Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Kombi VW rocznik 2000 za 10000 zł na ON. miasto < 50%

  1. #1
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie Kombi VW rocznik 2000 za 10000 zł na ON. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 5-10k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    VW
    Budżet na zakup auta:
    10000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20 tyś.
    Segment/typ/wielkość auta:
    Kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam,

    rozpocząłem poszukiwania auta dla ojca, samochód ma służyć do pracy (80% to jazda poza miastem). Jego oczekiwania to przede wszystkim:
    - bezawaryjne (jak najmniej ),
    - tanie w razie naprawy tzn. części,
    - bezwypadkowe (wiadomo 14-letnie auto może być lakierowane itd. ale nie składane z dwóch itp.),
    - ogólnie zadbane bez rdzy tzn. przegniłych progów jak to w ostatnio słynnym fordzie eskorcie ,
    - rocznik +/- 2000 rok,
    - przebieg 250 - 300 tys. jak będzie mniej co jest mało spotykane to będzie super,
    - musi posiadać wspomaganie,
    - jak będzie klima to fajnie,
    - szyby elektryczne przód też fajnie.

    Nie zależy na zaawansowanej elektronice i bogatemu wyposażeniu.

    Ale do rzeczy, ojca wybór padł na:
    - VW Golf 1.9 TDI 90KM
    - VW Passat 1.9 TDI 90KM (tu to trzeba liczyć na przebieg rzędu 350 - 400 tyś, przecież to woły robocze)
    - Opel Vectra

    Jeżeli macie jakieś inne propozycje to bardzo chętnie je ojcu przedstawię. A jak jest osoba, która posiada ciekawy i pewny egzemplarz to będzie miło.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Maciek417 ; 15-01-15 o 00:07

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Golfy i Passaty oraz Opel w tych latach mogą być już z rudą.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, nie oczekuję, że w 14 letnim aucie rudej nie będzie, ogniska rdzy na nadkolu czy klapie bagażnika, itd. są akceptowalne - wszystko do zrobienia. Najważniejsza jest podłoga i tu oczekuję jej jak najzdrowszej.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Wszystkie te propozycje są w miarę sensowne.
    Vectra B będzie miała większe problemy z rudą - to na pewno. DOdatkowo, w dieslu Vectry B 2.0 DTI jest kilka kosztownych elementów (jak pompa wtryskowa VP44).
    Może ew. Peugeot 406 z 2.0 HDI? też dobra jednostka a bagażnik ogromny.
    Ja bym brał raczej coś z VW. A skoro kombi, to może Skoda Octavia z tamtych lat i też z 1.9 TDI?

  5. #5
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Tak, skoda też jest na liście poszukiwań, ale szczerze to będzie mi ciężko coś sensownego znaleźć patrząc na dzisiejsze oferty - czeka mnie długi okres poszukiwań. Dodam, że szukam w odległości max do 150km.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pomyślałbym o Mondeo MK3, zostanie ci jeszcze na ogarnięcie podstawowych bolączek, ale dostaniesz najwięcej i najnowocześniejsze auto w tej kasie
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ponieważ poszukujesz 14 latka a budżet masz rozsądny bo teraz trwa poszukiwanie takich samochodów najlepiej do 5 tys. PLN oczywiście full wypas i 189 tys. na liczniku to moim zdaniem odpuść sobie kultowego TDI-ka bo zwyczajnie one są już w 99% zajechane na śmierć i podane przebiegi to osiągnęły zazwyczaj 1/3 swojego życia temu a w Polsce dodatkowo dwa skręcenia do tyłu i tyle samo uzdatnień do jazdy temu
    Z trzech podanych modeli koncernu VAG, technicznie Golf IV i Octavia I to bliźniaki bardzo proste konstrukcyjnie z tradycyjnym zawieszeniem i przez to stosunkowo bezawaryjne oraz tanie w naprawach ale niestety z miejscem zwłaszcza w tylnym rzędzie bardzo w nich skromnie W Octavii dochodzi jeszcze do tego bardzo niska jakość wykończenia wnętrza no ale niektórym to nie przeszkadza Passat B5 (skoro mowa o 2000 to przedliftingowy jak rozumiem) jest napewno samochodem zdecydowanie przestronniejszym i lepiej wykończonym ale koszty eksploatacji sporo wyższe niż mniejszych modeli ze względu na przednie wielowahaczowe aluminiowe zawieszenie
    W związku z tym co napisałem na wstępie szukałbym raczej niezajechanego benzyniaka z rozsądnym i udokumentowanym przebiegiem oraz montował LPG o ile przebiegi taki wydatek uzasadniają Akurat VAG miał w tym okresie udane silniki benzynowe (np. wolnossące ok. 100 konne 1.6 lub 115 konne 2.0 dla Golfa / Octavii czy całkiem dynamiczne 1.8 20VT dla Passata / Octavii) a wyeksploatowany TDI-k pomimo jego legendarnej trwałości może się już dopominać wielu napraw które przy tym budżecie mogą stanowić znaczny jego %
    Aha tak w ramach ciekawostki to VW produkował, chyba tylko na wybrane rynki, jeszcze 3 bliźniaka Golfa IV Variant i Skody Octavii I Combi w postaci VW Bory Variant ale to praktycznie Golf z trochę zmienionym przodem.
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 16-01-15 o 15:32

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dokładnie, sam miałem o tym mówić - benzyna może być lepszym wyborem.
    1.6 w Pasku to będzie muł bagienny, ale jeśli komuś nie zależy na osiągach, to jeździć można.
    Jak trochę poszukać to i wolnossący 2.0 115 KM tylko trochę ich mało na rynku wtórnym.

    Choć ja sam mam 1.9 TDI 110 km z przelotem blisko...400 tys kilometrów (sam przejechałem prawie 50 tys kkm/rok) i nic się nie dzieje z silnikiem, oprócz czyszczenia turbo Więc tych diesli też nie ma co demonizować - zaplecze części do nich jest ogromne.

  9. #9
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Dziś tata był oglądać dwa auta nie daleko od domu:
    1. Octavia: http://olx.pl/oferta/skoda-octavia-k...tml#5dba62d715
    2. Passat: http://olx.pl/oferta/vw-passat-kombi...tml#7b6ecccfe7 - tu ewidentnie w przebieg mi trudno uwierzyć.
    Na razie tylko zewnętrzne oględziny i rozmowa ze sprzedawcą. Dodam, że tata woli ropniaka, wiem że te tdi-ki jeszcze te ściągnięte i zarejestrowane u nas w kraju to liczniki mogą mieć skręcone przynajmniej dwukrotnie. Próbuje go nakłonić do skody, ale ciągnie go bardziej do vw . Zobaczymy, czas pokaże

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Z tych dwóch zdecydowanie SKoda. PRoste 1.9 TDI na pompie, zwykłe turbo...Passat FL (po 2000) za tą cenę może być skarbonką .

  11. #11
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprat Zobacz post
    ...REG 3.5.12...
    Też jestem za skodą , ale tata nie do końca.

    A co byś powiedział na Forda mondeo z silnikiem 2.0 TDDI 90KM? czy na rocznik 2002/2003 z budżetem powiększonym już do 12 tys. to sens jest uderzać?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 18-01-15 o 23:40

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do Skody to ogłoszenie sprawia wrażenie prywatnego właściciela który może nie ściemnia co do własnej eksploatacji bo przebieg nie zgodny z tendencją ogłupienia a i opis jego eksploatacji dosyć rzetelny tylko że tutaj jest kwestia jak w 95% ogłoszeń tzw. prywatnych w Polsce, że praktycznie niema pojęcia co się działo wcześniej więc można liczyć że jedno skręcenie mniej przeszła co najwyżej ale za to historia wcześniej już zagubiona plus bogaty kilometraż dodany w naszych warunkach drogowych Do tego faktycznie oryginalne fotele w Octavii może nie są trwałe i wygodne ale tutaj wnętrze jest już poskładane z trzech samochodów bo fotele przednie i tylna kanapa to pochodzą z innych Golfów
    Ten Passat też bardzo ciekawy, na zewnątrz ustylizowany na Highline, środek golas czyli Basis z dodanym jedynie Climatronic Do tego samochód z Niemiec przy samej granicy i pomaga przy formalnościach, więc ciekawe czy zaraz nie wyjdzie umowa na niemca

  13. #13
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Passat został ściągnięty na lawecie i tak też się porusza z miejscowości do miejscowości, gdzie jest wystawiany na sprzedaż. Informacje jakie posiadam od taty to to, że silnik po odpaleniu chodzi równo bez dziwnych zgrzytów, szumów, szyby są z roku 2002.

  14. #14
    tragedia7
    Gość

    Domyślnie

    audi a4 b5.Na forum a4 możesz trafić zadbane auto od pasjonata

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @Maciek mój szwagier sprzedaje Passerati z 2001 roku w Highline, beżowa skóra, navi itd tylko że cena jest koło 15 tys. Sprowadzone ponad rok temu, zarejestrowane, dofinansowane - szwagier co dziennie jeździ nim do pracy na trasie Skawina->Katowice. Ewentualnie koło czwartku będę miał Vectrę C tylko że 1.8 benzyna za ok 12 tys

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •