Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: kombi Volkswagen Passat 1,9 tdi rocznik 1998 za 5000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    RobSon z RobSonowic
    Gość

    Domyślnie kombi Volkswagen Passat 1,9 tdi rocznik 1998 za 5000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 5k
    Rodzaj
    kombi
    Preferowana marka
    Volkswagen Passat 1,9 tdi
    Budżet na zakup auta:
    5000
    Preferowany rok produkcji:
    1998
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1,9TDI 115KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    8000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    4 osoby
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    byle zadbane
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    el. szyby
    - el. lusterka
    - podgrzewane lusterka
    - centralny zamek
    - otwieranie auta z pilota
    - ABS
    - immobiliser
    - 4 poduszki powietrzne
    - wspomaganie kierownicy
    - regulacja kierownicy w 2 płaszczyznach
    - radio CD
    - relingi dachowe klimatyzacja

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Skąd
    Woj.podkarpackie
    Postów
    115
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Troszkę za mały budżet żeby znaleźć coś sensownego 8000 km rocznie i diesel? Wg mnie z takim przebiegiem rocznym lepszym wyborem byłaby benzyna lub jesli jesteś aż tak oszczędny to PB + LPG
    Ja coś takiego znalazłem http://akcent.otomoto.pl/volkswagen-...C33705501.html Nie jest to demon prędkości w tym wariancie silnikowym,ale przebieg może mieć realny,no i niestety nadszarpuje Twój założony budżet,ale to tak dla ciekawostki.
    Ostatnio edytowane przez kamil1221 ; 28-12-14 o 11:45

  3. #3
    RobSon z RobSonowic
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz budżet mam malutki no cóż.... ale czytałem ze 1,6 to słaba jednostka to może lepiej 1.8 lub 1,8T na OlX coś sie tam pokazuje w cenaqch do 6tys. Sam już nie wiem ojciec namawia mnie na on tez przesiad sie z benzyny i chwali sobie co prawda forda mondeo no i fakt taki ze robi wiecej kilometrów rocznie....sam juz nie wiem...

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Skąd
    Woj.podkarpackie
    Postów
    115
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak chcesz kupić Passata to doskładaj sobie coś więcej pieniędzy lub szukaj innej marki samochodu.Poszperaj na forum,na pewno znajdziesz cenne informacje dla siebie.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Budżet może masz nie tyle malutki co za niski na zakup w tym modelu czegoś w rozsądnym stanie, co nie będzie wymagało na dzień dobry doinwestowania 30-50% kwoty przewidzianej na zakup
    Generalnie ja na to już nie raz zwracałem uwagę że B5 (tak przed jak i po liftingu) padł jednak ofiarą swojej wielkiej popularności w Polsce , gdzie kiedyś z całej Europy było importowane wszystko co było tanie i dało się przywrócić / dostosować do użytku, potem kupowane to było jako "okazja" a jak wiadomo kupujący okazję szuka również "okazji" w serwisowaniu i po kilku latach rynek jest pełny osiągających kolejną już śmierć techniczną egzemplarzy, lub w standardzie ogłoszeniowym: rocznik 1997 (to prawie pełnoletnie jest ), 180 tys. km Igła
    Egzemplarze przedliftingowe niestety, bo to generalnie dosyć udany model był , mają już w większości status wozideł ekip remontowych lub prestiżowych samochodów na głębszej prowincji więc bywają nieźle zajechane i wielokrotnie reanimowane po kosztach byle jeździły Miej też na uwadze że w B5 sam koszt zwykłej eksploatacji w postaci wymiany elementów przedniego wielowahaczowego zawieszenia to przy zastosowaniu dobrej jakości części (nie mówię tu o chińczykach gdzie po pół roku naprawę trzeba powtarzać i w ostatecznym rachunku nie wychodzi to napewno ekonomicznie ) ok. 20% ceny którą przewidujesz na zakup.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Skąd
    Woj.podkarpackie
    Postów
    115
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Lub w tym założonym budżecie możesz rozglądać się za Passatem ale b4.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Za piątkę to niestety kupisz sobie kule do nogi nie paszczura b5, nawet nie oglądaj tych aut bo tylko se kłopotu narobisz Robsonie, nie ma co Ci doradzac bo trzeba znaleśc auto w dobrym stanie a nie sugerowac się marką czy modelem, jak chcesz paska to trzeba podniesc budżet
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie, lepiej pomyśl nad Mondeo MKII, duży, tani w utrzymaniu, wygodny, stary TD jeździ nawet na oleju po frytkach...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Citroen Xsara kombi D lub TD jeżeli już interesuje Cię diesel. Niestety musisz się liczyć z tym, że za 5 000 zł kupisz coś co będzie jeszcze wymagało porządnego pakietu startowego. Koszta rejestracji i ubezpieczenie pewnie wyniosą koło 800 zł, a gdzie wymiana oleju, filtrów, jakieś opony czy naprawy zawieszenia, hamulce? Dobrze oblicz swój budżet maksymalny wtedy może pomożemy.

  10. #10
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    Może spróbuj poszukać Nissana Primery P11 w kombi - w tym budżecie możesz coś znaleźć choć cięzko będzie o pewna i nie zajechaną. Sam mam taką - nie do zdarcia.

  11. #11
    dobuumir
    Gość

    Domyślnie

    nissan chyba styknie cenowo, francuza bym żadnego nie kupował

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Pomyśl zanim napiszesz, 50 razy bo 2 nie wystarczy.

  13. #13
    Lisek
    Gość

    Domyślnie

    ja na twoim miejscu dołożyłbym 2 tysiące i zakupił jakiegoś golfa 4 1,9tdi niezniszczalny , aktualnie mam forda focusa 99r 1.8 zetec +LPG i bardzo dobrze się sprawuje ;-) robię z 15tyś rocznie. wiec na twoje użytkowanie wystarczy bP + LPG

  14. #14
    Bany
    Gość

    Domyślnie

    mpDante ma racje co do Mondeo mk2 Sam takiego 1.8 TD 90KM przerabiałem. 360tys. km licznikowych i poza wymianami zawieszenia, filtrów i oleju totatlnie bezawaryjny. W rzeczywistości myślę, że mój Mondek miał jeszcze ze 100 więcej a więc oscylował w okolicach 450tys. km. Żadnych wycieków oleju, nawet klimatyzacja sprawna Kupiła go ekipa budowlana na sam koniec

  15. #15
    Desper
    Gość

    Domyślnie

    Wprawdzie od zapoczątkowania tematu minęło 1,5 roku, ale ja miesiąc temu sprzedałem swojego passka 1,9TDI 110KM za właśnie 5kpln. Był w kombi i miał relingi i sprawną klimę. na bieżąco doinwestowywany. kupiłem go jako 10 latka z przebiegiem 270tyś, od człowieka, który sobie go sam sprowadził od prywatnych ludzi z niemcowa (dostałem umowy i wszystkie papiery, które tam były podpisywane). Oddałem go z dwoma kompletami kół stalowych z prawie nowymi oponami..
    Zasadniczo chodzi mi o to, że okazje CZASEM się zdarzają, tylko rzadko kiedy takie oferty trafiają do internetu.
    Ja się swojego paska musiałem pozbyć, bo kończyło się ubezpieczenie i przegląd (+750pln) i od pół roku miałem już na utrzymaniu passka o 10 lat młodszego, więc trzeba było to zrobić szybko. Poinformowałem ludzi z pracy, znajomych itp... Nie zdążyłem przykleić ogłoszenia do szyby, a co dopiero zamieścić w necie
    zasadniczo sprowadzał się to do tego, że chciałem sprzedać, a nie sprzedawać

    Aha, gwoli ścisłości: w 1998 nie było passków 115KM - taką moc miały pierwsze 1.9TDI na pompowtryskiwaczach, wprowadzone jakoś na początku 2000roku.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •