Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Wyjazd po BMW do Niemiec ! Proszę o doradę

  1. #1
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie Wyjazd po BMW do Niemiec ! Proszę o doradę

    Witam,



    Kto śledził moje posty i zainteresowanie samochodem marki bmw powinien wiedzieć, lecz po krótce jestem zainteresowany zakupem bmw e90 koniecznie sedan i 163 konny diesel wyposażenie w zasadzie nie wiele gra roli ale fajnie gdy jest wiecej w cenie ok +/- 30 tyś. Tym samym za takim samochodem się rozglądam. Oglądałem dzisiaj BMW w warsztacice zajmującym się naprawą bmw i kolejne auto to totalny ulep przód po 1000 mikro cały malowany. Pan który naprawia BMW zaproponował wyjazd z nim po auto do niemiec ponieważ ma tam kilka placów w których moglibyśmy coś znaleźć a jak nie to jedziemy po ogłoszeniach prywatnych i według jego opinii spokojnie kupi się zadbany i bezwypadkowy egzemplarz. Cana za taki wyjazd we 2/3 i tylko i wyłącznie zainteresowanie się przez nich moim samochodem to ok 2000zł Proszę o opinie czy cena jest wysoka za taką usługę oraz czy sprzedawca nie podpuszczał mnie że kupi się coś w tej cenie w niemczech. Koszt wyjazdu czy się kupi czy nie cena sie nie zmienia.

    Pozdrawiam
    Robert

  2. #2
    mistrzunio
    Gość

    Domyślnie

    2000 na łebka czy do podziału na te 2/3 osoby?

  3. #3
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa wyglądała by, że jadzie fachura czyli mechanik znający się i załatwiający wszystkie formalności i ja wraz z ojcem i jedziemy i interesujemy sie tylko autem że tak powiem dla mnie. Byłaby to cena która płacę ja czyli jedziemy w 3 po jedno auto ja płace 2000 zł. Nikogo nie zabieralibyśmy z zewnątrz zainteresowanego innym autem tylko ja i ojciec. Tak aby skupić się na tym aby kupić dobrze auto którym jesteśmy zainteresowani

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    pewnie od osoby- nie cierpię, gdy sprawdzający auto jest jednocześnie handlarzem, bo w 99% w sprawdzaniu szuka korzyści (namówienie do swojej oferty, czy - raz tak mi się zdarzyło- propozycja - "daj Pan 500 PLN to polecę, niezależnie od tego, czy auto jest dobre"- nie, nie sprzedałem tego samochodu...).

    Place w De, a w nich ceny wyższe niż w PL- za golasa zapłacisz 7000 eur, bo oryginalny lakier, dojdzie pakiet startowy, opłaty, prowizja dla organizatora wyjazdu, przejazd, tablice i cała impreza będzie kosztować w granicach 35 tys PLN A przecież tego do modelu w PL nie brakuje, tyle że trzeba trochę cierpliwości i rozsądku w wyborze aut do dalszej weryfikacji.

    Jako że jesteśmy kółkiem wzajemnej adoracji to muszę zaznaczyć, że unfaller ma e90 w ofercie, ja też, a tradelux licytuje na aukcji! I tylko od nas możesz kupić Poprosiłem drempa, żeby później "bezinteresownie" je polecił. Daniel, przelew poszedł!

  5. #5
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    witam Panie Robercie jeżeli jest to Pana zaufany kolega/przyjaciel i można mu zaufać to cena nie jest najbardziej istotna... Jeżeli nie znam Pan danej osoby stanowczo odradzm takie wyjazdy... widziałem na własne oczy jak przywożą naiwnych polaczków na właśnie takie place często Tureckie Palace jak to widziałem to powiem szczerze było mi szkoda tych osób... Jest tyle osób które sprowadzają naprawdę dobre auta troszkę cierpliwości i wszystko można znaleźć lepszym wyjściem moim zdaniem będzie dogadanie się z jakimś kolegom z forum... ale to tylko moje zdanie Pozdrawiam i życzę powodzenia

  6. #6
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje się być ten gość rozsądnym człowiekiem bo dzisijeszy zakup sprawdzanej bmki odradził. Mówił że koszt z transportem z tablicami nie przekroczy 2 tyś złoty tym też się kierowałem. Możecie jakoś dać na siebie namiar żebym mógł zobaczyć wasze auta w ofercie ? ;p

  7. #7
    mistrzunio
    Gość

    Domyślnie

    ale mądrala i dowcipniś z Ciebie....

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jest tyle osób które sprowadzają naprawdę dobre auta troszkę cierpliwości i wszystko można znaleźć lepszym wyjściem moim zdaniem będzie dogadanie się z jakimś kolegom z forum... ale to tylko moje zdanie
    serio- proszę, wstrzymajcie się od takich komentarzy, bo do niczego to nie prowadzi

    Tego ktoś sprawdzał?
    http://otomoto.pl/bmw-320-e90-z-pols...C33570142.html

  9. #9
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie

    Faceta nie znam, lecz urzędnik gminy posiadający bmw e90 jest dobrym kolegą ojca i to właśnie z jego polecenia udałem się właśnie tam. Nie mogę natomiast powiedzieć że wzbudził moje zaufanie bo pierwszy raz na oczy go widziałem i faktycznie mogą wyjść z tego niezłe klocki. Tylko uwierzcie chciałbym się dogadać, nie żebrze o e90 za 20 tys lecz mam 30 i wiem to nie jest cena za którą mogę przebierać ale sądze że coś się znajdzie. Proszę w kilku postach już o pomoc w sprawie namiarów do takich ludzi którzy znają się na tym i są zaufani w tym srodowisku. Więc po raz kolejny powiedźcie do kogo się udać tutaj

    EDIT: (CZYTAĆ REGULAMIN)
    Właśnie, ciekawy egzemplarz. Mam nadzieje że coś zejdzie z ceny bo planowałem w 30/31 się zamknąć.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 17-01-15 o 13:46

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To zleć inspekcję i działaj. Ktoś go wrzucał do oceny, ale chyba się nie wybrał na oględziny, a ogłoszenie nieźle rokuje.

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Link do auta co wspomniał Lucas wcześniej - oczywiście z legendarnego kręgu

    http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/...C35663801.html

    Druga opcja sprowadzenia z Niemiec - nie umiem doradzić czy to dobra firma czy nie więc tylko informacyjnie, sam nie jestem handlarzem ani nie miałem z nimi styczności ale na moje oko mają dość ciekawie wyglądające filmiki, są z Zielonej Góry: https://www.youtube.com/user/autazniemiec/videos Z tym, że jeszcze raz zaznaczam - nie polecam ich ani nie neguję, wydaję mi się tylko że można by poszukać opinii/pogadać bo nie będzie to bus z polskimi napaleńcami.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie

    Ok, dzwonie do sprzedającego zobaczymy jaką historie mi sprzeda. Myślę że cena nie jest wysoka jeśli faktycznie auto ma tyle przebiegu i nie jest malowane całe.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jaki przebieg dopuszczasz maksymalny, jakie musi mieć ( nie myl z "może") wyposażenie ? Potem zobacz czy tutaj jest takie coś i ile kosztuje http://suchen.mobile.de/auto/bmw-3er...NLY_DEALER_ADS
    Mechanik chce was zabrać ... OK ale czemu to macie jechać swoim autem ? Zapłaćcie mu za usługę, paliwo...i jedźcie jego autem. Chce zarobić niech da coś od siebie.
    Na jednym z for był taki pan... nie ważne jak miał na imię, jechał na place , auta były kupowane, potem okazywało (nie zawsze )się, że nie były warte nawet połowy tej ceny jaką ktoś zapłacił. Mało tego miał układy na "placach" ze sprzedawcami i był przyłapany jak brał dole za klienta, znam osobiście przypadek gdzie wcisnął chłopakowi auto powyżej 2.2L (Opel) mówiąc że zapłaci małą akcyzę, "załatwił" mu w komisie (!!!) 'umowę na Niemca" , dostał dolę od sprzedawcy (widział to kupujący) i autem nie dojechał do domu.
    Oczywiście nie odnosi się do Twojego mechanika i przepraszam gdyby tak to było odebrane , nie to miałem na myśli, chciałem ci tylko zwrócić uwagę ile po drodze może się zdarzyć....
    Paliwo też kosztuje .... a co będzie gdy w ciągu jednego dnia nie kupicie auta? Hotel ? OK ale też kosztuje od ok 30-35€ € za osobę, czy starczy 2 dni o tej porze roku ? nie wiem, różnie może być, żółte tablice od ok 70€ -125€ (tyle raz płaciłem w Duisburgu)
    Załóż że auta (oba spalą ok 7L/100km ON tutaj wprowadź wszystkie znane ci dane http://www.obliczauto.pl/ i będziesz miał w przybliżeniu wyliczone koszty wyjazdu... ale tylko przybliżone...

    Osobiście unikam wyjazdów na "place" (co autor miał na myśli pisząc "plac" ?),
    Rozumiem że jedziecie gdzieś tam i chodzicie od komisu do komisu (jak zwał, tak zwał) i szukacie... może coś jest, może nie, jak jest to sprawdzacie, kupujecie i do domu?
    Czy macie może wybrane auta np. z mobile.de i jedziecie tam gdzie jest to auto ... Tutaj znowu problem , jak to odpadnie, warto mieć wybrane parę innych sztuk. Ułożyć je jakoś sensownie logistycznie i.... znowu koszty rosną ...
    Dużo zależy od tego jak są rozmieszczone auta jeżeli nr 1 odpada, (nie musi tak być jak auta są blisko siebie), koszty wyjazdu mogą być zaskoczeniem dla Ciebie.
    Przemyśl to dokładnie, może skorzystać z podpowiedzi i obejrzeć w kraju proponowane auta i jak to Ciebie nie zadowoli, przemyśleć wyjazd np.do D .
    Pozdrawiam

  14. #14
    Robson12361236
    Gość

    Domyślnie

    Samochodem jechalibyśmy jego on organizuje wyjazd ja wsiadam on jedzie. Szczerze faktycznie odchodzę od tego pomysłu ze względu iż nie znam dobrze gościa z którym miałem jechać i faktycznie co gdyby nie znaleźlibyśmy auta w jeden dzień czy dwa z 2 tys robią sie 3... Miałem rezerwe w marce bo jeśli nie bmw to C5 ale nic nie planował szukać przed wyjazdem wsztstko na miejscu. Z wyposażenia chciałbym multi kierownice i climatronic więcej nie trzeba

    Serdecznie dziękuje za porady dzwonie do gościa z ogłoszenia z Warszawy jeśli powie coś mądrego to zamówie inspekcje A wyjazd to będzie ostateczność
    Niestety ma wyłączony telefon

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    w 2 dni powinno dać radę, choć gwarancji nikt nie da, jednak auta powinny być wybrane przed wyjazdem
    2 tysiaki to mało na wyjazd i te koszty, oblicz sam, podałem co i jak, i ile ...
    a C5 jakie Ciebie interesuje , rocznik, model, silnik , wyposażenie, hydro zawieszenie, czy bez ?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •