Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Co, realnie, kupię za...

  1. #1
    teg
    Gość

    Domyślnie Co, realnie, kupię za...

    ...ok. 20 tyś. zł ? Pytanie kieruję do doświadczonych handlarzy i osób które są zorientowane na rynku. Na starym forum dużo się udzielałem ale pewnie nikt mnie nie pamięta, teraz wróciłem i ku mojej radości forum znowu działa jak trzeba - jako bat na cwaniaków. Ale ja nie o tym...

    Około wakacji będę miał prawdopodobnie jakieś 20 tyś zł do wydania na samochód. Teraz jeżdżę Hondą Civic VI 1998, 1.5 D15Z8 VTEC-Econo. Autentycznie 5,6-6l/100km benzyny w trasie przy 115KM. Ale czuć już wiek autka. Bardzo ciężko będzie mi się z nim rozstać, służyło dzielnie i nigdy mnie zawiodło.

    Nie wiem jeszcze gdzie będę szukał, raczej nie dam się znowu otoczyć naokoło cwaniakom ze Szrotomoto i Alleszrot, nie będę robił znowu wycieczek po 200km. Nie mogę już patrzeć na to towarzystwo bo puszczę "pawia"

    Pytanie brzmi, czy do tej kwoty realnie, jestem w stanie kupić poniższe auta. Raczej benzyna, pewnie dojdzie do tego LPG - bo lubię Ustanowiłem granicę - max 8 lat. Chyba, że naprawdę świetny stan i udokumentowany rachunkami z napraw przebieg i przejdzie moje badanie czujnikiem i oględziny pod kątem przygód. Oczywiście jakieś tam klepnięcia w drzwi czy błotnik, nie naruszające struktury auta i dobrze naprawione (bez rdzy itp.) mi nie przeszkadzają. Druga granica to wyposażenie - minimum to elektrycznie sterowane lusterka, przednie szyby i klimatyzacja - więcej mi do szczęścia nie potrzeba, naprawdę. Trzecia granica to przyzwoicie niskie spalanie i pojemność silnika niska (bo mam prawo jazdy od 2007 roku i 26 lat) i przyspieszenie takie, żeby można było swobodnie w trasie wyprzedzać. Nie ścigam się (przeszedł mi już ten etap ), ale czasem potrzebuję pojechać dynamiczniej.

    Proszę o ocenę, czy do 20 tys kupię poniższe auta, ale nie szukając "okazji" (nienawidzę tego słowa) miesiącami, ew. uwagi, poprawki do tych założeń:

    1. Focus I 2004
    2. Civic VII gen ale 5D i silnik 1.6, 2003-2004
    3. Seat Leon I, 2003?
    4. Astra II Classic 1.6, ew. 1.4 Twinport - 2004? 2005? 2006?
    5. Focus II 2004 - nie wierzę w cuda, ale pytam, bo kolega idzie w zaparte i twierdzi, że "bez problemu za tyle się kupi"
    6. Mazda 323f - 2003? 2004? - ale koniecznie egzemplarz bez korozji i taki w którym jeszcze nie było walki z korozją - potrafię sam bardzo dobrze i skutecznie zakonserwować auto, ale musi być co konserwować... BTW chętnie się moim patentem podzielę, opracowany na doświadczeniach własnych i poparte 40-letnim doświadczeniem znajomego blacharza.
    7. Inne propozycje?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Focus i Civic źle znoszą gaz. Civic jeszcze jako tako, ale trzeba montować instalację IV generacji.
    Jeśli pod gaz to najlepiej Opla.
    W przypadku niezawodności to tylko Civic.
    Fokę II w tej cenie nie ma szans dostać (w miarę prostej z sensownej przebiegiem).
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    teg
    Gość

    Domyślnie

    Nie upieram się na to LPG. Ale nie chcę diesla męczyć na odcinkach po 5-7km w jedną stronę kilka razy dziennie - chyba że się mylę i to tylko niesprawdzony mit, że to mu zaszkodzi Dzięki za informacje, czekam na więcej.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Na jesieni był u mnie podobny temat - skończyło się na Foczce I - późne 2004, 1.8 Pb. Udało się spokojnie zamknąć w 20k.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Się dołącze do tematu bo też mam teraz civica 6gen 1,4is i też chce wymienić za coś ok. 20 tyś. W owym civicu głównie doskwiera mi niski komfort, hałas i mułowatość (słaba elastyczność) w trasie ( >=110km/h ).
    Moje typy:
    Corolla e12 1.6 ~2002r
    Volvo v40/s40 2.0 16v ~2002-03r
    Fiat Stilo 1,9 JTD/ 1,8 16v ~2003-04r
    Renault megane 2,0 16V ~2003
    octavia I/bora/leon I/toledo II powyżej 1,6 ~2002-03
    Co byście wykreślili? Nie skupiam się na jednym modelu, żeby mieć większe prawdopodobieństwo znalezienia czegoś w sensownym stanie.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu bardziej skupiłbym się na Stilo.. Kilka ciekawych wersji możesz znaleść - silniki są dopracowane, a samo auto nie przysparza większych problemów.

  7. #7
    Tomek_KRK
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Ja na Twoim miejscu bardziej skupiłbym się na Stilo.. Kilka ciekawych wersji możesz znaleść - silniki są dopracowane, a samo auto nie przysparza większych problemów.
    A to jest akurat ostatnie auto, które bym polecał. Miałem kilka modeli Stilo, ostatni zupełnie mnie załamał - salonowy 1.9 JTD, z niewielkim przebiegiem jak na swój wiek (160 tys km). Auto odbierane od właściciela w stanie perfekt, w przeciągu 10 tysięcy kilometrów eksploatacji wymagało wymiany 4 amorków (2 się rozciekły i wylały), wymiany wahaczy przednich, świec żarowych oraz naprawy elektryki centralnego zamka oraz zignorowania pojawiających się od czasu do czasu informacji o awarii systemu AirBag. O ile być może sam zakres napraw nie przeraża, o tyle koszty jak najbardziej - sama elektryka to 700 PLN, elementy zawieszenia w cenach tak ze 3x wyższych niż adekwatne dla np. Golfa IV, nie wspominam przez grzeczność o konieczności zakupu przedniej lampy i cenie takiego czegoś używanego... Auto wspominam jako dramatycznie upierdliwe w eksploatacji i nie odważyłbym się tego przyrównać do np. Civica.

    Z aut w okolicach 20 tysięcy złotych ja poleciłbym: Civica, Corollę, Golfa IV. To są auta, do których części znajdzie się wszędzie,
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 25-02-11 o 08:18

  8. #8
    teg
    Gość

    Domyślnie

    Corolle są z tego wszystkiego najdroższe i chyba trudniej będzie kupić już tylko Golfa.
    takietam, jak wygląda sprawa z podatnością na korozję Focusa z końca produkcji? Dowiadywałeś się coś więcej na ten temat?

    EDIT: Jak oceniacie możliwość kupna za te pieniądze Seata Leona I - z silnikiem benzynowym? Jakie roczniki wchodzą w grę?
    Ostatnio edytowane przez teg ; 25-02-11 o 12:03

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @tradelux-koledze chyba chodziło o końcówkę produkcji I gen focusa, co do rdzy-miałem 2001r, delikatnie dłubany był tylko pray błotnik, właściwie rant bo lampa wymieniana była. Rudej na nim nie miałem, od spodu miał jakąś oryginalną konserwację (taką siwą gumowaną), klapa, ranty drzwi-wszystko czyste było, więc wydaje mi się że nie powinno być źle i nie ma co się obawiać.Pewnie zupełnie inaczej ma się sprawa z bitkami...

    @teg-załóż wątek o konserwacji chętnie się dowiem czegoś ciekawego bo na wiosnę zamierzam się zabrać za renowację blach w felici rodziców, będę to robił 1szy raz, ale auto jest na tyle tanie że nie opłaca się oddać do blacharza, a nie opłacalne jej sprzedawać, bo w tym stanie co teraz to pewnie z 1500zł by wzięli za nią, a na ich potrzeby (może z 5 tyś rocznie) lepszej fury nie potrzeba. Kiedyś czytałem wypowiedź faceta co swojego poldka zamiast podkładem pomalował farbą co łodzie malują i na to lakier-podobno sprawdziło się extra.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał teg Zobacz post
    Corolle są z tego wszystkiego najdroższe i chyba trudniej będzie kupić już tylko Golfa.
    takietam, jak wygląda sprawa z podatnością na korozję Focusa z końca produkcji? Dowiadywałeś się coś więcej na ten temat?
    Nie wiem dokładnie kiedy i czy coś zmieniali (prawdopodobnie przy okazji liftu) ale jest o niebo lepiej niż w starszych egzemplarzach. U mnie rdzy nic, poza minimalnymi śladami na wnętrzach tylnych drzwi.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Jak oceniacie możliwość kupna za te pieniądze Seata Leona I - z silnikiem benzynowym? Jakie roczniki wchodzą w grę?
    Z tego co się orientuję, to raczej zapomnij. Ludzie nieźle cenią Leona. Świadomość, że to niby VW w dodatku o znacznie atrakcyjniejszej linii nadwozia winduje jego cenę.

    Astrę kupisz w tej cenie, ale nie polecam modeli >2004 roku. Te Astry, to oskubane wersje Classic made in Poland. Poza tym, ze wykręcono z nich co się dało względem wersji np. Niemieckiej, to jeszcze zaoszczędzili na ocynku blachy. Są to samochody znacznie bardziej podatne na korozję od ich starszych rocznikowo "kolegów".
    Zaletą Astry nad Focusem jest też bardziej trwałe zawieszenie. Focus oczywiście lepiej się prowadzi i pod względem trakcyjnym jest znacznie lepszy, ale zawieszenie Astry uznawane jest za najsolidniejsze w klasie, w przeciwieństwie do wielowahaczowego zawieszenia Focusa. Jeśli Astra, to polecałbym roczniki od 2002 do 2004 - ale produkowane w Niemczech. Są lepiej wyposażone (i to już w standardowej wersji), lepiej wykonane i znacznie bardziej podatne na uzupełnianie dodatkowego wyposażenia.

  12. #12
    teg
    Gość

    Domyślnie

    [b]dejko[b] dziękuję, to już mi coś mówi. Chociaż kolega ma Astrę Classis 2007 od nowości, ten samochód nie jeździ - on jest ujeżdżany i zupełnie nie szanowany (od nowości był myty... raz, w 2008 roku!), np. jeździł rok ze źle ustawioną zbieżnością po kolizji i trzeba było trzymać kierownicę cały czas, pomijam krzywe wszystkie felgi - jeździ tym jak... głupi 180km/h po autostradach a wszystko w środku mało się nie rozpadnie od drgań. I inne takie "kwiatki"... Tak szanowany samochód zrobił od nowości 70kkm bez awarii. Wiem że to mało od nowości żeby mówić o awaryjności, ale w takim reżimie pracy niewiele urządzeń nie wysiada. Ale o różnicy aut wyprodukowanych w Polsce coś wiem, miałem Felicję rodzimej produkcji, nie dość że konstrukcja awaryjna, to wersja znajomego produkowana gdzie indziej po prostu aż tak nie rdzewiała i nie musiał przy niej czegoś robić w każdy weekend.

    Ale jestem ciekaw czy handlarze obecni na forum wypowiedzą się co do Leona, czy do 20 tys. jest w ogóle sens sobie nim głowę zawracać. Tak samo jestem ciekaw co by mi napisali na temat Civica VII gen. 5D z silnikiem benzynowym 1.6.

  13. #13
    dejko
    Gość

    Domyślnie

    Tzn. wersja Classic mechanicznie jest chyba nie zmieniona w stosunku do wersji Niemieckiej. Silnik, przeniesienie napędu, zawieszenie, materiały we wnętrzu jest takie samo - przynajmniej nie słyszałem o jakichś zmianach na niekorzyść. Gorzej wypada jednak jeśli chodzi o wygłuszenie (zaoszczędzono na materiałach wygłuszających), korozji (oszczędność na ocynku), wyposażeniu (2x airbag, brak lampek z tyłu, brak podłokietnika, audio tylko z dwoma głośnikami, brak regulacji siedzenia kierowcy w pionie, czasem brak centralnego zamka - w Niemieckich Astrach to jest w standardzie). Do tego wymontowano to czego nie widać. Np. większość Astr, jeśli nie ma halogenów, to ma pod nie instalację - poza tymi z Gliwic. To samo tyczy się wielu innych elementów wyposażenia które w wersjach zachodnich nadrobisz tanim kosztem, a w wersji gliwickiej musisz wiercić, ciągnąć kable i kombinować.
    Także bezawaryjność będzie na podobnym poziomie, gorzej z ew. komfortem jazdy, wyposażeniem i trwałością karoserii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •