Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [kosz] Ocena dwóch, w miarê nowych kompaktów w cenie ok. 30 tys z³.

  1. #1
    Redondo
    Go¶æ

    Domy¶lnie [kosz] Ocena dwóch, w miarê nowych kompaktów w cenie ok. 30 tys z³.

    Dzieñ dobry,

    za³o¿y³em tutaj konto, g³ównie po to, ¿eby skorzystaæ z wiedzy i do¶wiadczenia forumowiczów. Sam o motoryzacji wiem tyle, co przeciêtny facet, a mo¿e nawet mniej.

    Po lekturze tego forum i innych portali, do¶æ ciêty jestem na wszelkie "okazje", "igie³ki" i inne marketingowe brednie. Zra¿ony jestem, rzek³bym, do ca³ego narodu, w którym trafienie na og³oszenie, które nie by³oby w jakiej¶ formie *****twem graniczy z cudem.

    Postanowi³em wiêc poszukaæ w¶ród ofert salonów, podobno uznanych komisów itp., maj±c ¶wiadomo¶æ, ¿e wydam wiêcej, jednocze¶nie nie maj±c pewno¶ci, czy w tych miejscach te¿ nie robi± w tak zwane bambuko.

    A teraz do rzeczy. Poszukujê kompaktu w cenie 25-35 tysiêcy z³otych. Fajnie by by³o, ¿eby by³ w miarê dynamiczny, móg³ spokojnie jechaæ po autostradzie te 170 na godzinê, nie mêcz±c siê przy tym. Najlepiej w benzynie, bo raczej przebieg zamyka³by siê w 10-15 tysiêcy rocznie.

    Po wertowaniu ró¿nych stron w okolicy (³ódzkie), natrafi³em na takie oferty: jeden to astra j w dieselu 1,7, drugi to nieco bardziej wys³u¿ony focus w benzynie z do¶æ dynamicznym, na moje laickie oko, silnikiem.

    http://bsp.gratka.pl/ogl/17333679.ht...c9a7587fd9f6,2

    http://autofibak.gratka.pl/ogl/17396...0e525486e5b8,3

    Obie oferty wydaj± siê do¶æ fair, obie daj± jakie¶ gwarancje, inna sprawa, ¿e nie wiem, co to za gwarancje i ile s± warte. Nie wiem, czy nie przep³acam, ani czy nie robiê siê w jaki¶ sposób w jelenia. Podane s± Viny, co ju¿ sporo chyba znaczy.

    Bardzo proszê o ocenê tych ofert. Bêdê te¿ wdziêczny, je¶li kto¶ siê wypowie o sensie korzystania z takich przybytków - tzn. auta kupione od salonu z jak±¶ tam form± gwarancji. Mo¿e to zbêdny dodatkowy wydatek, w praktyce niewiele znacz±cy?

    Zale¿y mi na tym, ¿eby do¶æ szybko znale¼æ nowy pojazd, bo obecny mêczy siê z tzw. szkod± ca³kowit±, a ja musia³em siê przerzuciæ na komunikacjê pañstwow±. Rozwa¿am te¿ starsze, za to wiêksze samochody (Honda Accord, Mazda 6) i skorzystanie z us³ug cenionego tutaj Andrebara, w miarê jego dostêpno¶ci. Ale sam nie wiem, czy lepiej wzi±æ m³odszy z mniejszym przebiegiem, czy starszy, wiêkszy z przebiegiem, bior±c pod uwagê koszty eksploatacji, awaryjno¶æ.

    Czy jest sens korzystania z niemieckich autohausów? Czy raczej tam te¿ krêci siê liczniki i próbuje zarobiæ ka¿dym kosztem?

    Rozumiem, ¿e zada³em du¿o pytañ, ale jak kto¶ odpowie choæ czê¶ciowo na moje rozterki, bêdê bardzo wdziêczny. Pozdrawiam.

  2. #2
    olime
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Radzê skorzystaæ z formularza (to ten czerwony)

  3. #3
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zrób z tego trzy posty - w dziale witam powitanie
    Ka¿de auto - oddzielny temat

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    W nagrodê za totaln± ignorancjê, zaakceptowanie regulaminu bez jego czytania i olewanie zasad forumowych, twój temat l±duje w koszu!

    Dobranoc
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •