Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Temat: Voklswagen Golf VI 1,4 2010 - Warszawa

  1. #31
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Qrde normalnie jak z dziećmi by pisał co im kredki z tornistra po drodze do szkoły wypadły ....... ...szkoda rąk do gadania
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  2. #32
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Potwierdziło się, że na prywaciarza trzeba uważać obecnie bardziej, niż na komis, który chce być dłużej na rynku

    Co do samochodów dlatego pisałem Ci, że starsze lepsze. Osobiście wołałbym Golfa V 1,6 102KM niż 1,4TSI...
    Koszt silnika kilka tys zł.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #33
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tradi ...nie pieprz i nie ściemniaj bo zarówno Ty jak i inni mają swoje "Komisy" gdzie wstawiają auta "mniej polecane" a tu na Forum wystawiają te za które się nie powstydzą ....i to jest moim zdaniem OK.

    Wmawianie userom , że każdy inny prywatny sprzedawca jest beee i trzeba na niego uważać jest takim samym nietaktem jak polecanie aktualnie posiadanego egzemplarza lub będącego "w drodze " o zbliżonych parametrach .

    Ja też bym osobiście wolał ....ale skoro user chce sil 1.4 TSI to skoro setki tysięcy użytkowników takie eksploatują to czemu NIE ?? Wszystko zależy gdzie i od kogo kupisz !!!
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #34
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ale pieprzysz 3 po 3? Czy kiedykolwiek cofnąłem licznik lub sprzedałem spawka 2 in 1 przez siebie lub przez inny "komis" zaprzyjaźniony?
    Przywożę, sprzedaję tak jak stoi! Na fakturze zawsze wpisuję przebieg - po niemiłej sytuacji jak pewien prywatny Pan cofnął w aucie przebieg.
    Ja samochód sprzedałem z przebiegiem 198tys km, a auto po dwóch latach miało 170tys km. Nowy właściciel po karcie pojazdu doszedł do mnie i zapytał z jakim przebiegiem sprzedawałem.

    To, że sprzedaję hurtowo, a nie w detalu to co ma do rzeczy?

    Dwa widzę co chcą mi wcisnąć prywatni sprzedawcy w Polsce przy rozliczeniu. Zawsze z autem jest coś nie tak i chcą uciec maskując wady.
    Trzy widzę po znajomym jak jeździ po prywaciarzach (skupuje auta z polskiego salonu). Potrafi się komuś przypomnieć, że zapomniał powiedzieć o naprawie blacharskiej, albo że auto ma coś mechanicznego do wymiany.

    Ja jak na razie miałem niemiłe sytuacje tylko z prywaciarzami (mowa o Polsce). Jeden nie powiedział, że wtryski do wymiany w Mondeo Mk3, drugi nie powiedział, że klima nie działa (sprężarka - auto rozliczane w zimie -2 przypadki). To były 3 z rozliczenia i ostatnie. Przy oględzinach jak przyjeżdżali inni to też sobie przypominali, że na dach panu wpadł jastrząb, drugiemu sarna wyskoczyła itd.

    Co to 1,4TSI to jeździ dużo? Strasznie dużo tego w porównaniu do innych silników nie ma, a silnik jest bardzo kiepski.
    Mechanik, który robi tylko z silnikami śmieje się, że to tak samo udany produkt (dla niego, bo ma robotę) jak pierwsze 2.0TDI od VW czy też pierwsze 2.0D od BMW:

    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...awariami/grxb9
    http://warsztatvw.blogspot.com/2013/...ie-koszty.html

    P.S. Pijesz do mnie, że polecam coś ze swojego garażu lub też będę zaraz miał. Gdzie coś takiego napisałem?
    Wymieniłem marki, którymi warto się zainteresować. Nawet nie mam nic takiego w ofercie, ani nie jedzie mi do PL.

    Powiedziałem mu, żeby wybrał sobie Civic "ufo" 1,8 bo jest mnie problematyczna i dobrze trzyma cenę. Widzisz gdzieś u mnie w ofercie to auto lub napisałem gdzieś, że będę miał?
    Odradzałem Golfa VI z tym silnikiem, bo nie ma za co tyle płacić bo auto kiepskie, tym bardziej w 3 drzwiach i białe.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 06-02-15 o 22:33
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #35
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    1.4 TSI to "świetny" silnik, bardzo przyjemnie się tym jeździ, ładnie ciągnie od samego dołu ( szczególnie 160KM ), a w dodatku mało pali. Na tym się jego świetność kończy, bo niejednokrotnie te silniki nie mogą dociągnąć do 100 000km bez poważnych napraw. Generalnie 1.4 TSI można zaryzykować, ale tylko z baaaardzo pewnego źródła. Wystarczy wejść na fora Skody czy Golfa, niektórzy prawie osiwieli przez te silniki...
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  6. #36
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Osiwieli ci, którzy serwisują i naprawiają auta na forach. Silniki te (TSI) były sukcesywnie poprawiane w czasie produkcji, były akcje naprawcze (kpl rozrząd- wymiana), warto też wziąć pod uwagę, że było tych silników kilka wersji, najwięcej kłopotów sprawiały wersja 140-160 KM. Natomiast wracając do forów to często klient zrzeszony w OCP przyjeżdża na serwis z już zweryfikowaną usterką i sposobem naprawy, zaraz po tym stwierdza, że jest zrzeszony i należy mu się rabat. Sorry za OT ale w tym temacie to już chyba nie zaszkodzi.

  7. #37
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Do -Tradi -
    NIE ....piję do tego , że z Twoich wpisów user wyłapuje ,ze wszelki zakup z innego źródła jak Twój/Wasz (przetargi licytacje ) itp etc. jest z góry skazany na lipę .
    I mnie to po prostu wqrvia ...bo ja pomagam tym którym Wam się nie opłacało !! ...a tu czytam na Forum , że od priv Niemca to same barachło i tylko Wy macie GUT ....no do qrvy nędzy nie mogę sobie pozwolić na takie opinie bo są one nie prawdziwe !!
    Ty sobie kupuj jak chcesz i od kogo chcesz ....ja mam swoich klientów .
    Ani mi wpis ich nie przysporzy ani nie odbierze .
    Za wszelkich klientów co szukają do + - 15 tys zł bardzo dziękuję ...staram się jak mogę .

    Silnik 1.4 TSi to taka sama Baba Yaga jak ta , którą straszyli w przedszkolu ...niby jest ale nie wiadomo kiedy przyjdzie i kiedy odleci na miotle .

    Jak ma nakulane to każdy padnie nawet 3.0d w Mesiu ....po forach to wszyscy mają " PN"
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 06-02-15 o 23:17
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #38
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Andrzej ale co do silników to wiadomo że każdy może byc skarbonką bez dna ale tu bardziej chodzi o to że są motory bardziej polecane i mniej , wiec lepiej poprostu unikać tych bardziej problematycznych a skupić sie na prostszych i mniej awaryjnych

  9. #39
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    OK ...ale tam jeżdżą .....podobnie jak 2,0 TDI 140 KM ....a silniki Poloneza czy 126p to co ??
    Co ma paść to pada w miarę szybko ....te co w "dupę" dostały i jeżdżą to będą jeździć ...każdy kiedyś padnie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #40
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Andrzej ale ja pisalem o polskich prywaciarzach...
    Co do Niemcow to nie mam zastrzezen!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #41
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Upssss
    Sorki ,,,,,,,, po prostu może źle to odczytałem ....w POmrocznej nawet za podwójną stawkę "Dominika WAW " ( czy jakoś tam ) bym się nie podjął sprawdzenia auta . ...
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #42
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Chodzilo mi o takich wlasnie: panie ja takie kupilem. Posprawdzalem, ja nic nie robilem.
    Nie rozumiem dlaczego nie zagra w otwarte karty. Przeciez jak sam bedzie szukal to bedzie mial podobnie.
    Po prostu w otwarte karty grac - bylo po kolizji. Mam zdjecia itd.
    Wroce do tych wtryskow. Ten gosc tez mi sie wypieral itd. Pozniej przyszlo co do czego to przyznal sie, ze wpakowal sie na mine i co jakis czas wtryski dawaly znac...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #43
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Łukasz każdy tylko tak gada - "..grać w otwarte karty....zdjęcia ... uczciwy przebieg ..historia serwis itd"
    a jak przyjdzie co do czego to wystarczy ,że telefonicznie wspomnisz że auto miało przygodę i było naprawiane blach-lakier to nie zdążysz dokończyć co i jak było a po drugiej stronie masz już w słuchawce ...ttiii tiii tiii

    Nawet tutaj niby "KUMACI" userzy jak uczciwie usłyszą lub obejrzą fotki ze coś tam coś tam to mają pełne pieluchy albo owszem chcieli by ale najlepiej z gwarancją dożywotniej mobilności i za 2/3 ceny rynkowego szajsu .

    W POmrocznej nie ma uszkodzonych aut !!! wszystkie są bezwypadkowe od 1ych właścicieli !!! prawie w ori lakierze !!!

    A jak już nawet takie znajdzie to jeszcze potrzebuje troche czasu aby się z ŻONĄ zastanowić .... najczęściej to właśnie owe żony są przyczyną wybrzydzania i na nie zwala się odstąpienie od oferty .

    Podobnie z tymi silnikami ....to już ręce opadają jak czytam - musi mieć minimum 200KM bo 100 czy 102 "nie jedzie"
    a temu 1.4 TSi to już taką opinie wyrobiliście ,że już nikt go pewnie co to przeczytał nie kupi . .... znajomy miał z PL salonu VW Scirocco 1.4 TSi 43tys km zapytałem na czacie czy kogoś nie interesuje to na Sybir mnie spuszczono ....sprzedał i dalej ktoś tam sobie lata.
    Teraz inny znajomek w DE ma takiego z 2009r ok 90tys i jakoś nic mu się nie działo ...i chce ok 7tys E .( jak coś to mogę dać telef . )
    Tam jakoś nie ma takiej paniki nad tymi silnikami .

    ps;
    OK ..silnik ten mistrzem bezawaryjności nie jest .....ale bez paniki ;
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...awariami/grxb9
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 07-02-15 o 09:43
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #44
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jakieś 2 mce temu miałem Tourana z tym silnikiem. Motor powiedział żegnam przy coś ok 80 tys km. Pan handlarz jakiemu przywiozłem go pod dom miał kilka takich silników w garażu. Na moja wątpliwość w opłacalność jego biznesu odparł - chłopie, teraz ludzie maja takie parcie na benzyny, ze nawet nie wiedza ze ten silnik to szajs, ja zmieniam w poniedziałek motor i w środę mi już klienci przyjeżdzają bo szepnąłem im o tym touranie.

    Fakt, poza silnikiem był extra, nawet kolor monitor miał. Nie widziałem go potem w ogłoszeniach, wiec handlarz chyba miał racje.

    Andrzej - po co się klocic. Każdy ma swoje źrodła i ważne żeby to klient docelowy był zadowolony. Ja cenie sobie aukcje bo odbierając auto wiem po co jade i nie ma niespodzianek. To są zawsze auta porozliczeniowe z salonów z dobra ekspertyza na aukcji. Przy okazji to ja ustalam swoją cenę a nie uparty Niemuec bo on jeździł od nowości, począł w nim syna i był nim nawet w Chorwacji.

    Osobna kwestia jest taka, ze na xxx aut z aukcji nigdy nie spotkałem auta z tureckim nazwiskiem w dowodzie, co na ebay czy mobile jest nagminne.

  15. #45
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Bo na takich aukcjach w większości chodzą po firmówki i są to w miarę nowe i zadbane serwisowane auta z pewną historią .
    Gorzej już z tymi leciwszymi - 8lat > te należy macać a jak wiesz szanujący się Dealer odstawia takie auta koło śmietnika .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •