grzecznie co da się znaleźć sensownego (tzn. rocznik) z tych aut za tą kasę. I ewentualnie co jest felernego w tych wozach. Wiem, że w Passku wspomaganie i kolumna kierownicy jest elektryczna (dobrze piszę?) i może z tym być kłopot (tzn płać i płacz jak padnie) a nie ma tego w Audi.
    Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Wybrane samochody (wszystkie) pochodzą z jednego źródła - VAG. Z natury rzeczy źródła awarii dla tych samych wersji silnikowych są podobne (zespoły napędowe). Pozostałe podzespoły zależnie od konstrukcji ,wersji wyposażenia. Najlepiej jak skorzystasz z googla i przesiejesz każdy z wytypowanych modeli wg. słowa kluczowego pt : awaryjność.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  3. #3
    SieMa
    Gość

    Domyślnie

    Cześć
    Nie, no jasne. Trochę szukałem cztałem w necie, stąd to info o Passacie B6. Co do Golfa (Jetty) i Superb nic takiego nie znalazłem, stąd pytanie (może nie doczytałem :-).
    Natomiast szukam u oblatanych w temacie, info czego maksymalnie rocznikowo mogę się spodziewać z tym TDI w tych pieniądzach, tak by nie napalać się na powiedzmy 2009 rocznik i lecieć 300 km po to by się rozczarować/wku......ć. Takich sytuacji jest mnóstwo w wątku byłem/widziałem/odradzam.
    Ja wiem, że to co podałem może wzbudzac Wasze rozbawienie ale to TDI to wcale nie jest głupia opcja dla moich teściów.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W Superbie 1.9 115/130KM, masz jeszcze starą technologię, więc jeszcze ten "nieśmiertelny". Reszta, już te 105KM nie są już tak dobre
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    SieMa
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za info.
    Powiedz jeszcze to 115/130 to tylko w starej budzie (Passatopodobnej B5)?
    Te nowsze, od 2008 z tego co wiem, to już tylko 105 km?
    Opcji nowa buda (moim zdaniem brzydsza niż poprzedniik ;-0) plus 1,9 130 km nie ma?
    To chyba do 2008 roku da się coś znaleść/sprowadzić nieumordowanego za trzy dychy?
    W sumie założenie jest takie, że motorek ( i w ogóle wózek) ma być możliwie trwały a jak już się coś popsuje to, żeby był do ogarnięcia przez każdy warsztat (no i koszty napraw).
    W sumie dobrze kombinuje, że Skoda jest na pierwszym miejscu (cena/stare rozwiązania w środku/wiek)..
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •