Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Sedan / Liftback Peugeot, Mazda, R.Megane rocznik 2000 za 10000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    zabcia
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Peugeot, Mazda, R.Megane rocznik 2000 za 10000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 5-10k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Peugeot, Mazda, R.Megane
    Budżet na zakup auta:
    10000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Najlepiej najmniej awaryjne, w miarę mocne, które łatwo się prowadzi...

  2. #2
    Bany
    Gość

    Domyślnie

    Z Twoich poszukiwanych marek dosyć ciekawą propozycją może być Peugeot 206 1.4 HDI ale to HB. Silnik stosunkowo bezawaryjny i żywotny. Jednak na rynku dominują "Francuzy" z nieciekawą historią powypadkową lub poflotową dlatego trzeba być czujnym.

    Odpuść sobie wszelkiego rodzaju poszukiwania samochodów Renault z silnikiem 1.5 dci. Są bardzo awaryjne ze względu na wrażliwe układy paliwowe. Do tego dochodzą problemy z panewkami.
    Na pewno dobrym wyborem będzie jakiś Peugeot z silnikiem 1.6 HDI ale w tym budżecie nie przychodzi mi nic ciekawego do głowy.

    Czy brałeś może pod uwagę Opla Astre II z silnikiem 1.7? Na rynku przeważają samochody krajowe ale te zwykle są z silnikami benzynowymi, chociaż, że znalezieniem diesla też nie ma problemu. Sylwetka tego samochodu choć produkowana od 98r. wydaje się być ponadczasowa i nadal aktualna. Silniki przy odpowienim regularnym serwisie bez problemów pokonują 400tys. km. W tym budżecie jak poszukasz może znajdziesz coś nawet z 2002-2004r.

    Inna moja propozycja to może Fiat Stilo z silnikiem 1.9 JTD? Dobra i trwała jednostka. Stilo zwykle są bardzo dobrze wyposażone. Na rynku również znajdziesz coś krajowego. A tu taka propozycja znaleziona na szybko:
    http://otomoto.pl/fiat-stilo-wyprzed...C35476856.html

    I ostatnia to może Skoda Fabia I z pancernym silnikiem 1.9 SDI? Osiągi nie powalają, ale bez problemu znajdziesz model krajowy, serwisowany i być może od pierwszego właściciela. Brak turbiny, koła dwumasowego z pewnością ułatwiają zakup, jak i przede wszystkim ograniczają późniejsze wydatki. Udokumentowany przebieg rzędu 300tys. km to w zasadzie dopiero połowa życia tego silnika

  3. #3
    zabcia
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki właśnie przeglądam oferty Stilo i zaczyna mi się to autko podobać a nigdy wcześniej na nie nie patrzyłam

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •