Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Zastaw rejestrowy i inne obciążenia na kupowanym samochodzie

  1. #1
    Użytkownik Avatar Camelus
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WRO
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    66
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Zastaw rejestrowy i inne obciążenia na kupowanym samochodzie

    Krótko wspomniałem o tym wczoraj na chacie, ale sprawą zacząłem się interesować szukając samochodu.

    Garść informacji w poniższym linku:
    http://www.motofakty.pl/artykul/spra...-zastawow.html

    Co ważniejsze cytaty:
    Zastaw jest skuteczny wobec osób trzecich, co oznacza w praktyce, że dopóki zastaw nie wygaśnie, wierzyciel może żądać zaspokojenia z przedmiotu zastawu niezależnie od tego czyją ten przedmiot stał się własnością. Jeśli więc kupimy samochód obciążony zastawem, a dłużnik nie spłaci długu, który był w ten sposób zabezpieczony, to możemy stracić nasze auto.

    Od momentu dokonania wpisu w rejestrze zastawów nikt nie może się zasłaniać nieznajomością danych, które tam zostały ujawnione, chyba że pomimo zachowania należytej staranności nie mógł o nich wiedzieć. Z tego powodu ważne jest sprawdzenie przed zakupem, czy pojazd figuruje w rejestrze zastawów

    Wychodzi na to, że w przypadku gdy nie sprawdzimy takiej informacji, a na samochodzie ciąży zastaw, to szybko po zakupie możemy się z nim pożegnać.

    I teraz parę pytań:
    1. Informację o zastawię można uzyskać w Sądzie Rejonowym http://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-e...estr-zastawow/ (koszt chyba 20 PLN). Jakie inne obciążenia mogą być ustanowione na aucie?
    2. Jeżeli sprzedawcą jest firma (np.komis czy inny pośrednik gdzie auto zostało wstawione) - kto formalnie powinien być wpisany jako właściciel?
    Ostatnio edytowane przez Camelus ; 11-01-15 o 20:51 Powód: dodany link do wykazu sądów
    Kupiłem białe Kizashi - i co mi zrobicie?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •