Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 57 z 57

Temat: Auto dla 18 -latka

  1. #46
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    ja mam zgoła odmienne zdanie. Alfa dla młodego człowieka, który nie zarabia miesięcznie jakiejś kasy może stanowić tylko problem. Ja bym poszedł w tym przypadku w niemiecką technologię i skupił się na polo, ewentualnie golfie II. Alfa to super auto ale bez wiedzy gdzie ją naprawić i o co należe dbać może być kapryśna. Ponadto twin spark to nie było mistrzostwo świata. Dość droga wymiana rozrządu (wariator faz wymienia sie co ok. 40 tysięcy) do tego zawieszenie oprócz frajdy z jazdy ciągnie też po kieszeni. Ja bym przemyślał alfę, GTV to już w ogóle jest cudo ale jak się coś z pieprzy to może nie być kolorowo. Starsza Ibiza, audi 80, może jakiś civic.

  2. #47
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja wcześniej sugerowałem Audi B3/4 coupe - auto nawet dzisiaj wygląda... miodnie

  3. #48
    Łukasz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carl23 Zobacz post
    @Łukasz ale lanos nie ma sportowych aspiracji niestety...jest to jak najbardziej wdzięczne auto do użytku codziennego, gdzie do 10 tyś znajdziemy stosunkowo młody egz z klimą, elektryka i ABSem, ale nijak ma się do "sportowych aspiracji", chyba że jakiś swap z opla np na 2.0
    Owszem, daleko mu do auta sportowego czy nawet mającego sportowe aspiracje ale przy założonym budżecie trzeba iść na jakiś kompromis. Myślę, że lepiej kupić lanosa w dobrym stanie niż powypadkowe auto o sportowych aspiracjach...

  4. #49
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz, jak jesteś młodym gniewnym - to wierz mi - nie patrzysz na auta pod takim kątem Jeśłi tylko możesz kupić to co Ci się podoba to i topielca kupisz
    Ja jestem w stanie zrozumieć, że ktoś chce kupić za określoną kasę takie a nie inne auto

  5. #50
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Ta z linku to chyba ciut za mocna będzie...
    Ale - właśnie o takim aucie pisałem wcześniej - Alfa 145/146 - rocznik idealny - silnik to już nie bokser - te miały tendencję do poważnych awarii. I raczej szukaj benzynki.
    A może Fiat Bravo? 2.0 HGT?
    Nie kumam, ta z linka ma tylko 120 KM, tyle że wygląda jakoś tak koślawo. Oj Brawo w HGT to był kiedyś mój obiekt westchnień oj był

  6. #51
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno?
    Zerknij jeszcze raz



    A Fiat Bravo HGT wygląda nawet całkiem całkiem.

  7. #52
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Renault Megane Coupe również fajnie wygląda ....ale w tej $$$$ to one wszystkie tylko .."patrz na mnie ale mnie nie rusz" ....chyba , że dla wielbiciela i ucznia A.Słodowicza "Zrób to sam" .

  8. #53
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    nieznam chlopaka ale autko dla 18-latka to raczej nie powinno byc sportowe cudo a raczej cos co ledwo bedzie sie czlapac pod górke,uwierz mi. Kazdy z nas mial kiedys nascie lat,a ja pamietam ze gdyby nie bob ( czyt. maluch,Fiat 126p,pocisk) a jakies inne szybkie cudo to dzisiaj raczej juz bym z wami nie pisal prawda jest taka ze dla mlodego osobnika mozna kupic ladnie wygladający wózek i nie koniecznie z 2l silnikiem

  9. #54
    romusw29
    Gość

    Domyślnie

    Witam, może i ja się wypowiem Skoro znamy budżet na auto dla 18-sto latka, to czy znamy jego późniejsze kieszonkowe od rodziców na utrzymanie wozidełka? Faktycznie taka osoba pewnie myśli tylko o wyglądzie i o mocy pod maską. Ja poleciłbym coś wyjątkowego, aczkolwiek niepozornego: Astra F 1.8 - 2.0, Almera N15 2.0 GTI lub mniejsze: P 206 lub Saxo VTS. Każde z tych aut ma wady i zalety - wkońcu to używane autko. To jedne z wielu propozycji, które nie zrujnują kieszeni rodziców przy eksploatacji... no właśnie, ale jak głęboka jest ta kieszeń?

  10. #55
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał klamath Zobacz post
    Budżet zmieniony na 5 tys , byle dojechać do szkoły i być niezależnym ,a jak zarobi to sobie wtedy kupi coś lepszego.
    5 tys chłopak ma aktualnie

  11. #56
    romusw29
    Gość

    Domyślnie

    aha proponuje w takim razie zwykłe SAXO lub ASTRA F. Dlatego, że szukam samochodów na zlecenie i ostatnio naoglądałem się tych modeli dość troche. Dało się kupić bezwypadkowei bardzo zadbane autka, zarówno SAXO z 99r. za 4100zł jak i ASTRE F 97r. za 5500zł. Oczywiście trzeba przeglądać oferty, jeździć i porównywać. Saxo za tą kasę można ładne kupić, warto zwrócić uwagę na zawieszenie oraz skrzynie biegów. Jeśli o Astrę chodzi - wiadomo - korozja i ogólne wyeksploataowanie modelu, tyle z wad.

  12. #57
    piotr_wu
    Gość

    Domyślnie

    Astra F z silnikiem 16v - bardzo śliski temat... chodzi mi o jednostki 1.8 i 2.0 z tzw. ecoteców (1.4 i 1.6 jeszcze są w miarę ok). Jestem klubowiczem jednego z klubów Astry i te silniki u nas ostatnio padają jak muchy. Nawet był przypadek, że silnik 1.8 16v umarł kilka tygodni po prawie całkowitym remoncie (fakt, że nie wiadomo, czy mechanik nie spaprał).
    Z 16v to jedynie kultowe c20xe. No, ale Astry z tymi silnikami się cenią, albo są już zajechane :/
    Zatem jeśli Astra F, to najlepiej silnik 8v. Jeżeli z gazem, to 1.6,1.8 lub 2.0. 1.6 75 koni był montowany do końca produkcji auta (oczywiście kilka razy lekko modyfikowany), a potem nawet w Astrze G, więc nie ma problemu ze stosunkowo młodym rocznikiem samochodu. Nawet wyposażeniowo wypada przyzwoicie, bo można wyrwać sztukę np. z klimatyzacją. Ma kilka wad (np. wymiana termostatu wiąże się ze zdejmowaniem rozrządu), ale nie znam nikogo, kto narzekałby na ten silnik (może poza mocą )
    Niestety 2.0 8v (c20ne) i 1.8 wsadzali fabrycznie tylko do 94 roku... a to już poważny wiek na Astrę i można być pewnym rdzy na tylnych błotnikach i progach. Plusem jest to, że większość c20ne to Astry GSi, czyli piękne autko dla młodego człowieka - nie ma obciachu na ulicy (no chyba, że po mało udanym tuningu), że jeździ się samochodem tatusia, ma 115 koni, więc wystarczająco, wygląd też inny niż większość autek na ulicy... no ale kupić dobre GSi, to czasem nawet więcej niż zakładane 5 tyś. Ceny części - nie wiem, czy jest dużo aut, do których jest więcej zamienników w na prawdę dobrych cenach (remont zawieszenia przedniego na średniej jakości częściach to 500-600 zł).

    Ktoś napisał Lanos. To też może być niezła opcja, ale w wersji Sport, czyli z innym pakietem stylistycznym. Problem w znalezieniu takiego do sprzedania (w tym momencie na alledrogo jest jeden). Silniki to konstrukcje opla, różniące się dosłownie szczegółami, reszta mechaniki też bliźniacza, więc części będą tanie. Plus taki, że ma ocynk (podobno tylko do 2000r, potem bez ocynku szły), więc jeśli dobry egzemplarz, to rdzewieć nie powinien.

    O innych autach się nie wypowiadam, bo nie mam o nich takiej wiedzy, żeby móc przed czymś przestrzegać.

    ps. Ja wiem, że miała być Alfa, ale pamiętam jak 6 lat temu kupowałem swój samochód. Miał być Golf III TDI 110 kucy, diesel BMW e34 lub e36 i innych opcji nie brałem pod uwagę (miałem 19 lat i budżet do absolutnego maks. 15 tyś), a jednak znalazł się ktoś, kto podrzucił mi Astrę F z dieslem z pewnego źródła i tak zostało do tej pory i jeszcze przez trochę zostanie. No i w końcu na samochód nie wydałem tych 15 tyś, tylko duuuuużo mniej

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •