Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Temat: POMOCY!!!!! JAKIEGO DIESLA KUPIĆ DO 30 tys.? Rodzina 2+1...

  1. #1
    Banio
    Gość

    Domyślnie POMOCY!!!!! JAKIEGO DIESLA KUPIĆ DO 30 tys.? Rodzina 2+1...

    Na wstępie chcę napisać szczerze że cieszę się że tu do Was trafiłem...Po przeczytaniu paru wpisów widzę że siedzi tu wielu , znających się a przede wszystkim obiektywnych ludzi, którzy wierzę że mi pomogą i doradzą bo mam niesamowity ból głowy!!! Jak pisałem w tytule mam małą rodzinę tak więc przesadnie duuże auto mi nie potrzebne, ale... no właśnie obraz mój się skrzywił bo obecnie jeżdżę scenicem z 2001 dci 105 KM i jazda sprawia mi wiele frajdy, tyle że jest głośny, i za miękki. No i ma nastukane chyba 300 tys. tak więc trzeba myśleć o świeższym aucie. Przejeżdżam około 25 tys. km rocznie ( codzienne dojazdy do pracy 60km-1/4 wawa reszta trasa, plus dwa razy wypad w góry i nad morze). Myślę o Ford focus cmax 2005 2.0 TDCI 136KM( ten model ma mój szwagier od zesz łego lata przebieg 220tys, bardzo sobie chwali, faktycznie cichy, sztywny i niesamowicie żwawy-ale forddd, Drugi to -Mazda 6 2.0 CDTI 136KM, no i Opel vectra od znajomego pedanta pierwszy właściciel 80 tys przeb, 19 CDTI 150KM automat. wymienił zawór ERG i coś w skrzyni, ponadto alternator....duuużo jak na ten rok - około 10tys zł 2005 r. po lifcie.. No i czwarte autko to Volvo s60 D5 163 KM ale za ta cene to 2002-3rok.. Pomóżcie bo w brew opozorom nie moge po nocach juz spać! Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie!
    Ostatnio edytowane przez Banio ; 08-03-11 o 18:53

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kia Ceed 2008 rok 1.6 CRDI ja taką właśnie kupiłem 34 tyś przebiegu i cena 34 tyś do tego mam jeszcze 3 lata gwarancji (auto z 12.2008)
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kia Cee'd to rzeczywiście rozsądny wybór Forda bym sobie odpuścił, ale jako alternatywę masz Renault Scenic 2.0dCi, tylko do 30tys. to będzie ciężko o zadbaną sztukę po FL...

    Z tego co wymieniłeś, to chyba najrozsądniej wygląda Mazda...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ale trafić dobrą Mazdę w tej cenie to jak trafić 6 w totka ale fakt mazdy są nie do zajechania.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    mpDante: dlaczego Forda byś sobie odpuścił? Jedno z lepszych aut w tym segmencie. Jeśli miałbym odpuszczać to już prędzej Mazdę
    Do 30tys zł dobrej Vectry C po lifcie nie kupisz. Jedynie z realnym przebiegiem w ok. 200tys km (ale widzę, że przebieg Ci nie straszny i dobrze )
    W tej cenie warte polecenia:
    Alfa Romeo 156 2.4JTDm 2004-2005r
    BMW z serii 3
    Ford Focus / C-Max
    Peugeot 407SW
    Saab 9-3 (przebieg w ok. 200tys km)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Laguna II po lifcie 2005 rok najlepiej z 2.0dCi pod maską Ale dostać niezajechany i niekombinowany egzemplarz jest trudno

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Roadkiller: Do 30tys. z tym dieselem to nic dobrego nie znajdzie...

    @tradelux: Miałem "przyjemność" pojeździć C-Max'em (demo dealera) i powiem Ci, że pod względem komfortu i wygłuszenia jest marnie, a do tego przeciętna jakość materiałów w środku... tutaj w Scenicu będzie o niebo lepiej.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    zostaw sobie to renault, którym jeździsz jeszcze na kilka lat. Teraz kasę wydasz i niewielką różnicę wyczujesz na plus albo duuużżżą na minus.

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jak masz auto od znajomego, który pedantycznie dba o to auto, znasz pełną historię, wiesz co się z nim działo itp. (zakładam że wiesz) to szedł bym zdecydowanie w tą stronę jeśli nie masz ochoty boksować się z polskimi "krystalicznie uczciwymi" handlarzami których u nas 99%.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi...Jesli chodzi o Kianki to...może fajne ale nie w moim guście... Właśnie myślę też o Peugeocie 407 SW 136KM ale znajomy mnie straszy awaryjnością elektryki no i znowu francuz...ale fakt piekny jest. Saab -kurcze fajne autko, ale czemu tak traci na wartości, po za tym podobno gorszy klon vectry i ceny części zamiennych...Chodzi mi też od tego znajomego Vectra C (przed sceniciem nabyłem od niego vectre b w benzynie -to wiem że auto igła-no i kupił to co teraz sprzedawać będzie. Twierdzi że za duże że nie potrzebne mu już na emeryturce takie wielkie, ale mam dylemat że po sześciu latach tyle wpakował 10 tys to kupa kasy....Co innego że wszyscy ,,fachowcy,, odradzają..Uff Nie wiem C-max tu mi najblizej bo 05' można za rozsądne pieniądze kupić, spory - wersja GHIA rewelacja- ale tez przyznacie że brzydki jak noc. Ty kolego co testowałes to pewnie 1.8 i to wersja uboga- bo nasze salonowe niestety z racji ceny takie najchetniej były kupowane. Generalnie podoba mi się najbardziej MAZDA ale fakt nie zajechaną kupić to jak trafić w totka. Zauważcie że 90% to przebiegi 160 tys. we wszystkich markach...Ponad to mazda ma webasto co przy moich rannych-nocnych wyjazdach do roboty w mrozne zimy to niesamowity atut! Reasumując nie liczę na to że kupię z przebiegiem oryginalnym 160 tys lub 120!!!! ktoś kto kupuje diesla to nie po to by stał w garażu, zwłaszcza na zachodzie prawda? Powiecie to bierz tą vectrę 80 tys.( faktyczny), tyle że ten gosc będzie chciał za nia tyle co chodzą avensisy z 05 roku lub volva s60 z 05 ... a po drugie mojej żonie sie nie podobaaaa bo plecie że karawan. qtwa te żony... Może ktoś z Was miał stycznośc albo już kupił jakieś autko z tych wszystkich wymienionych -niech sie podzieli swoimi doświadczeniami. Ja jeśli chodzi o mojego scenica nie moge zbytnio narzekac ale że jestem z natury pedantycznym baranem, dla którego samochód to obiekt do głaskania i pieszczenia to wkurzaja mnie takie wady jak; awaria komputera-żaden magik nie wie albo mu się nie chce tego naprawić,******zielony mevhaniz elektrycznych szyb u pasażera, nie działa spryskiwacz w tylnej szybie ponadto sika na przednią szybę jakby miła kamienie w cewce moczowej. Po zatym głośna i niestabilna na zakrętach...Dlatego wymieniam bo mnie juz wkurza i nie mam motylków jak nią jezdżę i dlatego boję się kolejnych francuzów-choć są piękne... Pewnie pomyslicie że jestem powalony... ale spoko nie krepujcie się bo macie rację dla mnie auto to nie tylko te cztery literki... Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!

  11. #11
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się pomyślałem, że jesteś powalony ale się nie martw bo to forum zdecydowanie dla takich jak Ty powalonych na punkcie samochodów Miałem podobny problem, szukałem auta rodzinnego, najchętniej w benzynie bo się boję PDF i dwumasówki, do max 35 tys i kupiłem- Diesla, z PDF i dwumasówką Teraz mogę Ci tylko doradzić Mazdę bo jestem na etapie zauroczenia graniczącego z zakochaniem Jeżdżę też jeszcze przez moment Vectrą C ale w benzynie (sedan) ale tak jak Toja żona myślę, że kombi to jedno z najbrzydszych aut w tej klasie. Nie podzielam jednak Twojej opini że Saab jest gorszym klonem Vectry. Vectra jest pod względem elektryki i elektroniki najbardziej nieudanym Oplem w historii. O Saabie raczej to drudno powiedzieć a jeżeli chodzi o estetyczne walory to Vectra musiałaby przejść jeszcze kilka liftów by dorównać Saabowi.

  12. #12
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Napisz mi przyjacielu który rok, ile koni 120 czy 136, 143... jak sie sprawuje, czy jest cicha i oszczędna kombi czy hatchback....co sprawiło że masz te motyle?

  13. #13
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    To ta : http://bez-wypadkowe.net/showthread....06-143KM-kombi
    Nie szukałem oszczędnego silnika ale ten przy moim Oplu prawie abstynent Jest wystarczająco cicha, porównywalna do Vectry a nawet może cichsza jednak trasa pewnie dopiero to zweryfikuje.
    Trzeba się nią przejechać żeby wiedzieć o co chodzi. Strasznie fajnie, lekko tak bez oporów wchodzi w obroty, rwie się do przodu nawet z szóstki ale moża także nią w miły, relaksujący sposób zwyczajnie płynąć po drodze. Fotele bardzo wygodne, jakby producenci mój zadek do miary brali- dodatkowo będę miał w niego ciepło. Mnóstwo sprytnych schowków i rozwiązań umilających życie a w bagażniku możnaby spać, jest bardzo przestronna i ma bardzo dobrą widoczność z kabiny, mimo, że to kombi. Bose też fajnie brzmi. Poza tymi walorami jest także po prostu ładna. Ma niewielkie ślady po gradobiciu ale mi to nie przeszkadza a nawet się przyda
    Mimo wszystko przydałby się w niej czujnik parkowania ale może sobie później zamontuję.

    Boję się troszkę tego silnika ale prawdę mówiąc, żaden z moich znajomych nie miał nigdy kłopotu z tą dwumasówką i PDF.

    Bytheway. Może ktoś ma jakieś uwagi dotyczące jego eksploatacji?

  14. #14
    Banio
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki, potwierdzasz opinię mojego kumpla ma takie cacko tyle że 136 konne .Z tego co piszesz masz po lifcie sześciobiegową 143KM. Gratuluję zatem i 7351 n dróżkę kolego! Mam i będę ją miał na uwadze...Pozdrawiam.P.S . Jeśli chodzi o DPF zajrzyj na stronę kreatormocy.pl to juz nie problem na szczęście...

  15. #15
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Banio Zobacz post
    Peugeocie 407 SW ...no i znowu francuz... Saab -.... podobno gorszy klon vectry ......Vectra C .....Co innego że wszyscy ,,fachowcy,, odradzają.......
    Zmień lepiej środowisko opiniotwórcze. Wiem, że to nie forum polonistów ale kilka akapitów w tej litanii ułatwiłoby pomoc.
    Jak mają być motyle to najbliżej będzie Alfa Romeo. Z tym, że musisz się zdecydować czy jesteś pedantem, czy zmieniasz samochód jak zaczynają się psuć ******ły, bo może się coś takiego przydarzyć.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •