Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Klasa "B" Grande Punto

  1. #1
    stpman
    Gość

    Domyślnie Klasa "B" Grande Punto

    Rodzaj

    Hatchback

    Preferowana marka

    FIAT

    Budżet na zakup auta:

    10-16 tys

    Preferowany rok produkcji:

    od 2007

    Silnik (pojemność i liczba KM)

    1.4 16V 95KM (inny nie wchodzi w grę)

    Preferowany rodzaj paliwa:

    PB95

    Planowany roczny przebieg:

    15 tys.



    Ilość pasażerów, bagażu:

    1

    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import)bojętne, ale chyba bardziej jestem przekonany do sprowadzonych aut


    Czego przede wszystkim wymagam od auta:

    Auto ma służyć do dojazdów do pracy, wymagania to silnik jak powyżej już napisano, 5 drzwi, klima, fabryczne radio,
    no i samochód faktycznie uczciwy, a nie takie jakie są na allegro...

    Proszę głównie o poradę gdzie takie auto kupić, bo na polskich portalach to chyba się nie uda, bo tam sami handlarze i strach kupować

    Pozdrawiam i liczę na pomoc

    stpman

    P.S Jeśli takie auta nie da się kupić w takich pieniądzach to możecie zaoferować coś innego

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Nie demonizuj "handlarzy"- prywatni sprzedawcy nie są święci, dodają xxx zł do ceny, bo od prywatnego, a i też potrafią doskonale przemilczeć/ukryć rzeczywisty stan auta. O GP mogę powiedzieć trochę z punktu widzenia Evo- różnice tylko i wyłącznie estetyczne. Zaskakująco dużo miejsca w środku, ciut mało wydajna klima manualna. Bardzo dobrze się prowadzi, na 15' dużo lepiej niż Polo 6R. Nie wiem jak 16V, ale 8V, to przedstawiciel starej szkoły, mimo 77 km i 115 nm jest bardzo elastyczny i ekonomiczny. No i GP to praktycznie bliźniak Corsy D, która bardzo dobrze się sprzedawała przez tyle lat, więc nie może to być kiepskie auto. No i mega lusterka, nie trzeba nic ustawiać, wszystko widać

  3. #3
    stpman
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie Grande wydaje się być bardzo dobrą opcją, zarówno jeśli chodzi o koszty utrzymania oraz ewentulanych napraw, do tego bardzo się podoba przyszłej właścicielce

    Co do silników, to 1.4 8V ma raczej złe opinie, dlatego wolelibyśmy wersję 16V, która nie dość, że całkiem mocna to ma 6-biegową skrzynię.
    Tyle tylko, że tych aut jest jak na lekarstwo, zwłaszcza w wersji 5D.

  4. #4
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    8v nie jest złym wyborem jeżeli chodzi o niezawodność, natomiast GP z tym silnikiem jest niestety mułowate. W rodzinie mam jeden egzemplarz, jeżdżony od nowości, obecnie chyba dobija do 100 tysięcy na blacie (nie jestem pewien, nie jeżdżę tym autem zbyt często). Poza usterką alternatora (standardowa przypadłość Fiatów), samochód nie miał żadnych awarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Powiem Ci że od jakiegoś czasu rekreacyjnie przeglądam sobie ogłoszenia GP zarówno 1.4 16v jak i T-JET. Pierwsza kwestia jest taka że według moich przemyśleń 15-16 tyś to takie minimum żeby kupić Grande z tymi silnikami. Odnośnie ich porównania w paru słowach to powiedziałbym tak: 1.4 8v, najlepszy pod względem kosztów utrzymania i bezawaryjności, jednak osiągi mówiąc szczerze są kiepskie (zrobiłem GP z tym motorem parę tyś km). 1.4 16v to taki kompromis pomiędzy osiągami a zużyciem paliwa, jego głównymi bolączkami jest to że popija olej i to jest norma, oraz lubi z niego trochę również oleju pocieknąć. T-JET wiadomo jednostka najmocniejsza ale z uwagi na turbinę i koło dwumasowe oraz trochę większe spalanie jest silniekiem najdroższym w utrzymaniu. Z ciekawostek na przykład LPG łatwiej się montuje do TJETA niż do Starjeta (14. 16v). Odnośnie kupna, może napisz na forum Punto, wiem że ktoś tam się chwalił że będzie sprzedawał koło marca. Generalnie w tych pieniądzach możesz jeszcze szukać pługa 307, citroena c4, focusa II, astry III... Oczywiście ostatnie dwa będą z górnej granicy Twojego przedziału cenowego.

  6. #6
    stpman
    Gość

    Domyślnie

    Silniki Fiata to dla mnie bardzo dobrze znany temat, sam jeżdżę Bravo II z 1.4 16V 90KM na LPG.
    No i prawdą jest, że 1.4 16V 95KM z Grande zwane StarJet'em jest trudny do zgazowania ze względu na klapy w kolektorze dolotowym, ale o to się nie boję, bo mam bardzo ogarniętego gazownika.

    A co do 1.4 8V w Punciaku to jechałem tym na jeździe testowej no i słaby ten silniczek jest... Do tego skrzynia 5 biegowa i mechaniczna regulacja luzu zaworowego co nie jest fajne jak się ma LPG, prościej mieć hydrauliczną jak w 16V.

    Kojarzysz może kto na fiatpunto.com.pl chce to Grande sprzedać?

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Chyba ten gość ale głowy nie dam:
    http://fiatpunto.com.pl/member19150.html

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    To fakt, 8V ma dosyć krótką skrzynię, dłuższa jazda z prędkością autostradową jest męcząca.

  9. #9
    stpman
    Gość

    Domyślnie

    Panowie możecie rzucić okiem na te dwa egzemplarze?

    1. http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-...C36190870.html (kierownica chyba świeżo obszyta skórą?)

    2. http://allegro.pl/fiat-grande-punto-...119074649.html

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Musisz wrzucić je osobno do oceny w odpowiednim dziale

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Generalnie to jest dział jakie auto kupić a żeś se wybrał GP 1,4 16V i w sumie po temacie
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •