Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Fiat Bravo II 1.9 2008 - Kraków

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    34
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Fiat Bravo II 1.9 2008 - Kraków

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Fiat
    VIN
    ZFA19800004001266
    Model:
    Bravo II
    Silnik
    1.9
    Rocznik:
    2008
    Miejscowość:
    Kraków
    Nazwa komisu:
    DEFT - AUTKA.PL
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Miałbym prośbę, gdyby ktoś mógł rozkodować VIN (wyposażenie), ewentualnie doradzić coś na temat silnika czy samego modelu, ze zdjęć pewnie niewiele widać (ogłoszenie pojawiło się dzisiaj, jutro może skoczę obejrzeć).
    W każdym razie o sprzedawcy słyszałem pochlebne opinie, więc tutaj jestem trochę spokojniejszy (chociaż ostrożności nigdy za wiele ).

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    kiedyś chyba bywał na forum nawet sprzedawca, auto tanie w eksploatacji z dobrym silnikiem sprawdzać i brać

  3. #3
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Wg ePer rocznik 2007... Ale pomimo tego moim zdaniem warto samochód obejrzeć - model i silnik godne polecenia, a sprzedawca też należy do tych polecanych.

    3L - NUOVA BRAVO (2007-2009)
    19854L001000 - 1.9-JTD-8V-120CV-CF4+EOBD-DYNAMIC-GS.5M-
    Engine: 5354281 Vehicle: 04000996 Prod. date: 11/1/2007

    CILINDRATA (COMMER.) 1910 JTD (CC1.9)
    POTENZA 1400 TRB BZ /1598/1910 JTD 120CV (KW88)
    GUIDA SINISTRA (GSX)
    TIPO CARROZZERIA 2 VOLUMI (TC2V)
    NUMERO PORTE 4 PORTE (NP4)
    COMBUSTIBILE DIESEL (CMBDS)
    LIVELLO DI ALLESTIM. DYNAMIC (LL6)
    (ASPIRATO/TURBO) TURBO (A/TTRB)
    ALLESTIMENTO DI MERCATO ITALIA/CENTRO EUROPA (AM00)
    ECOLOGIA LIM.CEE FASE 4 (ECOCF4)
    NUMERO VALVOLE TOTALI 8 VALVOLE (VLE8)
    PROGETTO CAMBIO CAMBIO MECCANICO (1.6 - 1.9 JTD-) (PCC530)
    TIPO ALIMENTAZIONE INIEZ.DIRETTA (TAID)
    2 SPECCHI EST. C.COMANDO EL.E DISAP. Yes (041)
    3^ APPOGGIATESTA POSTERIORE Yes (511)
    AGGANCIO UNIVERSALE SEGGIOLINO BAMBINI (ISOFIX) Yes (631)
    AIR BAG ANT. LATERAL. Yes (505)
    AIR BAG LATERALI PROTEZIONE TESTA Yes (614)
    APPOGGIABRACCIA SEDILE ANTERIORE Yes (132)
    BLUE&ME CON PRESA MEDIA PLAYER Yes (4J3)
    CAMBIO 5 MARCE Yes (005)
    CLIMATIZZATORE 1 Yes (025)
    COMANDI AL VOLANTE 2 Yes (5BH)
    CONTROLLO DINAMICO DI STABILITA` (VDC) Yes (392)
    DISATTIVAZIONE AIR BAG LATO PASSEGGERO Yes (4DK)
    FENDINEBBIA Yes (097)
    KIT FUMATORI Yes (989)
    KIT GONFIAGGIO PNEUMATICI Yes (499)
    LIBRETTO ITALIANO/LINGUA Yes (850)
    PERSONAL. LINGUA ITALIANO Yes (4FT)
    PRESA CORRENTE 12V. Yes (823)
    RADIO CON CD SINGOLO Yes (564)
    RUOTE IN LEGA EXTRA SERIE 3 Yes (433)
    SBLOCCO SERRATURA ELETTRICA PORTELLONE Yes (122)
    SEDILE GUIDA REGOLABILE IN ALTEZZA Yes (450)
    SEDILE PASSEGGERO REGOLABILE IN ALTEZZA Yes (454)
    SPECCHI RETROVISORI ESTERNI VERNICIATI Yes (976)
    TELECOMANDO APERTURA/CHIUSURA PORTE Yes (008)
    VERNICE METALLIZZATA Yes (210)
    VOLANTE E POMELLO COM. CAMBIO IN PELLE Yes (320)

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    TomekKRK na forum alfaholików ma bardzo dobre opinie, tam szukałbym informacji o komisie. Jeśli chodzi o ten samochód, moim zdaniem ma fajniejszą, mniej problematyczną wersję silnika 1.9JTD montowaną w tamtych czasach. Nie dość że przeważnie moc ma wyższą niż na papierze to nie ma klap wirowych które w wersjach 150 konnych potrafią się urwać i trochę namieszać. Z bolączek, skrzynia m32 która trwałością nie grzeszy, niestety do większości diesli z tamtych czasów fiat pakował oplowskie skrzynie. Reasumując, tak jak powiedział kolega wyżej. Jechać, oglądać, sprawdzać...

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Tylko uwazaj jak ci dadzą swój miernik i beda wmawiac ze 40um na blotniku to normalna grubość lakieru. Ja zalecam ostrożność jak wszędzie.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Nie dość że przeważnie moc ma wyższą niż na papierze to nie ma klap wirowych które w wersjach 150 konnych potrafią się urwać i trochę namieszać. Z bolączek, skrzynia m32 która trwałością nie grzeszy, niestety do większości diesli z tamtych czasów fiat pakował oplowskie skrzynie. Reasumując, tak jak powiedział kolega wyżej. Jechać, oglądać, sprawdzać...
    Żle mówisz klapki na skutek gromadzeniu nagaru w kolektorze dolotowym brudzą się tym samym cięgno tych klap wyrabia się i przestaje kontrolować je zatem zacięcie ich może nastąpić w różnych pozycjach. Ale spustoszenia nie robią, sposobów na pozbycie się porblemu na zawsze lub na dluzszy czas jest kilka.
    Skrzynia m32 siada głownie w oplach ze względu na olej zastosowany przez GM (obecnie już zmieniony) fiat stosuje Tutela który i tak jest lepszy od tego GM.

    Przedłużeniem życia skrzyni jest wymiana oleju na któryś z tych dwóch lub na najlepszą opcję Fuchsa 75w80 ważne też aby wlać więcej niż zaleca katalog.

    Kilka czynności obsługowych jest znacznie prostsza w 16v niż 8v ale to już inna bajka

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Z tego co Tomek pisał na forum alfaholików, klapki się urywają nie zacinają nawet kiedyś wrzucał zdjęcia silnika po urwanej klapce... Generalnie silnik do remontu. Jeśli chodzi o skrzynie, na forum bravo, jak i alfy ludzie narzekają niemiłosiernie na m32 więc olej zbyt wiele tu nie zmienia (choć ostatnio widziałem opinię gościa który ma warsztat zajmujący się tylko naprawą skrzyni i twierdził że faktycznie zmiana oleju na fuchsa może przedłużyc okres pracy tej skrzyni). Co ciekawe, przyjrzałem się zdjęciom i samochód z tego ogłoszenia nie ma m32... Tutaj jest skrzynia pięciobiegowa i wsteczny tam gdzie szóstka więc to na 95% to skrzynia fiatowska C530... Dziwne bo z tego co czytałem wszystkie bravo (oprócz 1.4 16v) do 2011 roku miały pakowane m32. Można wysnuć wniosek że skrzynia padła i serwis wsadził tą mniej awaryjną, ale to tylko domysły niczym nie poparte...

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    34
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    abezus, wg rozkodowanego i VIN: CAMBIO 5 MARCE Yes (005)
    Oznacza właśnie 5 biegową skrzynię, zresztą na forum fiata i opiniach gdzieś czytałem, że w 8v było 5 biegów.
    Teraz w Corolli niby mam 6, czasem się przydaje.
    Ta c530 to lepsza / bezpieczniejsza?

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Z tego co Tomek pisał na forum alfaholików, klapki się urywają nie zacinają nawet kiedyś wrzucał zdjęcia silnika po urwanej klapce... Generalnie silnik do remontu. Jeśli chodzi o skrzynie, na forum bravo, jak i alfy ludzie narzekają niemiłosiernie na m32 więc olej zbyt wiele tu nie zmienia (choć ostatnio widziałem opinię gościa który ma warsztat zajmujący się tylko naprawą skrzyni i twierdził że faktycznie zmiana oleju na fuchsa może przedłużyc okres pracy tej skrzyni). Co ciekawe, przyjrzałem się zdjęciom i samochód z tego ogłoszenia nie ma m32... Tutaj jest skrzynia pięciobiegowa i wsteczny tam gdzie szóstka więc to na 95% to skrzynia fiatowska C530... Dziwne bo z tego co czytałem wszystkie bravo (oprócz 1.4 16v) do 2011 roku miały pakowane m32. Można wysnuć wniosek że skrzynia padła i serwis wsadził tą mniej awaryjną, ale to tylko domysły niczym nie poparte...
    może tak być ze w skrajnym przypadku odpadnie ale wszystko przez syf jaki się tam gromadzi.
    Ja swój będę dawał do czyszczenia za tydzień do puki działa a syfu jest tam sporawo.
    Oczuscilem przepustnice i kanały EGR ale do kolektora sie nie biorę bo 2 dni bym to robił

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    34
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Wczoraj miałem chwilkę to obejrzałem auto, póki co tylko organoleptycznie (a daleko mi do specjalisty), miernikiem lakieru nie dysponuję:
    - lakier podobno oryginalny, zderzaki nie poobijane, za to prawa strona nosi kilkanaście śladów po drzwiach, na lewej tylko parę. Większych rys czy przycierek nie ma.
    - felgi trochę porysowane, na oponach też już dużo bieżnika nie zostało (opony jeśli dobrze odczytałem są z 2011).
    - znaczek FIAT na tylnej klapie urwany - jest w schowku. Podobno urwał któryś ze sprzedających, bo myślał, że otwieranie jest znaczkiem, a w tym egzemplarzu jest tylko z kluczyka lub przyciskiem z kabiny.
    - tapicerka ok, przyciski na kierownicy trochę wytarte, kierownica też delikatnie i mieszek lewarka. Ciężko mi określić, czy to przebieg, użytkownik czy ten typ tak ma.

    Pierwszy raz oglądałem Bravo, ogólnie auto fajne, ale nie rzuciło mnie na kolana tzn. nie chciałem od razu lecieć do banku po kasę Z drugiej strony nie napinam się na imponowanie sąsiadom i kolegom z pracy, a raczej chciałem zejść z budżetu (wykańczam dom), więc jeszcze się zastanowię, obejrzę z żoną itp.

    Sprzedający też zrobił na mnie dobre wrażenie, to chyba nie był Tomek, bo określił się jako miłośnik fiatów

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Reasumując to co zobaczyłeś to standardowe rzeczy eksploatacyjne. Jeśli chodzi o przebieg, podejrzewam że jest do sprawdzenia w serwisie. Jeśli chcesz wydać mniej pieniędzy musisz automatycznie nastawić się że z rocznikiem polecisz trochę w dół. Jeśli nie fiat, pooglądaj coś francuskiego, powiedzmy pługa 307... Tradelux ma ciekawego za lekko ponad dychę, z tym że w benzynie... Jeśli nie robisz dużych przelotów benzyna jest dobrym rozwiązaniem.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    wgniecenia jak wgniecenia (nie dziwią wszak auto z Włoch), zaraz i tak w Krakowie masa Ci ich przybędzie, pamiętam jak po kilku latach wyglądało moje auto gdy tam mieszkałem...założyć nienachalne listwy ochronne na drzwi i jeździć...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •