Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 57

Temat: Auto dla 18 -latka

  1. #16
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    klamath - rozpisaliśmy się na 2 stronki a odzewu nie ma, popytaj młodzieńca co preferuje. Jakie konkretnie autko go interesuje i weź pod uwagę jak już wcześniej napisano że do kwoty maksymalnej którą podałeś trzeba doliczyć minimum 1000zł na start (rozrząd, płyny eksploatacyjne itp). Także osobiście nie szarpałbym się od razu na auto za kwotę maksymalną która mam ale o około 1000 zł mniejszą i włożył te pieniążki na doinwestowanie zakupionego egzemplarza i przygotowanie do użytkowania !
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał actchris Zobacz post
    Pomyśl też nad Peugeot 406 Coupe ... wygląd prawie jak Ferrari do tego całkiem fajne wyposażenie można dorwać ze skór w środku.

    Przykład z alledrogo : http://allegro.pl/peugeot-406-3-0-v6...251348188.html

    Brat miał takie i całkiem fajnie się tym jeździło ...
    ten przykład (pojemność i moc) troszku za mocny dla młodzieńca moim zdaniem hihi
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  3. #18
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za cenne uwagi.
    Co do młodzieńca to chłopak już prawie rok jeździ na prawku B1 autami rodziców więc nie jest świeżo po kursie .
    Kasa to jak mówi 8-10 tys.
    Wiem ,że nie namówię go na matiza ale może coś po środku ładnie wyglądającego.
    Dzięki Waszym uwagom nakieruję go na bardziej racjonalne "skarbonki"
    Liczę ,że może ktoś z jakiegoś forum wystawi swoje cacko ,a jak wiadomo takie auto było pieszczone i serwisowane a właścicielowi po prostu się znudziło i zamarzyło mu się coś innego.
    Sprowadzanie z Niemiec auta w tej cenie chyba raczej by się nie opłacało.

    co powiedzie na taki typ ?

    http://www.forum.alfaholicy.org/samo...tv_2_0_v6.html
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1249661663
    i jeszcze takie cudo
    http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C15076314
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez klamath ; 05-10-10 o 20:37

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W przypadku 3.0 peugeota ceny części będą conajmniej drogie, nie mówiąc o eksploatacji codziennej, zresztą znaleźć egz warty kupna w tym zakresie cenowym też byłoby ciężko, wiele trafniejszych typów było, choć te coupety są fajne,ale myślę że dla przedziału ok 15-20 na zakup i pensji comiesięcznej by zasilać ten bolid w paliwko i całą resztę...

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Może nie odkryje nowości
    Jeśłi szwagier ma 18 lat i chce kupić coś co będzie wyglądać - to ja jestem ciekaw co będzie gdy w 406 coupe 3.0 padnie jakaś ******łka... Kto to wymieni Albo w 166 zawieszenie - kto to zrobi? I za co ?
    Mi swego czasu bardzo się podobała Vectra A 2.5i V6 - w ładnym pakiecie (błękitny kolorek...). Chyba faktycznie niech się rozejrzy za hondą, może go to nie zje z częściami
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 05-10-10 o 21:56

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Hmm...może jest typem jegomościa by w sobotę podjechać pod disco, dać kilka razy ze sprzęgła, zerwać np, przegub, a potem tydz czy 2 robić na budowie by zarobić na niego i wymianę a tylko po to by...(patrz początek). A widziałem i takich specjalistów

  7. #22
    Starszy użytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziękowano Thanks Given 
    104
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    OJOJOJ wszystkie propozycje albo 10 000 albo powyżej rad w poprzednich wpisach. Trzeba doliczyć parę zł na starcie i jak autko zakupi się w miarę technicznie dobre to i tak jakieś koszta będą na początku. Bez względu na stan trzeba pewne czynności wykonać !
    Wszystkie spostrzeżenia to tylko sugestie, mogące nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości Ten się nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ofert z linków są poważnie rozważane także proszę o rzeczowe opinie .Jeżeli wszystko było robione tak jak w opisach to pakiet startowy nie musi być konieczny. Młodzieniec nie jest typem disco ponad wszystko , póki co Te Alfy po prostu mu się cholernie podobają. Lubi też i potrafi trochę dłubać w autach.

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Może nie odkryje nowości
    Jeśłi szwagier ma 18 lat i chce kupić coś co będzie wyglądać - to ja jestem ciekaw co będzie gdy w 406 coupe 3.0 padnie jakaś ******łka... Kto to wymieni Albo w 166 zawieszenie - kto to zrobi? I za co ?
    Mi swego czasu bardzo się podobała Vectra A 2.5i V6 - w ładnym pakiecie (błękitny kolorek...). Chyba faktycznie niech się rozejrzy za hondą, może go to nie zje z częściami
    Brat miał 406 coupe 3.0 i faktycznie części nie kosztują tyle co do fiata ale tragedii też nie ma za to auto wygląda i jeździ super. Ja miałem hondę i części mnie zabiły .. może dla tego że to nie zwykły civic gdzie z rupieci można wygrzebać full części w dobrym stanie ale nowe oryginalne kosztują majątek

  10. #25
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Jak podoba mu się gtv to może spodoba się również fiat coupe, sam takiego miałem ale z silnikiem 2,0 16v z pierwszych lat produkcji i takiego nie polecam Natomiast warte rozważenia są te auta po lifcie z silnikami 1,8 16v (130KM, taki jak np. w punto hgt) lub 2.0 20V (150KM), tylko że 10k zł to raczej minimum. Należy się wystrzegać jednostek 2,0 16V zwłaszcza z turbo, zwykle są w atrakcyjnych cenach ale te silniki są praktycznie nie nienaprawialne (zacierające się panewki, padające pompy oleju, których nigdzie nie można dostać).

  11. #26
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Witam
    A Tigra nie była polecana? Solidne, zrywne, młodzieżowe

  12. #27
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał actchris Zobacz post
    Brat miał 406 coupe 3.0 i faktycznie części nie kosztują tyle co do fiata ale tragedii też nie ma za to auto wygląda i jeździ super. Ja miałem hondę i części mnie zabiły .. może dla tego że to nie zwykły civic gdzie z rupieci można wygrzebać full części w dobrym stanie ale nowe oryginalne kosztują majątek
    No właśnie - dlatego może lepiej zrezygnować z takich marek
    Z drugiej strony jak ma się 18 lat to patrzymy ZUPEŁNIE innymi kategoriami
    Może poczciwe e36 coupe 325i np ? Furacz niezły, wypas może być zdrowy itd.
    Tigra jest ciekawa, natomiast co do obsługi to mechanicy jak widzą Tigrę to odwracają się na pięcie i zamykają bramę Nie chcą jej naprawiać ze względu na fatalny dostęp.
    Może ew. Alfa ale 145/146 ? Z motorem 2.0 to niezłe wozidełko jest Może jakaś Megana Coupe 2.0 ? Golf III VR6?

  13. #28
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    e36 w coupe ładne może być ciężko znaleźć...autko fajne, części też będzie więcej niż do takiego peugeota. Z tigrą może być kłopot ze sprzedażą, szwagier ze swoją się bujał 1,5 roku z małymi przerwami szukając kupca...nie wiem nawet czym może być to spowodowane bo autko i dla młodego chłopaka a i kobietom się podoba.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę, że 406 coupe w 10 tys się nie kupi, Golf albo Venciak VR6 to poezja ale silnik to dopiero egzotyka.Alfa 145/6 tu z kolei problem z zadbaną sztuką bo silnik potrafi i oleju łyknąć i panekwą strzelić ale samochodzik fajny. Co do Tigry i trudnego dostępu zupełnie nie mogę się zgodzić, w swojej mieliśmy zrobione wszystko od płynów po rozrząd, całe zawieszenie i mechanik kłopotu nie robił, w sztuce brata ciotecznego podobnie - 0 wybrzydzania.
    Z propozycji dodam jeszcze Saxo VTS - taki mały przecinak, albo Primerę - na fajnym alusie zawsze dobrze wygląda i mniej jest zakatowanych egzemplarzy.

  15. #30
    Mark86
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał takietam Zobacz post
    .
    Z propozycji dodam jeszcze Saxo VTS - taki mały przecinaky.
    Saxo VTS 1.6 to fajna propozycja, to taki mały niepozorny potworek który nie jednego może na światłach zaskoczyć Mnie się podoba ale nie każdemu przypadnie zapewne do gustu. Ja jak wcześniej wspomniałem jestem za Hyundai Coupe - umiarkowane osiągi, przyciągający wzrok design i stosunkowo bezawaryjny.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •