Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Toyota Avensis III 2.0D4D 2010 - Gdańsk

  1. #1
    mario22
    Gość

    Domyślnie Toyota Avensis III 2.0D4D 2010 - Gdańsk

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Toyota
    VIN
    -
    Model:
    Avensis III
    Silnik
    2.0D4D
    Rocznik:
    2010
    Miejscowość:
    Gdańsk
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam,
    Prosiłbym również o opinie o tym silniku.

  2. #2
    chrismave
    Gość

    Domyślnie

    Witam, pytał Pan o silnik, więc odpowiadam głownie w tym zakresie. Model przed liftem (był w 2011). Jednostka mechanicznie w zasadzie bez zmian w stosunku do AVE II (delikatnie mniejsza moc, na łańcuchu) niestety też aluminiowy blok silnika, problem UPG nadal występuje (+głowica do potencjalnego planowania) w tym MY+nadmierne możliwe zużycie oleju .
    Przegieg wskazujący na zbliżanie się do potencjalnych problemów. Cena moim zdaniem nieadekwatna do MY i przebiegu - ja, gdybym miał takie auto zadbane i z pewną historią nie sprzedałbym za takie pieniądze, co nie wyklucza okazji (rozumianej pozytywnie). Z ogłoszenia wynika, jeśli dobrze rozumiem, że ktoś sprzedał auto po 1 roku, czyli na gwarancji.... dziwne
    Jezdziłem toytami przez 15 lat, bardzo bardzo wiele zależy jak auto było eskloatowane i serwisowane. ASO Toyoty (generalnie, są wyjątki) rzetelne i bardzo dobre na tle innych. Mam teraz dwie Hondy (ASO Toyoty i Hondy to przepaść). Polecam wizytę w rzetelnym ASO, mogę polecić ale na terenie woj. dolnośląskiego. Jeśli nie ma pełnej histori ksiązka+faktury (z każdego przeglądu, ksiązka sama w sobie niewiele znaczy) -jeśli tego nie ma ja bym odpuścił.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    mario22
    Gość

    Domyślnie

    Planuje wizytę w ASO w Gdyni w Chwaszczynie. Orientuje się może Pan ile ASO kasuje za taką przyjemność?

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    proponuję przeczytać wątki i spojrzeć chłodno na wizytę w ASO, opisywałem jakiś czas temu jak srpawdzili w ASO Corollę Verso mojemu znajomemu...poza ym chrismave ma rację, z tymi silnikami jest trochę loteria, ale...Toyota naprawiała je nawet po gwarancji, jeśli auto było serwisowane w ASO i przebieg nie przekraczał bodajże 170tys.km. Podobnie problemy był z 1.8 VVTi (pierścienie). Lepiej poszukać coś w benzynie Valvematic, ale to nie ten budżet. Co więcej, nie wiem jak w Dieslach, ale w benzynach powszechny jest problem z wyciem skrzyń biegów-łożyska lub dyfer (nawet w autach nowych-cóż polska produkcja), więc zwróć na to uwagę

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jeśli się nie mylę 350PLN

  6. #6
    chrismave
    Gość

    Domyślnie

    tylko w uzupełnieniu @thomas --> 1.8 vvti (AVEI,AVEII,Corolla Verso, w AVE III jest DVVT-i). Bardzo fajny silnik, ale problemu nie rozwiązuje wymiana pierścieni (tylko w bardzo krótkim dystansie), skuteczne usunięcie problemu z połykaniem oleju = wymiana short block'a (miałem auto z tym silnikiem). Co ciekawe a może nie problem ten dotyczył nie tylko AVE I ale również AVE II, Corolli Verso. A Ave III 1.8 z DVVT-i to inna konstrukcja, myśle, że udana (podobno temat z nadmiernym zużyciem oleju znikł). Pozdrawiam
    PS1. @thomas - toyota nie ma Valvematic w żadnym silniku, Valvematic to płynna zmiana liftu zaworów, nawet VVTL-i (znany z np. z Corolli T-Sport) tego nie ma, tam jest lift stopniowy.
    PS2. @thomas - o jakim ASO mówisz w przypadku tej Corolli Verso?

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    ja wiem, że ASo zaleca wymianę shortblocku, ale wymiana pierścieni (na odpowiednie, bo nie wszystkie się sprawdzają)+ nawiercenie dodatkowych 4 otworów olejowych w tłoku (zalecenie producenta) rozwiązuje problem, oczywiście o ile właściciel nie przelatał dziesiątek tysięcy km na silniku pijącym 1 litr na 1-2tyskm, nie porysował gładzi, bo wtedy wszystko do wymiany. Oczywiście Serwisy zawsze zalecają wymianę całości, ale NIE WARTO, bo problem sprowadza się do niedostatecznego chłodzenia tłoka=>powstawaniem nagaru=>przegrzaniem pierścieni. Błąd konstrukcyjny, ale i Castrol robił robotę (info od mechanika z ASO). Od bodajże 07.2005 wprowadzili zmodyfikowane tłoki.

    Ad. PS1 Valvematic- taki napis widnieje na silnikach 1.6, 1.8, 2.0 w autach od 2009 roku
    Ad. PS2 piszę o SACAR w Stalowej Woli. Pojechał na inspekcję i nie zwrócili uwagi, że auto chłonie 1 litr/1000km. Dobrze, że wyciągnąłem z ciekawości bagnet, bo silnik by zatarł. Zastosowanie powyższej procedury rozwiązało całkowicie problem.
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 11-01-15 o 21:17

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    13,332
    Podziękowano Thanks Given 
    181
    Podziękowano Thanks Received 
    231
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrismave Zobacz post
    PS1. @thomas - toyota nie ma Valvematic w żadnym silniku, Valvematic to płynna zmiana liftu zaworów, nawet VVTL-i (znany z np. z Corolli T-Sport) tego nie ma, tam jest lift stopniowy.
    Ciekawe stwierdzenie a wg. TMPL w T27 od 11/2008 w silnikach benzynowych 1.6, 1.8 i 2.0 jest Valvematic:
    Valvematic to zupełna zmiana podejścia do tematu rozrządu. O ile układ VVT-i na obydwu wałkach jest już oczywistością, o tyle wraz z technologią Valvematic zaprezentowano całkowicie nowatorskie rozwiązanie dotyczące wzniosu zaworowego. W wycofanym VVTL-i mieliśmy do czynienia z dwustopniowo zmiennym wzniosem zaworów. W przypadku Valvematic wznios jest bezstopniowy i realizowany płynnie podczas pracy silnika. Tu wałek rozrządu nie napędza już bezpośrednio zaworów, ale układ wahliwej krzywki i wałka pomocniczego. Jeśli potrzebny jest wyższy wznios zaworów, wałek pomocniczy może obracać się względem krzywki o niewielki kąt, a ramię wałka pomocniczego naciska na dźwignię zaworową. Efekt? Jeszcze lepsza i płynniejsza praca silnika, a także znaczna redukcja zużycia paliwa na niskich obrotach.
    http://avensis.info/viewtopic.php?f=72&t=20870
    http://www.fanklubtoyota.pl/technolo...alvematic.html
    Nawet w danych technicznych T27FL przy silnikach benzynowych widnieje Valvematic
    http://pdf.sites.toyota.pl/spec_avensis.pdf

    A wracając do auta to przewija się ono w ogłoszeniach już jakiś czas:
    http://olx.pl/oferta/toyota-avensis-...5-ID7y51L.html
    tylko sceneria wykonywanych zdjęć się zmienia i przebieg raz jest 118kkm tak jak w tytule tego ogłoszenia:
    http://webcache.googleusercontent.co...&hl=pl&ct=clnk
    a w treści 187kkm

    Ktoś pytał nawet właściciela o to auto i wg niego: "auto w fabrycznym lakierze,z wyłączeniem tylniego prawego błotnika(był lekko obtarty i ponownie polakierowany w toyocie"
    Rok produkcji to 2009 a nie 2010 jak widnieje w ogłoszeniu.

    Podejrzewam, że cena odzwierciedla stan auta.
    Proszę nie pakować się w koszt sprawdzenia w ASO na razie, tylko podjechać zobaczyć auta, porozmawiać z właścicielem ,można też podjechać z obecnym właścicielem do ASO Toyoty i poprosić o wydruk samej historii serwisowej i dopiero wtedy ewentualnie decydować się na sprawdzenia w ASO.

    Problem z UPG rzeczywiście występuje w tym silniku 1AD ale skala napraw/wymian silnika jest nieporównywalnie mniejsza i jak na dziś dotyczy aut z roku 2009.Na forum Avensisa były opisane jak do tej pory 4 takie przypadki, 2 dotyczyły silnika 1AD i 2 silnika 2AD w T27:
    http://avensis.info/viewtopic.php?f=...2956&start=840
    Koszt sprawdzenia w zależności od ASO to 300-500zł.

  9. #9
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    hmmm wracajac do 2.0 D4D to bardzo wiele od uzytkowania zalezy bo w Auris po .pl od poczatku jezdzonej z 2006 roku dotychczas 360k km i ciagle daje rade na oryginalnym sprzegle, turbo, wtryskach i bez problemow z UPG. Jedynie zadko uzywana "dogrzewnica" spalinowa eberspacher pyrka i prycha

  10. #10
    chrismave
    Gość

    Domyślnie Valvematic

    Witam,
    Oczywiście przyznaje racje @thomas oraz @maly1. Tzw. "valvematic" (chociaż nie lubię tego określenia) występuje dla generacji od T27. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez chrismave ; 14-01-15 o 17:41 Powód: korekta

  11. #11
    chrismave
    Gość

    Domyślnie

    W tym wątku była mowa o problemach w 1.8vvti wiec piszac, że nie mają tego silniki Toyoty miałem na myśli generację <T27 czyli T22 oraz T25.

  12. #12
    chrismave
    Gość

    Domyślnie

    T22 oraz T25.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •